Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok egy jó címet adni...

Tudnátok egy jó címet adni ennek a regénynek?

Figyelt kérdés

Írtam egy regényt ,viszont,nem tudom eldönteni,mi legyen a címe -.-

Itt a rövid tartalom:

Egy esős éjszakán egy magánnyomozóhoz ellátogat egy férfi,akit üldöztek.A férfi a nyomozóra bíz egy csomagot,egy kis dobozt.A nyomozó másnap megtudja,hogy a férfi meghalt.

A nyomozó-akit egyébként Robertnek hívnak-,elmegy a férfi munkahelyére.Ott a munkatársainak feltesz pár kérdést.Amikor viszont megkérdezte az utolsó embert az kiugrott az épület ablakán és az útra zuhant.Elütötte egy autóbusz.Másnap elmegy a korházba ahol a férfi-nyakigláb gipszben-bevallja,hogy köze volt a gylkossághoz.Robert másnap elmegy a halott férfi lakására,ahol rátalál négy bűnöző.Elrabolják és elviszik egy elhagyatott ipari területre,ahol az épületbe zárják és felgyújtsák az épületet.Robert egy járőrözőrendőrnek köszönheti életét,aki a halott férfi lakásánál járt és amikor meglátta,hogy elrabolták és erősítést hívott.

Másnap kinyitotta a csomagot amiben egy porcelán tárgyat talált,egy hajós kapitányt akinek az egyenruhájának,zsebére négy betű volt ráfestve.Ez a négy betű egy holland porcelángyár nevének,kezdőbetűi voltak.

Robert elmegy Hollandiába és ott rátalál a gyárra.

Később Robertet elkapják és bedrogozzák.Amikor felébred,megszökik és körül néz a gyárban.Első látásra semmi különöset nem talál,de aztán rátalál egy külön teremre ahol sok,védőruhás ember "fehér por"-t öntöget kis műanyag tasakokba.Ezt beleteszik a még fél-kész porcelánfigurákba.Ezután dobozokba pakolják és exportálják a világ összes tájára.

Robert elmegy egy holland rendőrőrsre és a rendőrök szeme láttán össze töri a porcelánt.Robert nem tud hollandul ezért nem tudta elmagyarázni a történteket.Ennek köszönhetően elmenekül és a rendőrök üldözőbe veszik.Robert ellop egy motorbiciklit és Rotterdam utcáin menekül a renőrök elől.Elvezeti őket a gyárba és átszalad egy teherhajóra ami már szállította volna a porcelánfigurákat.Robert kibont egy nagy kartondobozt és a rendőrök láttán a hajópadlójára dobálja a porcelánfigurákat.

A rendőrség lefoglalja a gyárat és őrizetbe veszi az összes alkalmazottat.

Ezután Robert haza megy és elfelejti ezt a szörnyű holland "kirándulást".



2013. nov. 14. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:
"A tégla alakú dobozka, mely rendkívüli szerepet tölt be az alábbi eseményekben"
2013. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

címet kértem

:(

2013. nov. 14. 15:14
 3/6 Mirk ***** válasza:
Még mindig tele van hibákkal és a fele se jó, nincs szüksége címre. Javítsd ki, dolgozd át, na és írd meg - mert ez ugye csak tartalom -, utána ráérsz címen gondolkodni. Gondolkodni, nem pedig másoktól megkérdezni!
2013. nov. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt kaptál erre a hihetetlen tucatigénytelenségre. Szerencsére csak 14 éves vagy, úgyhogy majd kinövöd.
2013. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Lesz cím is, mindjárt előrukkolok vele. De előbb a körítés.

Egy korábbi kérdésedben írtad, hogy 13 éves vagy. 13 évesen mindenki ilyeneket irkál. A műved valóban nem állja meg a helyét a felnőttek által írt igényesebb könyvek között, de nem is lenne helyénvaló ezekhez hasonlítani, ahogy ha az írás sport lenne, akkor sem csupa felnőtt között indulnál el, hanem ifjúsági kategóriában.

Tizenhárom évesen mindenki ilyeneket ír, és ez teljesen helyénvaló. Irkálj a saját szórakoztatásodra, én is ilyeneket írtam ennyi idősen, aztán húsz éves korom körül egy alkalommal úgy döntöttem, hogy nem tárolom tovább őket, és kitettem minden kamaszkori próbálkozásomat lomtalanításkor.

Írj csak, korodhoz képest ez egy teljesen elfogadható színvonalú írás. Arra buzdítalak, hogy olvass rengeteget, lehetőleg szépirodalmat, vagy ha a krimik érdekelnek, akkor azon belül is igényesebbeket, pl. Sir Arthur Conan Doyle-t, Agatha Christie-t, Rejtő bűnügyi regényeit, vagy A Pendragon legendát. Mert ezek fejlesztenek. Attól lesz valaki jó író, hogy sokat olvas, sok igényes, értékes könyvet. Közben pedig irkálj csak nyugodtan, a történeted fényévekkel jobb, mint a sok más tizenhárom éves által oly közkedvelt "blogregények", amelyben egy átlagos, gügye tini meséli el az átlagos, gügye mindennapjait, jobbára minősíthetetlen helyesírással. (A helyesírásra egyébként neked is sokkal jobban kéne figyelned.)

Hajrá, folytasd nyugodtan, és legfőképpen OLVASS SOK ÉRTÉKES KÖNYVET!


Na, szóval ígértem címet is. Lehetne pl.:

Rejtély Rotterdamban

A titokzatos csomag

A porcelángyár titka


(Javaslom, hogy nézd meg az Olsen bandája című filmet, mert erről az jutott az eszembe, és szerintem tetszene neked. Egyébként egy sorozatról van szó; az első rész olyan népszerű lett, hogy sorozatot csináltak belőle. Ezt az első részt nézd meg.)

2013. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

77%-os: igazad van, de azzal, hogy adsz neki címeket ötletként pont az általad hangoztatott fiatalkori kreativitást ölöd meg. Írja meg maga, találjon ki címet hozzá! Olyan lesz, amilyen lesz, de az övé. A többi meg kit érdekel?

Viszont ez akkor sem írás így. Megkérdezte, milyen a sztori eleje. Megkérdezte, mi legyen a helyszín. Utána az első hat sorról is kért véleményt. Most még a cím sincs meg. Inkább írjon a kérdező, és hagyja a kérdéseket egy időre, mert így sosem lesz regény ebből, még tiniédzser-próbálkozás sem.

2013. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!