Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek mi a véleményetek az...

Ákos510 kérdése:

Nektek mi a véleményetek az Éhezők Viadaláról? (Mint játékról, nem mint filmről/könyvről)

Figyelt kérdés
Szerintem elég érdekes, de én tuti nem paráznék rajta annyit, hogy ha el kellene menni (mondom most! :D ). Mondjuk a gyerekek gyilkolják le egymást szisztéma elég meredek még az én ízlésemnek is, de én kíváncsi lennék milyen lenne a valóságban egy ilyen Viadal.És ha már kiválasztott lennék akkor úgyis muszáj "túlélni",(Bár én nem tudnék gyerekeket csak így lemészárolni mert csak..). Bár ha csak az arénát kellene túlélni (Mint a C.F ben ahol az aréna előbb végez az eberrel mint a társak)akkor én szívesen kipróbálnám magam! :D Nektek vélemények?

2013. nov. 15. 09:08
1 2
 1/11 Zeu ***** válasza:
100%

A természetben gyufa, kaja, pia nélkül, szerintem pár nap alatt akármelyik gyerek feldobná a kölcsönbakkancsot :) Egyébként meg szellemileg akárki összerokkanna, ha beraknák oda, és nem a "hivatalosak" közül való, szóval bármire képes lenne egy napig, aztán tuti a depresszió


a. megpróbál összejönni a hivatalosakkal -> tuti meghal

b. elrohan, elbújik, sose jön elő -> éhenhal/elfertőződik a sebe/elégetik a játékmesterek

c. elrohan, elbújik, egyszer majd előmászik -> "én kinyírok mindenkit", amatőr csapkodás egy fegyverrel, nézők számára élvezhetetlen küzdelem, röhejes kapálózás, megöl 1 hivatalost, de a többiek levágják

d. bekereül az arénába, ledermed, miért sikongat mindenki, wtf, levágják


szóval én elég komoran látom az eseményeket, ha a valóságban történne meg :D

2013. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég összetett helyzet. Az első két-három körzetnek ez játék, erre készülnek, alapból nem rosszlétből, alultápláltságból, gyakorlatlanságból kerülnek oda. A többiek nem akarnak menni.

Bár az igaz, hogy ott vagy én ölök, vagy engem ölnek meg. De nem tudnék ártatlan embereket ölni. Aki engem megtámad, attól megvédeném magam, de nem hiszem, hogy képes lennék direkt megölni valakit. Utána tönkremenne az életem, akármekkora pénzösszegeket meg győzelmi körutat kapok.

Ha csak az arénát kéne túlélni, akkor lehet hosszas felkészülés után az első körzetbe születve odamennék, mögöttem az x mennyiségű támogatóval, akik a verseny végén egy tábortüzet odafizetnek nekem, ha fázok. De egy szegény, tegyükfel hetedik körzetes emberkeként nem állítanék oda, ha nem lenne kötelező. Ha kiválasztanának, biztos a legjobbat próbálnám kihozni a helyzetből.

2013. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Nirata ***** válasza:

Kemény... A film is és a könyv is. A karakterek nagyon jók! Tényleg szépen ki vannak dolgozva...

Azért annyira már nem gyerekek.. Oké , egy 12-13 éves még igen, viszont az ő gonolkodása módjuk, logikájuk (szerintem ) már egy felnőttéhez közelebb áll.

A főszereplőnk, azért nyerte meg a viadalat (hiába imádom Peetát, nem rajta múlott a dolog), mert sokszor logikusan gondolkodik, és nem minden esetben az érzéseire hallgat, hanem inkább a lehetőségeket mérlegeli (lásd: 3könyv 287old).

2013. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1. válaszoló: Gyufa nem kell mert ahhoz elég pár fadarab esetleg levél ami hamar lángra kap. kaja/Pia->Ott az erdő/tenger/mező stb..) (kivéve ha minden mérgező lásd 2. Nagy mészárlás)Ami az idegösszeomlást illeti mindenki lélekjelenlétén múlik. Katniss 16 volt és vadász, de most mit kzdene egy 11 éves (Pl.: Prim) az arénában aki még csak vajkenő kést használt! Amúgy a mai "körzetek nélküli" világban milyen lenne ahol mindenki eszik rendesen (Jó Afrika stb..).Ott milyen viadal lenne! Én megnézném! Am kössz a kommenteket 3 elég eltérő és érdekes gondolat volt! :) Mindenkinek ment a zöld!
2013. nov. 15. 20:08
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Elmebetegség... Imádom a könyvet, a film is jó, de Suzanne Collinst elmegyógyintézetbe kellene zárni amiért ilyen dolgok járnak a fejében. Kegyetlenül brutális. Igazából nem is (csak) a halál durva benne, hanem maga a tény, hogy ártatlan gyerekek gyilkolják le EGYMÁST.
2013. nov. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Meredek lehet a gondolkodásom, de én kb 5 perc után tudtam, hogy mit csinálnék, ha ebbe a helyzetbe kerülnék... nem írtak ilyet egyik könyvben sem. Lehet, hogy kicsit közönyös és célratörő, de ha az életben maradás a tét, sok mindent megteszünk. Ne legyen ilyen a valóságban azért.
2013. nov. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Szerintem az hogy a Kapitólium ártatlan gyerekeket öl meg azért hogy a lázadásokért megbüntesse az embereket nem normális dolog.Minden évben 2 gyerek sorsa eldőlni látszik.És akkor még ott van az esélyegyenlőtlenség is.A hivatalosokat egész évben arra nevelték hogy hogyan éljék túl az Éhezők viadalát,míg a többi körzet gyerekei ilyenben nem részesültek, arról nem is beszélve hogy van ott 12 és 18 éves gyerek is.
2014. jan. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként hivatásosak, de mincegy másrészt azt sem ertem hogy hogyan lehet vegig nezni ezt hogy gyerekek olik egymast. Masreszrolha egy 12-13 valasztanak be annak semmi esely mert az elso 10 percben megolik, tehat eselyegyenloseg 0,
2014. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én paráznék, mert a legtöbben, akik élve kikerültek abból a játékból, idegroncsok lettek, ami nem is csoda. Engem már az megviselne, ha egyszerre minden eltűnne, ami természetes most, mint a kaja, a víz, az ágyam stb, nemhogy még ott gyilkolják is egymást.
2014. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem paráznál? Kétlem. Először is, nem tudnál aludni, mert bárhonnan, bármikor megtalálhatnak. Éhes lennél, mert valószínűleg nem vagy olyan jó vadász, mint Katniss. Fáznál is, és minden bajod lenne. Ha lesérülnél a sebed elfertőződne.

Amúgy valamilyen szinten én is kipróbálnám, kíváncsi lennék rá, de tuti, hogy nem lennék olyan sikeres, mert ha egy kicsit is fázok, vagy éhes vagyok már készülök meghalni. Futni sem tudok valami jól, szerintem rejtőzködnék és csendben lennék, próbálnék távol maradni az eseményektől.

2014. okt. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!