Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hová kellene mennem egy kész...

Hová kellene mennem egy kész regénnyel? Milyen kiadókat lenne érdemes megkeresnem? És végül, nektek hogy tetszik? (többi lent! )

Figyelt kérdés
Egy thrillert írok, de nem tudom, mit tegyek ha kész. Kézzel írom, fűzött lapos könyvbe, nem gépen. Az alapsztori: Egy általános iskolába járó 8. évfolyamát kezdő diáklány életéről szól, akinek minden egyes napja a lobbanékony természete ellen való küzdelemmel folyik.Édesapját nyáron brutálisan meggyilkolják, onnantól kezdve a lány még irányíthatatlanabb lesz, megtámadja évfolyamtársát és kis híján végez vele. Nem csapják ki, mert egy tanára mellé áll, aki utána különféle helyzetekben bukkan fel a regény során; kiderül, hogy a tanárnő volt édesapja első szerelme, és feladata, hogy megvédje a lányt egy veszélyes sorozatgyilkostól és egy ikerfiú vérszomjától, történetesen a lány biológiai apjától. A lány mögött óriási szervezet áll, melynek tagja volt az ő, és két igaz barátnőjének az apja. Megismeri az igaz szerelmet, és a szenvedést, mely a sok titok ejtette fájdalom. A történetet váratlan eseménysorok övezik, egy percre sem hagyom, hogy lankadjon az olvasó figyelme. Minden kérdésre a válasz lassan, de biztosan bontakozik ki, a lány elkeseredett, tanácstalan gondolatait végig az olvasó fejébe ültetem.

2013. nov. 22. 17:29
 1/7 A kérdező kommentje:
A sorozatgyilkos a lány biológiai apja, az ikerfiú a barátjának az ikertestvére, aki a megtévesztésig hasonlít rá.
2013. nov. 22. 17:33
 2/7 anonim ***** válasza:

Eklektikusnak tűnik, túl sok minden akar egyszerre történni. Nekem rossz érzésem van, nem hiszem, hogy tetszene. (Túl sok a váltás a szálak között: romantikus, krimi, thriller, pszichodráma, horror.)

Ha papírra írtad, akkor írd át gépbe. A kiadók nem igazán foglalkoznak papír alapú kézirattal, hiszen lehetetlen javítani, kell egy gépíró, aki digitalizálja. Neked is érdeked, hogy ne egy példányban legyen meg a műved. Plusz egy átírás alapos átolvasást jelent, ami nagy segítség a javításban.

Tehát az első lépés átírni gépre. Utána meg keresel egy kiadót. Innentől rajtad áll, mit szeretnél... nagyon sok kérdés volt az oldalon már kiadókkal kapcsolatban, hová, mikor, hogyan stb. Nézd ezeket végig, két hét alatt nem változott a világ.

(Viszont a kis leírásod utolsó mondatát szerintem gondold át. Ne akard az olvasóra erőszakolni a lány gondolatait, kérlek.)

2013. nov. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, azt hiszem ezen elgondolkozok majd. :)"A lány gondolatait végig az olvasó fejébe ültem" nem teljesen "agymosást" jelent, hanem egy tizenéves szenvedését szemléltető gondolatokat. Úgy érzem, neked van tapasztalatod ezen a téren.
2013. nov. 22. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig amit írtál, az pont az agymosás. :) A "tolmácsolom" igét kerested, azt hiszem. (Bár egy gondolat hogy lehet tanácstalan, az jó kérdés.)
2013. nov. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azta! Hát én nem vagyok túl oda a thrillerekért, de biztosan elolvasnám.

A 2. kérdésedre válaszolva nekem tetszik a sztori.

2013. nov. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 dorethea válasza:
Hú, először is már a felénél belezavarodtam. Valóban túl sokat akarsz beletömtöríteni. Másod sorban pedig egy thriller attól igazán jó, hogy hihető. Ez pedig sajnos nem az. Nem kell ettől az egészet a kukába vágni, sőt. Ha már meg van írva, akkor az már gyakorlatnak nagyon jó. Nem nehéz felhasználni az alaptörténetet és átformálni. Figyelembe kell venned, hogy mennyire hosszúra akarod nyújtani, attól függően válaszd ki, hogy mi is történjen és mikor. Ha mondjuk 500 oldalasat szeretnél kihozni belőle, akkor a leírtaknak körülbelül a fele is elég. Igen, fontos, hogy pörgős legyen, de ne akarj minden mondatodba valami létfontossűgút írni. Fókuszálj az apróbb dolgokra. Például: mivel a lány főszereplő, ezért gyakran kell írnod arról, hogy mit érez. Nem kell róla oldalakon át írni, de mondjuk álmodtass vele rossz dolgokat, járjon pszihológushoz stb. Már ezzel is kitöltöd az üres teret ami 2 igazán fontos dolog között történik. Hagyd ki belőle azt a részt, hogy "megismeri az igaz szerelmet". Senkit nem érdekel és könyörgöm, nyolcadikos... Több tanácsot most nem tudok adni, mert nem ismerem a szöveget, de ha gondolod szívesen elolvasok belőle egy fejezetet mondjuk és talán tudok segíteni. Mindamellett olvass. Sokat. Segít, hidd el, főleg ha thrillert olvasol. Sok sikert a továbbiakban!
2013. nov. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a könyvből pár részletet küldeni fogok!
2013. nov. 26. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!