Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem tudom eldönteni, hogy a...

Nem tudom eldönteni, hogy a könyvemben a főszereplők milyen tulajdonságokkal rendelkezzenek. Ti mit olvasnátok szivesebben?

Figyelt kérdés
A történetem egy lányról szól,aki a 16. születésnapjára egy nyakláncot kap és rájön hogy különleges képességek birtokosa.Arra gondoltam,hogy halhatatlan lesz és gondolatolvasó,valamint képes lesz a halottakkal kommunikálni.A fiú,akivel megismerkedik az démon lesz.Lényegében a fiúnak nem tudom a tulajdonságait.
2013. dec. 7. 19:42
 1/2 cathilina ***** válasza:
A legfontosabb, amit szerintem ilyen helyzetben érdemes észben tartanod, az az, hogy a legtöbb vallásban a démonoknak nincsen lelkük. Szóval egyrészt ha meghal, a lány nem tud vele kommunikálni (ez plusz mélységet tud adni egy-egy veszélyes szituációnak) másrészt esetleg tudod úgy mutatni, hogy elsőre elég érzéketlennek tűnik, vagy csak bármilyen helyzetben nyugodt tud maradni. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet könyörtelen, sőt, démonként már-már el is várható, hogy néhány embert csak úgy megöljön.
2013. dec. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Aryl ***** válasza:
Nos, ha ez egy "különleges" démon, és mondjuk vannak érzései, (vagy felrúgni kívánod az eddigi megalkotott képet a démonokról, mit mondjuk a vámpír históriáknál szokás) akkor szerintem mindenképp legyen kissé bunkó, legalábbis az én történetem fő szereplője az. Mondjuk az nem démon, de egy ilyen mindenbe belekötök "ember" (megsértődne ha embernek nevezném szegényt :D) Általában gúnyosan vagy cinikusan jegyzi meg a dolgokat, és gyakran tesz szemrehányást, emlékezteti a másik embert a régebben elkövetett hibáira, melyeket igen gyakran felhántorgat. Persze nem mindenki esetében ilyen kis "gonosz", és nyilván neki is vannak érzései, meg lelke is, de ha egy démon kaliberű karaktert csinálsz, akkor semmiképp ne legyen egy ilyen cuki-pofi srác, kivéve, ha pont erről szól a könyved. Na, de vissza ide, szerintem ez megfelelő lenne. Persze te tudod. Mondjuk a legfontosabb amit el kell döntened, hogy a csaj lényegében egy erős, céltudatos, kemény lélek lesz, vagy egy kis eszefogyott, ügyetlen, kis "idióta". Mert ha az utóbbi, akkor nagyon sok furcsa szokást és tulajdonságot tudnál mintázni az anime karakterekről, akiket remekül eltaláltak,és egy csepp hiányt nem szenvednek a hülyeségekben. És ha a történeted két főszereplője a fentiekben leírt "lények" lesznek, akkor mindenképp döntsd el, melyik lesz a határozottabb, magabiztosabb, erőteljesebb személyiség, ha ez megvan, a tulajdonságválasztás már jóval egyszerűbb. Bocsi, kicsit elszaladt velem a billentyűzet. :D De sok sikert!
2014. jan. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!