Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kinek mi a kedvenc Harry...

Kinek mi a kedvenc Harry Potteres idézete? Fanfictionos is jöhet!

Figyelt kérdés
Humoros,szép,vagy egyszerűen csak szereted.Ha fanfictionosat írsz,kérlek írd oda miből van!

2013. dec. 21. 17:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

„Sokan úgy tartják meghalt. Szerintem szó sincs róla. Meghalni csak emberek tudnak, de benne nem volt már semmi emberség.” (Hagrid)

"A dolgok, amiket elveszítünk, visszatalálnak hozzánk, ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk." / Luna Lovegood /

„Van fogalmad róla, mennyire rettegnek a zsarnokok az elnyomottaktól? Mind tisztában vannak vele, hogy előbb-utóbb lesz egy az áldozataik között, aki feláll és visszavág.” (Dumbledore)

„Amit Voldemort nem becsül, azt megérteni sem hajlandó. A házimanókról, gyermekmesékről, a szeretetről, a hűségről és az ártatlanságról nem tud semmit. Semmit! Hogy mindezek az övét meghaladó erőt hordoznak, mindenfajta mágiát elsöprő hatalommal bírnak - ez olyan igazság, amit ő máig sem fogott fel.” (Dumbledore)

Kicsit sok kedvencem van. :'D

2013. dec. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

"Utolsó ellenségként a halál semmisül meg." - Tudom, hogy bibliai, ráadásul vallásos sem vagyok,de abban a környezetben üt.


"Mint esőcseppek a hideg ablaküvegről, úgy peregtek le gondolatai a rideg, megváltoztathatatlan tényről, hogy meg kell halnia. Meg kell halnom."


"– Fájni fog?

Mire észbe kapott, már kibukott Harryből a gyermeteg kérdés.

– A halál? Egyáltalán nem – válaszolta Sirius. – Csak egy pillanat. Könnyebben elragad, mint az álom. "


"

Az emberek könnyebben bocsátanak meg annak, aki téved, mint annak, akinek igaza van."


"A halálra és a sötétségbe pillantva az ismeretlentől félünk, semmi mástól."


"– Nem akarok gorombának tűnni – szólt –, de ki a rosseb maga?" ( Hagrid Umbridge-nek)


"– Igaz, hogy kiabált Umbridge professzorral?

– Igen.

– A szemébe mondta, hogy hazudik?

– Igen.

– Megmondta neki, hogy Ő, Akit Nem Nevezünk Nevén visszatért?

– Igen.

McGalagony professzor leült az íróasztalhoz, s egy darabig némán nézte Harryt. Azután így szólt:

– Egyen egy kekszet, Potter!"


"– El se merem hinni! El se merem hinni! Ron, kis drágám, ez csodálatos! Prefektus leszel! Minden gyerekem az volt!

– Mi mik vagyunk Freddel, az unokáid? – méltatlankodott George. "



"Egy ember igazi természetéről az árulkodik legjobban, ahogy az alárendeltjeivel bánik. Ne azt nézd, mit csinál, mikor vele egyenrangúak között van."


"Aminek jönnie kell, jönni fog, és ha itt lesz, szembe kell nézni vele."



Na jó... olyan sok van, hogy nem fogom mindet kmásolni ide.

2013. dec. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%

"– El se merem hinni! El se merem hinni! Ron, kis drágám, ez csodálatos! Prefektus leszel! Minden gyerekem az volt! 

– Mi mik vagyunk Freddel, az unokáid? – méltatlankodott George. " 

ez angolul még jobb:

,,-What about Fred and me, next-door-neighbours?"

,,By behaving like babbling bubbling band of baboons

-Try saying it five times fast, huh?" /McGonagal, Fred and George Weasley/

Amúgy az angol könyvek soooookkkal jobbak mint a magyarok.

2013. dec. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%
– Igen, él – bólintott Caramel. – Azaz... nem tudom... mondhatjuk arra, akit nem lehet megölni, hogy él? Nem egészen értem a dolgot, és Dumbledore nem hajlandó részletesen elmagyarázni. Mindenesetre van teste, tud járni, beszélni és gyilkolni, úgyhogy azt hiszem, a beszélgetésünk szempontjából élőnek tekinthető.
2013. dec. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 hangefekt válasza:
26%

A véletlen az ostobák és gyengék menedéke.


Soha!

Slaydo hadúr véleménye arról milyen feltételek mellett adná meg magát.


Warhammer 40k nekropolisz

2013. dec. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

'A fájdalom, a veszteségünk fájdalma emlékeztessen mindnyájunkat, hogy bár távol élünk egymástól, és más-más nyelvet beszélünk, a szívünk együtt dobog.'

(Dumbledore)

'Rossz úton jár, aki álmokból épít várat, és közben elfelejt élni.” (Dumbledore)'

'Nem kevés kurázsi kell hozzá, hogy szembeszálljunk az ellenségeinkkel, de ahhoz sem kell kevesebb, hogy a sarkunkra álljunk a barátainkkal szemben.' (Dumbledore)

2013. dec. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
"- A vonat elment, nem? És el kell jutnunk az iskolába, igaz? Súlyos vészhelyzetben még a kiskorú varázslók is használhatnak bűbájt. Azt megengedi a nemtommi-korlátozó törvény tizenvalahányadik izéje..."
2013. dec. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első dolog, amin hangosan felröhögtem egy HP könyv olvasása közben:


"A pincelépcső felől most mardekárosok érkeztek a csarnokba, élükön Malfoyjal. A fiún állógalléros, fekete bársony dísztalár volt - Harry meg is állapította, hogy úgy néz ki, mint egy plébános."


Fogalmam sincs, miért, de akkor ezen hatalmasat nevettem.

2013. dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Umbridge ezúttal pregnánsan köhintett.

- Ha kívánja, tudok adni köptetőt, Dolores - vetette oda McGalagony, rá se nézve a főinspektorra.

- Köszönöm nem kérek - felelte Umbridge azzal a mérsékelt kis nevetéssel, amit Harry a legjobban utált. - Viszont megkérdezném, hogy szabad-e egy apró közbevetést tennem, Minerva.

- Magának mindent szabad - sziszegte McGalagony.

- Kétségesnek tartom, hogy Potter az ő vérmérsékletével alkalmas lenne az aurori munkára - mondta negédesen Umbridge."


...Biztos nem kér köptetőt, Dolores?

- Nem, nem, köszönöm, Minerva - felelte nevetgélve Umbridge,..."


- Akkor viszont nem egészen értem , miért nem közli Potterrel, hogy semmi esélye... (Umbridge mondja)

- Semmi esélye? - ismételte McGalagony, még mindig maga elé nézve. - Potter kkitűnő eredménnyel szerepelt minden sötét varázslatok kivédése vizsgáján...

- Bocsásson meg, Minerva, de ellent kell mondanom magának. Az értékelésemből kitűnik, hogy Harry igen alacsony színvonalon teljesített az óráimon...

- Valóban nem fogalmaztam elég világosan (McGalagony mondja)Potter kitűnő eredménnyel szerepelt minden olyan sötét varázslatok kivédése vizsgáján, amit hozzá értő tanárral tett le.

2014. jan. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

"-Következtetésképpen ennek a fiúnak annyi esélye van rá, hogy auror legyen, mint Dumbledor-nak arra, hogy visszatérjen ide. (Umbridge mondja)

- Akkor igen jó esélye van - sziszegte McGalagony."

2014. jan. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!