Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nagyon sokan kiírják ide a...

Nagyon sokan kiírják ide a történeteik részleteit, van olyan, ami nagyon megtetszett vagy tényleg érdekes volt és szépen meg volt fogalmazva?

Figyelt kérdés
Ha igen, kérlek írd le ide, vagy csak, hogy miről szólt, miért tetszett stb. :D

2013. dec. 22. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami minden szempontból jó volt, olyanra nem emlékszem, de elég sok közepes, egynek elmegy, javítható kategóriájú. (Viszont még ez is a kisebbség. A nagy többség sajnos rossz.)

Általában akinek tényleg olyan jó a műve, az nem ide teszi ki, mert keresett már magának egy írói műhelyt, vagy befejezte a regényt, készített neki egy blogot/honlapot, és oda rakta fel. Itt a nagy többség az első (második, harmadik) "élete nagy regényére" szeretne pár elismerő hozzászólást kapni, és nem többet. Ritka az, aki valóban fejlődőképes, így ha adott esetben nem volt rossz az alapgondolat, és még fogalmazni is tudott a szerző, általában elrontotta azzal, hogy a nem csak dicshimnuszos kritikára negatívan (elutasítóan) reagált. Ezek után meg akármilyen a mű, jobb úgysem lesz a szerzőtől, tehát kár vele foglalkozni. (Elvégre ha tanácsokat vár, ne sértődjön meg, ha kap.)

2013. dec. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a többséggel sajnos az a probléma, amelyet az előző válaszoló is leírt. Az egóval akarják pótolni a nyelvtani és fogalmazási hiányosságokat, ráadásul tucattörténeteket írnak hegyben. Van egy kedvencem, de az sajnos nem az írás minőségével, hanem a kemény kritikára adott válaszaival érdemelte ki ezt a díjat. Sokat lehet röhögni rajta. Viccet félretéve pedig elrettentő és intő példa: ne alacsonyodj le idáig!

Nem teszem ki ide a linket, mert akkor én lennék a csúnya gonosz manó (már egyébként is le vagyok szólva, mert le mertem írni az igazat, még csak nem is gonoszan), de privátban elküldöm, ha érdekel.

A lényeg a lényeg: itt ne keress nívós műveket. Akad egynéhány, ami olvasható, de az is felejthető. Akinek van annyi esze és tehetsége, hogy tényleg jót írjon, az nem (vagy csak a legritkább esetben) teszi ki ide.

Tudom, hogy alapjában nem ezt a választ vártad, de jólesett végre leírni ezt. Szabad lepontozni, aki magára ismert.

2013. dec. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Már másfél éve olvasgatok itt és szám szerint kettő értékelhetőt találtam. (Az egyik egy fantasy fejezete volt, a másik pedig egy prológus egy kicsit reinkarnációs sztorihoz. Ha érdekel visszakereshetem őket.) Amúgy lennének egész jó ötletek itt csak a stílus és a helyesírás csapnivaló.
2014. jan. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
aha légyszi, kíváncsi vagyok rá :)
2014. jan. 17. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!