Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter rajongók, lenne...

Harry Potter rajongók, lenne pár kérdésem a Mágiaügyi Minisztériummal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

-Mi volt az az agyas terem?

-Mi volt az a boltív? És mi volt az a suttogás?

-És mi volt az a homokóra amire Hermione azt mondta hogy az maga az idő, ezt hogy érti?

-És az a bolygós terem ?



2013. dec. 23. 15:32
 1/3 anonim ***** válasza:
22%
a homokórát hermione mcgalagonytól kapta, és vissz atudott vele menni az időben, így tudott változtatni a múlton, eredetileg arra használta, hogy egy időben több órán is részt tudjon venni, aztán ennek segítségével mentették meg csikócsőrt is.
2013. dec. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
56%
A boltívnek a halottakhoz volt köze, mert ott is Luna és Harry hallotta õket, szerintem úgy mūködött mint a thesztrálok
2013. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez mind a Rejtélyügyi főosztályon volt. Nem mindent magyarázott meg Rowling, csak amire a cselekményhez szükség volt. Pl. a bolygós teremről (ha jól emlékszem) szinte semmit nem tudunk.

A boltívből emberek suttogása hallatszott, és csak azok hallották őket, akik találkoztak már a halállal ( ahogy a thesztrálokat is csak azok látják.)Aki átesik rajta meghal, vagy eltűnik a semmiben, de semmiképpen sem tud visszatérni.

Az időnyerők is homokóra alakúak, de az, amiről Hermione beszélt nem időnyerő volt. A halálfaló, aki 'beleesett' , folyamatosan fiatalodott, majd öregedett. Vagyis az Idő. Én ezt úgy tudom elképzelni, hogy az a homokóra, mint valami megfoghatatlan anyagot tárolta az időt.

De ezekkel a könyvben kísérleteznek, vagyis nem lehet tudni, pontosan mik ezek/hogyan működnek.

2013. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!