Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a története a Végzet...

Mi a története a Végzet ereklyéi c. könyv első 3 könyvének? Nagyon rég olvastam, és most elkezdtem a 4. et, de nem emlékszem már teljesen az előtte levő 3ra. Külön külön egy örténet leírást tudna írni valaki?

Figyelt kérdés
de ha van kedve és ideje, hosszasan is leírhatja, de egy kicsi ismertető jó lenne :/
2013. dec. 24. 15:36
 1/3 anonim válasza:

Szia !


1. Rész-Csontváros

Clary megtudja, hogy Árvadász az anyja (és az apja is). Megismeri Jace-t, Isabelle-t, Alece-t, Hodge-ot... Később kiderül, hogy a Végzet Kelyhével Valentine (később mint kiderül Clary és Jace apja)új Árvadászokat akar létrehozni a Klávé ellen. Clary édesanyját elrabolja, a lány (meg nagyjából mindenki) elmegy Clary édesanyjáért (közbe persze megtalálták a Kelyhet és Jace meg Clary majdnem összejöttek). Vissza szerzik az anyját, de varázslattal előídézet kómában fekszik és nem tudják felébreszteni (csak később, de ez nincs még benne).


2.Rész.Hamuváros

Valentine ellopja a Végzet Kardját is és majdnem átálítja az Alvilágiak vérével, megöli a Néma Testvéreket is. Simon vámpírrá válik, és kiderül Jace és Clary "titkos képessége", amiről nem ír sokat, de Clary tud új rúnákat létrehozni. Valentine "lopkodja" az Alvilágiak vérét és le is csapolja a Kard átállításához, ezzel gyanúba terelve a vámpírokat. Egy boszorkánymester, egy tündér, egy lükantróp és egy vámpír vére kell neki, és ehhez Simont és egy vérfarkaslányt Maia-t, akarja felhasználni. (Maia Luke falkájához tartozik.) Simon majdnem meghal, de Jace (mivel Simon vámpír) ad neki a véréből, ezzel megmentve a fiút, akiről később kiderül, hogy most már nem bántja a a napfény furcsamód. És megjelenik Madeleine Bellefleur, aki tudja, hogy ébressze fel Clary anyját.


3.Rész-Üvegváros:

(Ezt még nem olvastam el, ezért leírom, nagyjából miről szól.) Clarynek el kell utaznia Üvegvárosba, mert ott lakik az a boszorkánymester, aki fel tudja ébreszteni az édesanyját. Simont börtönbe küldik az Árnyvadászok, mert böki a csőrüket, hogy Simon vámpír,de nem bántja őt a napfény. Clary megismer egy Sebastian nevű Árnyvadászt. Valentine pedig gyilkolni akarja örökre az Árnyvadászokat.Az Alvilágiaknak és az Árnyvadászoknak össze kell fogniuk.

Hát én ennyit tudok a 3. részről mert még csak az elején tartok,de már megvan a 4. rész is :)

2013. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a választ, bár elolvastam már a 4.et, de utólag is jól jött, köszi érte :)
2014. jan. 3. 18:49
 3/3 anonim válasza:
Igazán nincs mit, örülök, hogy segíthettem :)
2014. jan. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!