Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek lenne értelme...

Szerintetek lenne értelme folytatnom? Esetleg van hozzá érzékem?

Figyelt kérdés

Régebben amikor még nem dolgoztam elkezdtem egy regényt írni,most a napi robot után annyira le vagyok merülve,hogy egyszerűen semmi energiám rá pedig nagyon élveztem az írást magát.A saját magam szórakoztatására kezdtem el.

Itt egy kis részlet belőle véleményezzétek.


Az ősi királyság legendája


Hajdanán sok ezer évvel ezelőtt Jarianium ,Yasted és Mogentiana egy hatalmas királyságot alkottak(ezt nevezzük az ősi királyságnak vagy a három királyságnak),melyen egy keménykezű,de igazságos király uralkodott. Halála előtt 3 fiára Pedorra,Christansonra és Talbotra osztotta fel birodalmát. A legidősebb fivér Pedor örökölte a birodalom Északi sík vidékét Jarianiumot, és jogot, hogy uralkodjon az ott élő embereken. Christanson a másod szülött fiú a szerződés értelmében megkapta Yasted erdővel borított területeit és a rajta élő parasztok felett, élet és halál urává vált a földjén. Talbot a legifjabb testvér az öröködési jog szerint Dél hegyvidékes területét Mogentianát kapta meg és felhatalmazást, hogy hatalmát gyakorolja az ott élő népeken.


Kezdetben minden rendben ment békében éltek egymás mellett, de az irigység korán felütötte rút fejét. Az évek múlásával a városok és a népesség növekedése miatt, egyre nagyobb szükség volt a másik ország kincseire. Szemet vetetek az uralkodók testvéreik királyságaira Jarianium nyersanyagokban gazdag vidékére,Yasted édesvízi folyóival határolt területére és Mogentiana aranyban dúskáló hegyeire. A fivérek kapzsisága nem ismert határokat, mindegyikük magának kívánta a három királyságot. Szívük megfeketedet, gonoszság és ármány lett rajtuk úrrá, egymás iránti gyűlölet költözött lelkükbe. A békés, nyugodt, idillikus életet felváltotta az embertelen háború, testvér fordult testvér ellen.



2013. aug. 22. 10:39
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem rossz, elolvasnám.

Elismerésem.

2013. aug. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves vagy,jólesik. Amikor szabadságom lesz remélem tudok ezzel a regénnyel foglalkozni,vagy egy újabbnak neki állni.
2013. aug. 22. 10:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem olyan semmilyen, unalmas a történet ennyiből... de van, akinek tetszene, az biztos.


Viszont az írásjelekre figyelj oda, mert rengeteg helyen hibáztál. Sok helyen kihagyod a vesszők után a szóközt, illetve a zárójeleknél is. Máshol pedig oda nem raksz vesszőt, ahova kéne. Ha másnak is megakarod mutatni az írásod, akkor ezekre oda kéne figyelni. De ha csak magadnak írod, akkor ahogy jólesik.

2013. aug. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem valami eredeti elképzelés, már ezernyi ilyen jellegű történet van, de ha a saját szórakoztatásodra írsz, akkor folytasd csak. Figyelj a helyesírásra és a központozásra.
2013. aug. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 sándorjános ***** válasza:

Azért a helyesírási hibákra vigyázni, mert ez így nem kerülhet nyomtatásra (gondolom ezt a könyvből másoltad).

Fantasy regény alapnak nem rossz, de érdekelne, hogy mi újjal tudod feldobni ezt az ezerszer megírt régi sémát, ami már szinte klissének hívható.

2013. aug. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igázóból nem gondolkodtam nyomtatásban,mint említettem ez az első írásom, csak a saját szórakozásomra kezdtem el foglalkozni vele és valami más lett belőle.

A középkorban egy kitalált országban játszódik a történet.

A főhős egy megcsömörlött bérgyilkos aki szeret inni és nőzni.A börtönben kap egy megbízást,hogy mentsen meg egy elrabolt fiút a banditák karmaiból.

2013. aug. 22. 11:11
 7/11 sándorjános ***** válasza:
Hát a saját szórakozásodra, ha írod nem rossz az. Tehát ez a monumentális háború csak egy keret, ami körbevezi a főszereplőt. Eddig azt hittem, hogy egy aféle politikai testvérdrámáról van szó.
2013. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pontosan ezt,egy fajta bevezetőnek szántam,hogy az olvasó tudja merre jár,különben a történet előre haladtával a testvér háború is fontos szerepet fog kapni.
2013. aug. 22. 11:31
 9/11 A kérdező kommentje:
A bérgyilkos kap egy megbízást a börtönben,mentsen meg egy elrabolt gyereket és vigye vissza a faluba,ha teljesíti elkerüli az akasztófát a főhősünk.A bonyodalom itt jön a banditák nem pénzért tették, a fiú nem az akinek hisszük,nem egy paraszt gyerek.A bérgyilkos dilemma előtt áll szolgáltasson ki egy gyereket vagy álljon az ő oldalára.
2013. aug. 22. 11:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Én annyit érzek, hogy nincs még stílusod, olvass, írj minél többet, próbálj meg figyelni az írók stílusára is, és döntsd el mi szép és mi hangzik neked jól és mi nem. Az, hogy hogyan haladsz egy táj bemutatásakor, hogy a szereplőket a többi szereplő, a mesélő, a saját gondolatai vagy a tetteik jellemzik, satöbbi.
2013. aug. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!