Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Jack Kerouac úton c. könyve,...

Jack Kerouac úton c. könyve, melyik fordítást vegyem meg? írták többen hogy van egy nagyon rossz magyar fordítás

Figyelt kérdés

2013. dec. 27. 16:47
 1/4 A kérdező kommentje:
ja és van egy olyan hogy -az úton eredeti tekercs az milyen?
2013. dec. 27. 16:50
 2/4 anonim válasza:
Az úton,az eredeti tekercs, az az amelyiket Kerouac megírta alapjáraton, cenzúra mentes, eredeti nevekket, mint például Allen Ginsberg és társai. Azért az eredeti tekercs a neve, mert Keouac eredetileg beszívva/betépve írta meg nagyon rövid idő alatt egy hosszú gurigára, vagyis nem lapokra, hanerm folyamatosan írta, aztán a végével lett valami, megette a kutya, felgyulladt, már nem emlékszem. Én ezt venném meg a helyedben, a másik, korábbi fordítás kicsit más.
2013. dec. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az új fordítást olvastam, a 2012-est (most nem jut eszembe, ki fordította), de nem az eredeti tekercsest. Az nekem tetszett. Igen, Bartoséra mondják azt, hogy inkább ferdítés, mint fordítás. Pl. ha jól tudom Sal Paradise-t Paradicsom Salnek fordította.
2013. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én éppen tegnap fejeztem be az eredeti tekercset, és őszintén megmondva, amennyire jól indult, olyan unalmassá vált a végére, de lehet, csak én találtam annak. Ráadásul az eredeti tekercs könyv formában is úgy van megszerkesztve, mint maga a tekercs volt, tehát se egy bekezdés, se egy különálló párbeszéd új sorban, semmi, egyetlen nagy folyam az egész 482 oldalon keresztül, és lehet ezért sem élveztem annyira, mert egybefolyt.Bánom, hogy nem a másikat vettem meg, de kíváncsi voltam, milyen az eredeti történet.
2013. dec. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!