Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Eszembe jutott egy érdekes...

Eszembe jutott egy érdekes kérdés a Harry Potter világgal kapcsolatban, hogy van ez? Imádom, de ezt valahogy nem értem. A többilent, Hermionéval és a varázstalan szülők gyermekeivel kapcsolatos a kérdés.

Figyelt kérdés
Szóval ugye 11 éves korukban kapnak a gyerekek levelet a Roxfortból. Ugyanígy van ez a 'sárvérű' varázslókkal is, ha jól tudom. Hogy van az, hogy ha egy varázsló vagy boszorkány felmenői akár évszázadok óta kvibli, majd mugli, hogy-hogy nem nézik csak csínynek, hülyeségnek a levelet, amit a Roxfortból kapnak, miért nem maradnak a rendes oktatásban (ahol már elvégeztek 4 osztályt), értitek. A muglik ugye nem tudnak a varázsvilágról, és szerintem hülyeségnek néznék. Hogy van az, hogy mégis elhiszik és beíratják gyereküket?

2013. dec. 27. 16:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintm ha összeütközésbe keverednének, akkor tuti elmennek egy tanár is vagy másik varázsló, hogy bebizonyítsa, ráadásul a mugli minisztre tud a varázsvilágról, tehát el tudja simítani a dolgokat.

És mint tudjuk, a leveleket nem lehet figylmen kívül hagyni, ha más nem, akkor a levéltenger csak feltűnik a szülőknek.

2013. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
36%
ez egy regény, ráadásul egy fantasy regény. itt bármi megtörténhet :)
2013. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Az ilyen családokba megy egy varázsló is, hogy elmagyarázza a dolgokat.
2013. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Igen, ez rémlett, hogy elmegy valaki, de mondjuk, még így is habókos dolognak tűnne. Szerintem sok mugli szülő, inkább ott hagyná a mugli iskolában a gyerekét, minthogy ilyen 'furcsa' helyre küldje.
2013. dec. 27. 17:05
 5/31 anonim válasza:
100%
Harry nagynénje visszaemlékezésében az volt, az ő szülei pl. örültek, de jó, van egy boszorkány a családban.
2013. dec. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen ezt tudom, ezért volt Petunia féltékeny és ezért nem szerette se Lilyt se Harryt. De azért szerintem a legtöbb szülő nem ilyen.
2013. dec. 27. 17:06
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy varázsló/boszorkány elég meggyőzően el tudja magyarázni a mugliknak, hogy miről van szó. Lásd Dumbledore és Denem esetét. Szóval - szerintem - ez elég korrekt.
2013. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
Harryhez meg Hagrid ment el, szóval el van ott minden magyarázva.
2013. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Oké, de Dursleyék tudtak a varázsvilágról, ott kicsit más a helyzet, Hagrid azért volt ott, hogy megbizonyosodjon róla Harry jól van-e és hogy egy kicsit rájuk ijesszen. De én egy olyan családról beszélek itt, mint például Hermione fogorvos szülei, akik erről nem tudtak akkor. Most képzeljétek el a helyzetet: van egy 11 éves gyereketek, folyamatosan leveleket kap baglyoktól (!!!) és felvették egy varázsló-boszorkány (!!!!) iskolába. Most őszintén, nem tűnik ez nekik hülyeségnek? Vagy fönthetnek egyáltalán úgy, hogy gyermekük mugli oktatásban fog részesülni és hiába a képességei, mugli életet fog élni?
2013. dec. 27. 17:16
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem kap folyamatosan baglyoktól levelet, mert eleve egy varázsló vagy boszorkány megy el, hogy elmagyarázza nekik, mi a szitu. És gondolom igen, dönthetnek úgy, hogy nem járatják varázslóiskolába a gyereküket.
2013. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!