Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter világban az...

A Harry Potter világban az aranyvérűek hogy tanulnak meg olvasni és írni?

Figyelt kérdés
Mert Mr.Weasley-ről el tudom képzelni, hogy leül és tanítja olvasni a gyerekeit, de például Luciusról nem.

2013. dec. 29. 13:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem is folyton ez a kérdés zavar!>< De én úgy gondolom,hogy mivel a varázslóvilágban is ugyanazok a betűk,és a (mese)könyvek is ugyanazt a szerepet töltik be,mint a mugliknál,valószínűleg...kialakul? Pontos elképzelésem nincs,de ezt én is tudni szeretném. ><'
2013. dec. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én esetleg arra gondoltam, hogy tanítómestert fogadnak, de nem tudom...
2013. dec. 29. 14:17
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
A könyveket nem olvastam, de nem csak 10 éves koruktól tanulnak a varázslóképzőben? Tehát addig feltételezem máshova járnak. Azaz beírathatják őket mugli iskolába vagy magántanárt fogadnak addig.
2013. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanítót fogadnak.:)
2013. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Lehet hogy 4.-ig iskolába járnak, de mondjuk az elég furcsa mert, hogy elvannak rejtve a varászvilágtól.Szóval Sirius háza vagy éppen Ronéké elvan rejtve szóval nem hiszem hogy mugli iskolába járatják őket.

Ez érdekes kérdés..Lehet hogy Rowling választ adott már erre, utólag sok mindent megmagyarázott.

2013. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Aranyvérű családba is születhet kvibli(legalábbis én úgy tudom)

Szóval ha varázslónak születik egy gyereke, nem lehet abban biztos hogy varázsolni is tudni fog, és zeke a képességek 10-11 éves ko9rban jönnek elő, szóval nekik is kellene iskolába járni vagy nem ?

Mert ha nem jön össze akkor legalább tanuljanak és akkor elélnek a muglik között.

2013. dec. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A mugli iskolába járnának, akkor ismernék a mugli szokásokat, és nem lennének fennakadva azon, hogy miért nem mozognak a mugli fényképek.

Arthur lehet, hogy megtanította saját maga a gyerekeit, de mondjuk Malfoy tuti tanítót fogadott hozzá, hiszen a Roxfortban már tudnak írni és olvasni is.

2013. dec. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen magántanárral, Angliában ez nem volt olyan ritka.

A képességek elég korán megmutatkoznak, így már fiatalon kiderül, ki kvibli.

2013. dec. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Malfoy biztos nem járt mugli suliba, se az többi előkelőbb aranyvérű. Azt a szégyent nem bírnák ki. Én is a magántanárt tartom legvalószínűbbnek. Sok Rowling-interjút olvastam, erről (én) nem találtam infót.


Ui:Köszönöm az eddigi válaszokat, mennek a zöldek :)

2013. dec. 29. 17:24
 10/14 cathilina ***** válasza:
95%
A magántanár-dologgal én is egyetértek, de el tudnátok képzelni, hogy egy ősi aranyvérű varázsló-család a kvibli gyerekét rendesen mugli-iskolába járatja? A Black és a Malfoy-családból ítélve előbb zárnák be a pincébe egész életükre.
2013. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!