Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok jó könyveket?

Outlast Battlefield kérdése:

Ajánlanátok jó könyveket?

Figyelt kérdés

Kérek mindenkit, hogy "sablon" könyveket ne írjon! (pl. Gyűrűk ura trilógia, Harry Potter, stb.) ill. leginkább regényeket olvasnék, nem ismeretterjesztőket, stb. !


Amely témák leginkább érdekelnek: pestisjárvány, polgárháború előtti rabszolgaság az USA-ban, poszt apkaliptikus. De jöhet más is, elég nyitott vagyok :)


2014. jan. 5. 01:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, én történelmi regényeket nem igazán ismerek. Inkább csak szórakoztató irodalmat, vagy romantikusat, de akkor itt vannak például ezek:

Johanna Lindsey, Fagyos tüzek - ez egy törtnélmi romantikus regény. Leginkább a vikingekről szól. Egy trilógiának az első része, viszont maga a szerelmi történet az különálló.

Julia Quinn, Tíz dolog, amit szeretek magában - szintén történelmi romantikus. Angliában játszódik.

2014. jan. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy értve nem ismerek történelmieket, minthogy pestisjárvány, rabszolgaság meg ilyesmik.

(Előző válaszoló.)

2014. jan. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Daniel Defoe: A londoni pestis; Jack ezredes

Harriet Beecher Stowe: Tamás bátya kunyhója


Walter M. Miller, Jr.: Hozsánna néked, Leibowitz!

Brian W. Aldiss: Szürkeszakáll; Földburok

David Brin: A jövő hirnöke

Alden Bell: The Reapers Are the Angels

2014. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia! :) Robert Merle:Mesterségem a halál. Ez kicsit durva könyv szerintem de eddig ez a legjobb történelmi regény amit én olvastam. Ez a könyv az első-második világháborút mutatja be a németek szemszögéből.
2014. jan. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Új könyv, zseniális: [link]
2014. jan. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elég nyitott vagy?


Az a jó akkor uzsgyi Musil,Pabst,Pasternak,Zamjatyin,Krasznahorkai,Nádas,Heidegger,Sartre,Camus,Kierkegaard,Páral,Hrabal,Pynchon,Kim Ir Szen,Liu O,Murakami,Joyce,Faulkner,Móra,de Sade


ez egészen változatos tőlük olvass el mindent aztán jerr vissza

2014. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a pestisjárvány (feltéve hogy lány vagy és/vagy nem veted meg a romantikát) Mary Hooper - Édességek kicsiny boltja. Rabszolgaságról a klasszikus a Tamás bátya kunyhója, ezenkívül Alex Haley - Gyökerek, illetve abból az időszakból Margaret Mitchell - Elfújta a szél.
2014. jan. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!