Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olyan mondatokat szeretnék...

Olyan mondatokat szeretnék kérni, amelyeket elolvasva felkelti az érdeklődéseteket a további történet! írnátok?

Figyelt kérdés
tehát: egy regényt írok, csak éppen nem tudom beindítani. Persze már megvan az egész történet, csak éppen nem tudom, hogyan is kezzem el, mert eddig csak röviden vázlatoltam az eseményeket. Olyan kezdés kellene, amit ha az ember elolvas, nem teszi le egyből a könyvet, hanem kíváncsivá teszi őt, és tovább olvassa a regényt.

2014. jan. 8. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%
Ne lopj!
2014. jan. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ezt most muszáj volt?!
2014. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, de ha elkezdeni nem tudod a KÖNYVEDET, és tőlünk várod az instrukciókat ( az olvasóktól), akkor nem gondolkoztál még el azon, hogy talán mégsem kéne írni ?
2014. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem kezdj egy pattogós, érdekfeszítő cselekménnyel. :)

Ha akarod, megpróbálhatok segíteni, írj privit.

Ohh és további kitartást és szerencsét ^____^

2014. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először írj egy fél oldalas prológust, mondjuk. Olyat, ami pl. kiragad egy részletet a későbbi cselekményekből, de lehet sima bevezető is.

Amúgy tényleg, ha írsz, ne a nagyvilágtól várd a tanácsot, hogy hogyan kezdd el. Az írás nem csak arról szól, hogy kitalálsz valamit. Azt mindenki tud. Az írás arról szól, hogy türelemmel, kitartással és vérrel-verejtékkel létrehozol valamit, ami belőled fakad és a tiéd. De ha képtelen vagy elkezdeni segítség nélkül egy történetet, akkor inkább várj vagy hagyd a fenébe, és maradj az álmodozásnál.

2014. jan. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Megvan az első jelenet? ha igen, egyszerűen játszd le a fejedben és írd le, amit látsz, hallasz.
2014. jan. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

„Ebben a könyvben egyetlen szó sem igaz."

Ha ezzel kezded, máris felkelted pár ezer ember érdeklődését, és nagyon sokan meg szeretnének majd ismerni, hogy hosszan elbeszélgessenek veled. Mondjuk az olvasás fontosságáról és a fogalmazási készség fontosságáról.

Feltettél egy kérdést, amit nem egészen értek. Képzeld el más művészeti ágban ugyanezt! Szeretnék festeni egy képet, tudom, mi legyen rajta, megmutatnátok, hogyan lehet úgy festeni, hogy jól nézzen ki? Csak pár ecsetvonás, ami feltűnő.

Van a fejemben egy dallam, leírnátok, milyen futamok tennék érdekessé? Már kész a szimfónia, csak valahogy el kéne kezdeni.

Nem hangzik bután? Látod, a te kérdésed pont ilyen.

2014. jan. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia! Szerintem ha egy ember könyvet ír,akkor el tudja kezdeni.Persze van, hogy elakadsz. Ilyenkor tudom a ajánlani, hogy menj el egyet sétálni, vagy írj egy élményedről. Nekem ez bevált ;)
2014. jan. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen mondatokat csak te írhatsz, senki más, mivel csak te tudod, miről szól a könyv. De:


1. Rögtön belecsaphatsz a történetbe, mindenféle felvezetés nélkül, kezdődjön akcióval.

2. Indíthatsz tájleírással, de csak ha szokatlan a helyszín, különben épp az ellenkező hatást éred el.

3. Kezdheted a főszereplő monológjával is, a lényeg, hogy érdekes legyen, utalhat a korábbi/későbbi történésekre, de csak annyit mondj, hogy kíváncsivá tegyen: "Összességében véve azt gondolom, jó ötlet volt lelökni John autóját a szakadékba még úgy is, hogy hatan ültek benne."

4. A főszereplő rögtön az első oldalon tegyen valamit, amivel szimpatikussá válik, mondjuk mégsem löki le az autót a szakadékba :)

2014. jan. 15. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kezdd el szerintem valami hely leírásával, ahol ott tartózkodik a főszereplő, és írd le, hogy ott mit csinál, esetleg pár szót az ő tulajdonságairól ,meg a barátairól
2014. jan. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!