Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a részletről? Formailag rendben van?

Figyelt kérdés

- Gyakran szedsz fel csajokat a neten? – fordulok hozzá. Szívesen megtoldottam volna a mondatomat egy jelzővel, de visszafogom magam.

Megvakarja a fejét, a tekintetét leszegi, majd lopva rám pillant: - Nem. Azt nem mondanám.

Lehuppanok az ágyára és a nyakamat simogatva, a hajamat dobálva felszólítom, hogy vetkőzzön, mert nem érek rá sokáig. Ilyen gyorsan még nem láttam embert megszabadulni a ruháitól. A köldöke alatt egész dús szőrzet vezet lefelé, ami kissé szokatlanul hat, hiszem feljebb egy szálat sem látok. A pólóból kikandikáló karjának más az árnyalat, mint a törzsének.

- Feküdj ide mellém! – paskolom meg a heverőt. Ami elég kicsi, két ember ezen nem tudna aludni. Leheveredik. – Félsz tőlem?

- Nem. – mosolyog zavartan.

- Szűz vagy? – A „kisfiam” szót csak gondolatban teszem hozzá. Itt meg kell jegyeznem, hogy csak néhány évvel később pottyant erre a világra, mint én, de a fiatalabb fiúkat nem tudom komolyan venni.

- Igen. – böki ki végre, hosszas hallgatás után. – Mondanom kellett volna.

- Hallgass! – csitítom. – Nem probléma.

A felengedésnek jelét sem látom. A bőre lágy és hófehér, akár a szűz hó.

- Van valami, ami talán segíthet. Elűzi az izgalmat.

- Az jó lenne. – ért egyet.

Könnyű dolgom van. Előhalászom a táskámból az injekciós tűt és a kis üveg tégelyt, amiben a méreg van. Hümmögve közli, hogy ez nem jó ötlet. Visszakozna.

- Félsz a tűtől?

- Nem. - rázza a fejét - Ez valami drog?

- Nyugi, teljesen ártalmatlan. Sokan használják ezt ellazuláshoz, főleg szex előtt. Hidd el jót fog tenni.

Végig simítom az arcát, majd vénát keresek a karján és oda adom be.

- Most pedig várunk egy kicsit. Lazíts. - fektetem vissza, akár egy anya a beteg kölykét.

- Meddig kell várni?

- Nem tudom. – vonok vállat flegmán.

Felbontok egy Red Bullt, - szerencsére akad egy cukormentes is a sok kalóriabomba között - a forgószékében kortyolgatom el, közben jobbra-ballra lököm magam, egészen beleszédülök.



2014. jan. 10. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Túlírt, amitől a falra tudok mászni, de ezt a stílust annyira sokan szeretik, hogy már meg sem merek szólalni. De gondolj bele, ha a jelzők, határozók és a felesleges töltelékszavak 90%-át kiszeded, tömörebb, de erőteljesebb szöveget kapsz. Így az "elidéző leírások" is jobban kijönnek.

A központozás rossz. Mondat közepére ne tegyél pontot, kérlek.

"- Nem. – mosolyog zavartan. " - Látod, ilyenekről beszélek. Láttál már mondat közepén pontot? Nem. (Felkiáltójel és kérdőjel lehet.) Ilyenkor a pontot ki kell szedni, ez nem két mondat (ha átalakítod, látod). Ha a közlésre vonatkozó igével kezded a kommentárt, akkor nincs pont, és kisbetű, ha mással, akkor van pont is, és nagybetű.

"Lazíts. - fektetem vissza" - Itt már talán nagybetűs a kezdés (de akkor már jobb "Visszafektetem, akár..." formában írni).

A gondolatjeles közbevetés végére kell a vesszőt tenni, nem el. "Fő szöveg - közbevetés -, és folytatod."

A végén akad egy durva helyesírási hiba, de azért utánagugliztam, jelent-e valamit a ballra. Nem, szóval a Wordöt verd agyon, ráfér, hogy tudja, hol a helye.

Alapvetően nem tűnsz nagyon fiatalnak, de ez a stílus, főleg a felesleges lassításokkal tarkítottság, nagyon a fiatalokra jellemző. Magyarán szólva vetkőzd le, mert a végén tucatírás lesz belőle. Ám ez már nem feltétlenül a tipográfia, nyelvtan, helyesírás formai részleg, tehát ebbe nem szólok bele.

"kikandikáló karjának más az árnyalat, mint a törzsének. " - Még itt egy kis hiba, szóval sok átolvasás kell és figyelmesen.


(Ám őszintén...

"- Szűz vagy? – A „kisfiam” szót csak gondolatban teszem hozzá. Itt meg kell jegyeznem, hogy csak néhány évvel később pottyant erre a világra, mint én, de a fiatalabb fiúkat nem tudom komolyan venni."

Szerinted ezek utn a nézőpontkaraktert én, az olvasó, komolyan tudom venni? Ha itt jut eszébe megjegyezni, úgy mellesleg... Nem, ez egy csitri, aki épp úgy izgul, mint a fiú. Hol vannak az összeszedett gondolatok? Ezt ha mondjuk így tálalod, sokkal erősebbnek érzem a karaktert.

"- Szűz vagy? – A kisfiam szót csak gondolatban teszem hozzá. Nem sokkal vagyok idősebb, de fiatalabb fiúkat[/férfiakat] nem tudom[/sosem tudtam] komolyan venni."

Nincs meg kell jegyeznem, hogy és nincs végtelenül mellékes zöngéje. Ad valamit a karakterről. Azt mutatja, hogy ez is fontos közlés, építi a jellemét. Ha valamit írsz, sose rontsd le! Ne tüntsd fel mellékesként, kivétel, ha szándékosan össze akarod zavarni az olvasót.)

2014. jan. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Azért választottam ki ezt a részletet, mert itt sok közbevetés van.

Direkt írtam így "túl", hogy lassítsam. Ennél a jelenetnél így éreztem jónak.


Igazad van a pontos dolognál, ott tényleg ******:)

(24 vagyok, első regény, korábban max verseket írtam)

2014. jan. 11. 07:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik. De most nagyon felcsigázott és krlek válaszolj :D :

-ténéeg mérget ad be neki? O.o

-vagy az csak drog?

2014. jan. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mérget ad be:) Megöli szegény kölyköt:)
2014. jan. 13. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!