Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SZJG rajongók! Valaki be...

SZJG rajongók! Valaki be tudná nekem másolni ezt a részt? (többi lent)

Figyelt kérdés

Azt hiszem az ötödik (de lehet, hogy a 4.) részben Cortez kiakad, mert kiderül, hogy Reninek nem igazi, csak kitalált barátja van. Ezután egyszer Cortez ráír Renire valami mozival kapcsolatban, végül kiderül, hogy rossz helyre küldte (Ricsinek akarta). Aztán elmennek négyen (Ricsi, Virág, Cortez, Reni) moziba, ahol Cortez és Reni egymást győzködik, hogy nem együtt jöttek a moziba, hanem külön-külön, Ricsivel és Virággal.

Valakinek rémlik? A chat-beszélgetéstől kezdve kéne.



2014. jan. 11. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Az 5. rész 146.oldal lap aljától van a rész, amit keresel. Ha megvan a könyv akkor oké, ha nincs akkor megpróbálok keresni egy oldalt, ahol fent van és belinkelem neked :)
2014. jan. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs meg a könyv, és más oldalakon sem találtam meg, de azért köszönöm :)
2014. jan. 11. 20:35
 3/5 Szjger13 ***** válasza:
Vedd ki könyvtárból
2014. jan. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dor_i ***** válasza:
100%

Cortez üzenete: Holnap mozi?

Te jó ég! Lehunytam a szemem, és végiggondoltam a dolgot. Moziba hív! Elhív moziba! Nem

hezitálhatok sokat, mert félreérti, és akkor azt hiszi, hogy nem akarok menni. De akarok! Persze hogy

akarok!

Reni üzenete: Oké!

Láttam, hogy ír, úgyhogy a fülemben doboló vérrel vártam, hogy erre mit fog lépni. Igyekeztem

kontrollálni a kézremegésem, de nem sikerült. Totál szétestem.

Cortez üzenete: Bocs, félreküldtem.

Rámeredtem a sorra, aztán, amikor tudatosult bennem, lehunytam a szemem. Nem hiszem el! Nem

hiszem el, hogy rávágtam, hogy oké, amikor nem is nekem akarta írni! Úristen! Két kézzel beletúrta a

hajamba, és a sírógörcs kerülgetett. Úgy döntöttem, írnom kell valamit, aztán utána majd kitombolom

magam. Másolom.

Reni üzenete: Jó, azt hittem, te is jössz velünk. Mindegy.

Cortez üzenete: ?

Reni üzenete: Mert én megyek Virágékkal. Holnap. Azt hittem,, azt kérdezed, hogy holnap

megyek-e moziba Ricsiékkel. Mert arra válaszoltam.

Az ujjaimmal folyamatosan doboltam az asztalon, és rémülten vártam, hogy beveszi-e.

Cortez üzenete: Jó.

Némán néztem az üzenetváltásunkat, aztán sóhajtva lecsuktam a gépem fedelét. Mehettem

elkéredzkedni moziba. Anyu nem támogatta kifejezetten az ötletet, mondván, hogy hétköznap van, de

apu szerint a sok tanulás mellett megérdemlem, úgyhogy elengedtek. Azzal a feltétellel, hogy

hazakísérnek. Nos, ennek nem láttam akadályát. Visszamentem a szobámba, és rácsörögtem Virágra,

hogy holnap megyek velük moziba. Tökre örült neki. Klassz.

Nem a regény hibája, de ma este egyáltalán nem haladtam Jane Eyre-rel, egyszerűen nem tudtam

koncentrálni. Tele volt a fejem Cortezzel, a körülötte lévő felhajtással, Mónival, a Facebook-falával,

a sok-sok lánynévvel. És életem legnagyobb beégésével. Hogy félreküldte nekem az üzenetet. Ki volt

az eredeti címzett? Áááá!

Cortez: 5/2 – inkább hagyjuk.

Arnold: 5/4 – csak e-mailt írt, hogy elég elfoglalt, majd holnap hív.

Jane Eyre: 5/3 – most valahogy nem köt le. 

Karcsi: 5/1 – egy végzős fiú ma fellökte a lépcsőn. Szegény. 

Ideges vagyok: 5/1 – tudom, hogy tilos, de megyek, és megnyomkodom az arcom.

Szeptember 23., csütörtök

Első órán feleltem etikából. Valahogy annyira nem lepődtem meg. Sőt, szinte azelőtt felálltam,

hogy Vladár mondta a nevem. Kaptam vagy öt keresztkérdést, de így is kiválóra sikerült a feleletem.

Mindent elmondtam, amit csak meg lehetett tanulni ezzel a tantárggyal kapcsolatban. Vladár

grimaszolva írta be az ötöst, én meg kifejezéstelen arccal ültem a helyemre. Ezek után a nap lazán telt,

duplairodalmon Kardos megnézette velünk a Holt költők társaságát, mondván, néha lássunk értékes

filmeket is. A film közben hárman kissé szipogtunk (Virág, Jacques, én), Kinga elfojtotta az

érzelmeit, Andris és Robi a pad alatt PSP-zett, Cortez lehajtotta a fejét az asztalra, és zenét hallgatott,

Ricsi szendvicset evett, a többieket nagyjából lekötötte. Óra végén Kardos összerakta a tanári

asztalon a holmiját, és kifelé indult, amikor Zsolti hirtelen felállt a székére, aztán az asztalára.

– Kapitány! Kapitányom! – kiáltott a tanár után. Mindenkiből kitört a nevetés, Kardos pedig az

orrnyergét dörzsölgetve megrázta a fejét.

– Nagy Zsolt, én egyszerűen nem tudom, milyen jelzővel illesselek – sóhajtott, és kiment.

Zsolti leugrott a padjáról, aztán röhögve meghajolt, amíg a többiek füttyögtek. Jó, tényleg klassz

poén volt.  Utolsó óra után (emelt francia tizenharmadik osztálytársunkkal, Monsieur Durand-nal) a

suliboxomnál pakolgattam, aztán, amikor Virág és Ricsi is kijöttek a folyosóra, együtt indultunk el.

– Ren, ma te választhatsz filmet! – közölte Ricsi.

– Kösz, de nekem mindegy – legyintettem. És igaz volt. Eredetileg könyvet akartam venni, de a

pénzem elmegy mozira, ráadásul premiernap, még drágább…

– Tuti? – pislogott nagyokat Virág.

– Persze. Válasszatok csak – feleltem.

– U, úúú. Akkor nézzük azt a horrort! – ugrándozott Virág. Horror? Jaj ne!

– Oké, a „brutálzombisat”? – kérdezte Ricsi.

– Ühüm.

– Jó, de, valaki hazakísér, ugye? – szóltam közbe, és kezdett igazán rossz ötletnek tűnni, hogy rájuk

bíztam a döntést.

– Ja – biccentett Ricsi.

– Indulunk? – néztem rájuk, mert nem értettem, miért állunk a lépcsőnél.

– Most már igen – közölte Ricsi. Cortez lépkedett le a lépcsőn, lazán megrántotta a vállán a táskáját,

és egyenesen hozzánk jött.

– Itt vagyok – jelentette ki. Jaj, ne! A fenébe!

– Te mit csinálsz? – kérdeztem nem túl barátságosan.

– Moziba megyek? – kérdezett vissza szemtelenül.

– Velünk? – csodálkoztam.

– Velük – mutatott Ricsire és Virágra, akik kérdőn néztek minket.

– Én is velük megyek – közöltem, bár ezt senki nem kérdezte, és elég egyértelmű is volt.

– Jó – vonta meg a vállát.

Akkor tisztáztuk, hogy semmiképp nem együtt megyünk, hanem inkább mindketten Virágékkal.

Elindultunk gyalog, négyen. Kellemetlen szituáció.

– Miért nem mondtad, hogy a nekem félreküldött üzenetet Ricsinek szántad? – fordultam

Cortezhez, miközben begomboltam a farmerdzsekimet.

– Miért kellett volna mondanom?

– Hogy tudjam.

– Miért akartad tudni? – mosolyodott el.

– Mert akkor lemondtam volna – vágtam rá kapásból. Cortez felnevetett.

– Nem volt mit lemondanod – mondta kíméletlenül.

– Mi?

– Éppen Ricsivel beszéltem, amikor azt írtad, hogy te is velük mész moziba. Fogalma sem volt róla

– vigyorgott Cortez. Hú, de ciki. Virágot figyelmeztettem, hogy ők az alibim, Ricsinek azonban nem

szóltam. Uppsz. Kérdőn hátrafordultam.

– Pedig megbeszéltük. Ugye? – néztem rá tágra nyílt szemekkel.

– Engem hagyjatok, jó? – rázta meg a fejét Ricsi.

– Égsz – mondta Cortez, miközben a saját lépteit figyelte.

– Nem égek – húztam ki magam, és örültem, hogy nem látom a tükörképem. Valószínűleg rákvörös

volt a fejem, de mindegy.

– Figyu – lépett közénk hátulról Virág, és belém karolt –, tök jó, hogy ti is jöttök, vicces lesz –

próbált jópofizni, eléggé sikertelenül. Sóhajtva Cortezre néztem.

– Azt hiszed, hogy neked mondtam igent a mozira? – nevettem fel erőltetetten.

– Nem – rázta meg a fejét. – Tudom – vigyorodott el.

– Nem akarok veled moziba menni! – háborodtam fel. Jó, ez persze így nem igaz, de ne legyen már

ennyire magabiztos! Azért ez felháborító.

– Akkor ne gyere – mondta mosolyogva.

– Nem is veled megyek. Velük – mutattam hátra. Virág és Ricsi időközben ránk untak, és

megosztva a fülhallgatót, zenét hallgattak.

– Tehát jössz.

– Igen, de nem veled! – magyaráztam. – Csak te is ott leszel.

– Aha – tűnődött.

2014. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, örök hála!

3-as: nem Magyarországon élek, úgy nehéz lett volna kivenni a könyvtárból, de azért köszönöm, hogy válaszoltál :)

2014. jan. 12. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!