Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan végződik az Éhezők...

Hogyan végződik az Éhezők Viadala trilógia?

Figyelt kérdés

a harmadik kötet vége érdekelne

előre is köszi!



2014. jan. 13. 16:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Katniss túlél mindent, bár súlyosan megsérül, lelkileg nagyon komolyan; a harmadik rész végén meghal Prim, ettől teljesen kiborul jó ideig; visszamegy a 12. körzetbe, elkezd egy új életet (anyukája nem jön vele, képtelen visszamenni)

Peeta javul, majdnem teljesen meggyógyul; ő is visszamegy a 12. körzetbe, segít Katnissnek; ők ketten összeházasodnak, és születik egy fiuk és egy lányuk

Haymitch szintén velük van, nem nagyon csinál semmit

Gale eltűnik a képből, menő munkát kap valahol a 2. körzetben

nincs többé Éhezők Viadala


Igazából ez csak leírás, és egyáltalán nem adja vissza a könyv végét. Persze, ez történik, de ha becsukod a könyvet, nem erre fogsz először visszaemlékezni. Nem tudom, hol jársz az olvasásban, a harmadik rész lelkileg is nagyon durva, nagyon sok történésre ott a magyarázat.

2014. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm :) már korábban én is olvastam, hogy sokan kiborultak a vége miatt, mert olyan nagy hatással van az ember lelkére

meg engem az érdekelt, hogy szerelemből megy-e hozzá Peetához. de ahogy olvasom, igen :)

2014. jan. 14. 17:23
 3/3 szuperpocok ***** válasza:

Fantasztikus könyv, és film. A sikere talán abban rejlik, amiben a Harry Potter-é.

Ez pedig az a koncepció, hogy egy gyerek menti meg benne a világot :)

Minden gyerekben ott van az a vágy, hogy kiemelkedjen a többi közül, hogy “kiválasztott” legyen.

Ezt aknázza ki ez a történet is.


Jómagam nagyon szeretem a sci-fit. Most viszont valami újat kaptam. A sci-fi-ről mindig űrhajók és lézerfegyverek jutnak eszünkbe. Most viszont valami fantasyvel kevert történetet olvastam, ami új volt.


De mindenek előtt, maga az egész viadal ledöbbentett. Gyerekek mészárolják le egymást, és ezt egy szűk elit perverz módon, minden együttérzés nélkül végignézi.

És az egészet úgy harangozzák be mit valami Super Bowl-t.

A hideg kiráz a regény kegyetlenségétől, még most is...

2014. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!