Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a lényege Simon Márton...

Mi a lényege Simon Márton Polaroidok cimu konyvenek? Velemenyek?

Figyelt kérdés
Lattam belolle idezeteket,csak nem ertem igazabol ezeket a szamos dolgokat,hogyan kell olvasni es nemtudom hogy megvegyem e.

2014. jan. 15. 22:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
48%
Abszolút semmi. Mostanában nagyon elterjedt a fiatalok körében, mert tele van mindenféle okossággal aminek lényegében semmi értelme, csak kellett egy könyv is amit olvasni "menő" és az "életükről szól". Ezek az idézetek is nagyon divatosak belőle. Hallottam már olyan indokot is a könyv mellett, hogy akik nem értékelik, azok még nem elég érettek az élethez. Nos, én elég érettnek tartom magam, annak ellenére, hogy nem dobtam ki a pénzt az ablakon egy tőmondatokat tartalmazó "mű"-re. Azt javaslom inkább vegyél helyette egy szórakoztató és cselekményt tartalmazó regényt. :)
2014. jan. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
78%
Első, a véleményed szerintem kicsit szubjektív. Ehhez fantázia kell. Igaz, én is 14 éves vagyok, de ahogy megláttam a képeket, a leírást róla, megvettem. Minden este beleolvasok, és a hideg kiráz egy-egy írástól. A miért-et ne kérdezd, engem nagyon megragadott a könyv, egyszerűen fantasztikus, de lehetséges, hogy csak elfogult vagyok. Személyiség kérdése, van aki a sorok mögé tud látni, van aki kicsit nyersen értelmezi ezt az egészet. Ránk bízza, hogy hogyan értjük. Nekem mindenesetre tetszik, magával ragadott a stílusa.
2014. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
27%
Vannak jók, de néhány elég hülyén hangzik
2014. febr. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! köszönöm a mellette es az ellene erveleseket is! Mindegyikben van igazsag :)
2014. febr. 15. 11:05
 5/23 anonim válasza:
75%

*Későn reagálok, sebaj.

Szintén 14 éves vagyok, és úgy gondolom a normálisabb "rétegből." A Polaroidok tényleg az olvasóra bízza az idézetek értelmét. Számomra azért volt élvezhető a könyv, mert - bár értelmet nem leltem a könyvben - minden mondatból számomra visszavezethető volt egy-egy rövidebb kis történet. Ha túl sok értelme nincs is, hagyja szabadon szárnyalni az ember képzelőerejét, kreativitását. Én személy szerint órákon keresztül olvastam, míg a legtöbb ember, aki csak azért vette meg, mert "Jajj, de menő!" 10 perc alatt végigfutotta a könyvet és bedobta a fiókba. Természetesen nem mondom, hogy kötelező megvenni, akinek nincs nagy képzelőereje természetesen nem fogja érteni az egészet. :) *Általánosítottam, bocsánat, ha megsértettem valakit, de; Kinek nem inge, ne vegye magára.*

2014. ápr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 thispop válasza:
63%
Bocs..de ez nem idézeteskönyv és nem ilyen oravecznóra-féle szar..a Polaroidok egy verseskötet..a benne lévő szövegek versek..nem a klasszikus értelemben vett antik minta és metrum szerint megírtak..kortárs szövegek. A leghülyébb kérdés h van-e, illetve h mi az értelme?..bocs de tényleg..amúgy az epigrammák a haikuk is rövid versek és mondjuk Pilinszkynek is vannak hasonló írásai..ez ún. kontextus nélküli költészet..van szakirodalma..azt kell elolvasni, meg mondjuk odafigyelni magyarórán..
2014. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Koszi
2014. máj. 1. 13:50
 8/23 anonim válasza:
Nekem megvan ebook-on. Van egy két nagyon jó sor benne. De van sok sor amit nem értek. A számok nem tudom miért vannak bent. mert ha még sorba mennének (pl: 001,002) de össze vissza vannak :D
2014. máj. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
utolsó: elvileg az olvasónak kell sorrendbe raknia :)
2014. máj. 31. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
49%

Én 16 éves vagyok és lány :)

és nekem nagyon tetszett a barátnőm olvasott belőle pár sort - ahogy ti mondjátok - "idézeteket" és abszolút tetszett, épp ma szeretnék venni egyet. :) A lényege tulajdonképpen az hogy ez egy történet, a mondatok megvannak számmozva, és ha sorba teszed őket megkapod a történetet... A véleményem róla, hogy sztem nagyon jó könyv! :)

Szerintem vedd meg, mert sztem nagyon jó!!:)

Remélem mindenre választ adtam, ha még kérdésed lenne nyugodtan kérdez privátba. :)

Ja és még annyit, hogy a könyv egy igazából "depressziós" ember életéről szól...

Egyébként abszolút nem értek egyet az első válaszolóval, mert elég hülye érveket hozott a könyv ellen! :D

De szerintem nyugottan vedd meg láttam olyan helyet is ahol online veheted meg -990ft-ért, :), de amúgy max. 1416ft... :)

2014. jún. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!