Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Különleges könyvek? Olyanokra...

Különleges könyvek? Olyanokra gondolok, amikben valami formai különlegesség van, pl. nincsenek írásjelek, vagy tartalma szerint pl 1-2 szereplő van az egészben, vagy 2 teljesen különböző téma egy könyvben, valami ilyesmi, ha ismertek ilyeneket.

Figyelt kérdés
Illetve hallottam egy könyvről, de nem tudom, hogy ki írta, mikor, vagy mi a címe: az író E/1-ben ír, a szereplő meghal, de utána is csak "énként" ír, mintha még mindig ott lenne, amiről éppen beszél.

2014. jan. 16. 17:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak szemelvények. Bár arra nem emlékszem, amiről a leírásban írsz.

[link]

[link]

[link]

[link] (Érdekes elbeszélési mód, fragmentált.)

[link] (Lényegében "két történet van".)


Még rengeteg van, most csak ennyi.

2014. jan. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Virágot Algernonnak


A főszereplő értelmi fogyatékos, nagyjából a falu bolondja. Egy orvosi kísérlet során zsenivé alakul át, sikeres, színes életet alakít ki magának, majd szépen lassan visszafejlődik. A könyv naplószerű, szóval a stílus is az értelmi szint szerint alakul.

2014. jan. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vámos Miklós egyik könyvében nincsenek vesszők, pontok, szóközök, nincsen tagolva a szöveg. A címét nem tudom.
2014. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mark Z. Danielewski: House of Leaves
2014. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Apollinaire .p, amúgy első válaszoló adott csak jó választ lásd. egy mondat az egész könyv, váltakozik a próza,dráma stb.
2014. jan. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3 regény egyben: [link] (formailag teljesen egyedi, pláne amikor az összes szál összeér :) )
2014. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Várom a köveket, hogy ezt elsőre kihagytam:

[link]


Van még egy, amit ehhez a kérdéshez javasolnék, habár nem tudom, hányadán állsz a fantasztikummal. (Jó, akkor kettő. Nem is, három.) Science fiction, de alapvetően a technikája érdekes:

[link]

Illetve a folytatása:

[link] -bukasa

Chaucer stílusát követi az elbeszélés, így több szálon futó történetek, amik végül összeérnek. (A második rész igazából csak a befejezés miatt, az első végén még nem találkoznak a szálak.) Formailag mindenesetre érdekes megoldás, bár ha nem kedveled az amerikai kultúrát és a "szent könyvüket" (Óz), akkor valószínűleg szálanként fogod kitépni a hajad a végén. (Persze ha nem kedveled Chaucert, Keats-et, vagy a sci-fit, akkor is. De Martin Silenus karaktere nagyon jóra sikerült.)

Szintén fantasztikum, inkább "fantasy":

[link]

Meseként aposztrófálták, nem csak gyerekeknek. Formai különlegessége annyira nem megkapó, de a tartalmi érdekes.

Hasonló tartalmi különlegesség van Kingnél is (Setét torony sorozat), illetve ott van egy regény a regényben (regénysorozatban, így azért egyszerűbb), meg millió önreflexió. Csak hogy a fantasztikumból is hozzak példát.


Illetve még egy:

[link]

(Jó, hogy a szöveg elmondja a cselekményt is, köszönöm szépen.) Szóval ha elolvasod, látod, miért jegyeztem meg. Nem szép, de irodalom. :) Formailag is összetett (levélregény, betoldások, stílusparódia, "fanfiction", történelmi regény), tartalmilag sem hétköznapi. Mindenesetre jó példa, miért nem iszunk amfetaminra.

2014. jan. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem most a darren shan vámpírkönyvek ugrottak be. az utolsó kötetig minden 'normális' de a végén van egy megjósolhatatlan fordulat, hogy csak annyit mondtam: MI??!!! és itta vámpírok végre nem csillognak, nem 'hűanyámúristendejópasi' kinézetűek. darren shan utánozhatatlanul ír, én imádom az összes könyvét!
2014. jan. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!