Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a regény részlet...

Mit gondoltok a regény részletemről? Miben kellene javítanom?

Figyelt kérdés

- A két szemű óriás ?! – mondta Kis Árpád kissé bizonytalanul …

- Fiam , nem megmondtam ha nem tanulsz megbuktatlak ?! Te tényleg megakarsz

bukni ?! Mi ? Kérdeztem valamit ! Te semmire kellő disznó ! – mondta ingerülten , Fertői tanár úr …


Arcával csak a padot nézte s , úgy tett mintha elszégyellné magát . Közben pedig csak arra várt már hogy a tanár úr leüljön székébe és egy másik „bukásra” álló gyerek felé fordítsa tekintetét … A tanár úr azonban nem volt hajlandó leülni és folytatta a kérdezősködést , mindenféle Kalüpszóról meg Kirkéről . Köpni , nyelni nem tudott Kis Árpád e nevek hallatára … Folyton folyvást azt válaszolta a tanár úr minden kérdésére hogy :


- A két szemű óriás ?!


A tanár úr tűrte egy ideig ezt a szemtelenséget de türelme vége szakadtával kinyitotta a naplót Kis Árpád nevénél és három darab egyest írt be neki , majd kijelentette : „vége a feleletednek !”

E szavak hallatára hatalmas kő esett le szívéről , mosolyogva ülte végig a tanóra további unalmas perceit :


- Most összefoglalunk , s majd megíratom veletek a témazárót a görög irodalomból holnap … Kezdjük az eposzi kellékek át ismétlésével … Maris sorold fel mind a tíz eposzi kelléket !


Maris mint osztály első nagy lelkesedéssel vetette magát bele az eposzi kellékek rengetegébe , föl is sorolt kilencet de a tizedik sehogyan se jutott eszébe … Bíró Tamás az osztály „bohóca” kileste a tankönyvből majd megszólalt :


- Tanár úr segíthetek-e Marisnak ?

- Ha tudod mondjad !

- De én csak segíteni akarok neki !

- Akkor segíts csak nyögjétek már ki végre !

- Hát tudod Maris például itt van nekünk ez a Kis Árpád … ő retardált a tizedik eposzi kellék pedig a retardáció .


Hatalmas kacagásba tört ki az osztály … Kis Árpád nem szólt semmit a gúnyos szavak hallatára . Azt gondolta magában : „ Szünetbe majd elintézem őt „


2014. jan. 22. 16:19
 1/7 rajcziz ***** válasza:
68%

Először meg kellene tanulnod helyesen írni, elsősorban az egybe és különírással van probléma, valamint az írásjeleket sem tudod jól használni, ettől az írásod esetlen lesz.

Aztán ott van a leírások problémája, teljesen idegennek érzem a szituációt, nem tudom átélni. A párbeszédek is sántítanak, egyhangúak - bármelyik megszólalás lehetne bármelyik szereplőé (nem beszélhetünk karakterekről) -, ráadásul néhol teljesen hiteltelenek vagy épp hihetetlenek.

2014. jan. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Unalmas,az ember nem bírja beleélni magát,a párbeszédek nem tetszenek.

Ha ez nem lenne elég a helyesírásoddal tényleg gondok vannak, arról nem is beszélve,hogy a szerkezeti részre sem figyelsz, könyvet pedig ritkán vehetsz a kezedbe,ha azt sem tudod,hogy miként jelzik,azt amikor a karakter gondolatait "halljuk".

2014. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
ku.rv.a anyátokat !
2014. jan. 22. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdező másik sziporkázó kérdése :D

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__5291464-e..

2014. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Te aztán bírod a kritikát:D

Bár ha tudtam volna,hogy azt a farkasosat is te írtad nem lettem volna ennyire kíméletes...

Mondták már,hogy ami nem megye nem kell erőltetni?:)

Amúgy nem tudtam,hogy anyum kollégája a te anyádnak:)

2014. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem jól írsz, érdemes folytatnod
2014. jan. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ez..igazán..nos, borzalmas? Sajnálom, inkább ne írj.
2014. márc. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!