Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem heteró főszereplő egy...

Nem heteró főszereplő egy fantasy regényben? Elolvasnátok egy ilyen könyvet?

Figyelt kérdés
Írogatok egy ideje, fantasy témában. Nem a szerelmi szálon van a hangsúly, hanem a küldetésen, a gonosz legyőzésén blablabla, de a főszereplő fiúm biszex. Nincs ez rögtön, az első oldalon az olvasó képébe nyomva, meg lépten-nyomon kihangsúlyozva, de lenne egy kis románca egy férfival a történet közepe fele. Mennyire zavarna ez titeket, ha előre nem lennétek "figyelmeztetve", hogy ilyen is van benne? Vagy elolvasnátok úgy is, hogy tudtok erről? Meg úgy általában mit gondolnátok egy olyan könyvről, amiben a fősz. (akár lány v fiú) meleg/biszex, de alapvetően nem ezen van a hangsúly (mondjuk fantasy vagy sci-fi)?

2014. jan. 25. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekelne, még nem olvastam olyan könyvet, de szeretnék. :D Egyébként nem zavarna, sőt így érdekesebb, élethűbb lenne. Ha nem az elején van, akkor így meglepőbb meg fordulatosabb is. Ha megakarnád osztani nekem elküldheted! :)
2014. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyáltalán nem zavarna. Nem a szereplők szexuális orientációja az érdekes egy normális fantasy történetben szerintem. :)

34/F

2014. jan. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Idegennyelven van nem is egy, és sajnálom is, hogy nem tudom elolvasni őket.
2014. jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én őrülnék neki :) kevés olyan fantasy regény van amiben meleg/bi a fő szereplő
2014. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben nem "derült égből biszex", semmi bajom nem lenne vele. Azért ha a történet közepén minden előjel nélkül románcba bonyolódik egy férfiúval, azt nem nézném jó szívvel, de inkább írástechnikai okok miatt. (Elvégre egy ilyet fel kell vezetni. Persze, nem kell az olvasó képébe nyomni, csak utalni rá.)

Általánosságban akármelyik karakter eltérő szexuális beállítottságú, nem zavar, csak legyen felépítve. Illetve a környezet reakciója lényeges, reagáljanak normálisan. Eddig inkább csak amatőr íróknál olvastam ilyen szálakról, de a legtöbb probléma a környezet irreális viselkedése volt. Ez is hozzátartozik a hitelességhez.

2014. jan. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


welcome to my world ;)

2014. jan. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavarna. De csak ezért nem olvasnám el. A jó hangulata és a karakterek számítanak.
2014. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen tuti *-*, én is nekikezdtem már valami hasonlónak, csak ott nem a főszereplő, hanem a főszereplő szerelme volt biszex srác
2014. jan. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen és igen, én kifejezetten szeretnék több olyan könyvet látni magyar nyelven, amiben a főhős meleg/bi, de nem ezen van a hangsúly, hanem a történeten. :) Különösen a fantasy/sci-fi műfajokban, azok a kedvenceim.
2014. jan. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ettől csak jobban érdekelne, esküszöm. Ha megírod, megtennéd, hogy elküldöd? Én leszek az első, aki elolvassa:)
2016. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!