Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik ez a sci-fi novella?...

Melyik ez a sci-fi novella? (spoiler)

Figyelt kérdés

Olvastam egy novelláról, ennyit írtak róla:

A 21. században elindított űrhajó a 25 fényévnyi távolságban található naprendszer felé tart. Már 20 éve utaznak (a Földön közben kb 1000 év telt el), amikor találkoznak egy másik űrhajóval. Kiderül, hogy ezt a hajót 50 évvel az ő indulásuk után indították ugyanazzal az úticéllal. Csakhogy ez a hajó már járt abban a csillagrendszerben és visszafelé tart - a technológia fejlődésének köszönhetően.


Sajnos se az írót, se a címet nem említették. Aki ráismer, elárulná, hogy melyik novelláról van szó? (Google-t próbáltam, sajnos nem segített)



2014. jan. 29. 23:29
 1/2 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy írok, mivel nem tudom. De engem is érdekelne, rég kerestem hasonló történetű sci-fi-t. :)
2014. jan. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Enyhén rémlik, hogy talán Clarke lenne, neki voltak hasonló témái, de miután nem találtam meg az életművében (vagy elsiklottam felette), átnéztem Asimovhoz is, és most totálisan elbizonytalanodtam. De Clarke novelláit olvastam inkább, Asimovtól csak talán fél tucatot. (Nagy blamázs lenne ezek után, ha egyik sem, de az én fejem sem káptalan.)

Ha nem ő, akkor nem lehet, hogy a Piknik a senkiföldjén antológiában volt benne? Az a másik, ami még eszembe jutott.

2014. jan. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!