Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ebook olvasó vagy könyv?...

Ebook olvasó vagy könyv? Szerintetek melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Tudnátok irni több tényezőt is ?
2014. febr. 3. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár van e-bookom, de még mindig jobban szeretek igazi könyvekből olvasni. A könyvnek megvan a maga varázsa. Ahogy az ember leül a fotelba, egy jó könyvvel, érzi a könyv illatát, olvass, lapozgat, ott van.. Az e-book olyan rideg...
2014. febr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen én is igy vagyok vele, csak sajnos nagyon drágák mostanában a jó könyvek :(
2014. febr. 3. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt több oldalról meg lehet közelíteni. Van például ez:

[link]

Az egyik egy darab könyv, a tetején egy akár több száz könyvből álló könyvtár. 7"-os olvasó esetén egy 1000 oldalas kötet kényelmesen elfér egy nagyobb kabátzsebben.


Emellett egy minden igényt kielégítő ebook olvasót lazán meg lehet venni 10 új könyv árából, tehát még csak nem is drága. Sok szempontból sokkal kényelmesebb, praktikusabb, viszont csak addig tudod használni, amíg az akku tart. Persze ha otthonról feltöltve hozod el, akkor 12 óra folyamatos használat csak kitart addig, ameddig kell. Jobban lehet könyvjelzőzni, részleteket kijelölni, amit valamiért visszakeresnék, nyújt(hat) egyéb szolgáltatásokat is, amit egy könyv képtelen volna. Viszont Magyarországon/magyar nyelvű ebookot venni kissé nehézkes. Nincsenek jó boltok, a külföldiek pedig angol nyelven árulják, ami sokaknak jelent problémát.


A másik oldalról vizsgálva a dolgokat, az olvasás élménye teljesen más. Nem rosszabb, csak más. Eltér a megszokottól, amit általános iskolás korától fogva tapasztal az ember, és ez sokaknak nem tetszik, pedig teljes egészében megszokás kérdése. Amit elkezd felnőni egy generáció, akinek már a tankönyveit is felváltják az ebookok, szerintem ez gyökeresen meg fog változni.

2014. febr. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem az eBook-ot mint a sima könyveket. Keresgélni sem kell a könyveket, hogy most éppen melyiket hol hagytam, kényelmesebb olvasni vele, véletlenül becsukódik akkor nem kapok agyf...t, hogy most épp hol tartottam. Tömegközlekedésen is könnyebb elővenni és olvasni pár oldalt. Igaz, ha olyan környéken van az ember, akkor célponttá válik, míg egy sima könyvnél nem igazán. :)
2014. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Senkimégisvalaki válasza:
66%

Jobb a könyv, ez egyértelmű.


De mostanában átszoktam én is ebookra. Egyébként nem vészes, nagyon kényelmes használni, mostanra ez lett a legjobb barátom. :)


Valamelyik válaszoló: van olyan, ami magyar nyelvű. A WayteQ pont ilyen fajta. Szerintem abszolút megéri az árát, még többet is tud, mint a naagy márka, plusz rengeteg magyar kötelező olvasmányt meg könyvet kapsz hozzá rögtön, és bővíthető a memóriája. Nálam egy egész könyvtárnyi adag is fent van rajta, de még nem kellett memóriát bővíteni. Jobb is annyiban, hogy a bibliabetűméretet is magadnak tudod nagyobbra állítgatni, nagyon vissza hozza az árát ha rendszeresen olvasol.


Szóval abszolút tudom ajánlani.

2014. febr. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Könyv. Csak most már nagyon drágák, és meg kell gondolnom, mire tudok kiadni annyit. De a kedvenceimet megveszem könyv formában.
2014. febr. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én is most szántam magam az e-bookra. A könyveket szeretem és amit sokszor olvasok azokat megveszem, de sajnos nagyon drágák és ha valami érdekel gyorsan végzek vele. Nem vehetek meg minden könvyet ami érdekel, másrészről pedig már lassan minden könyv 4 ezer forint körül van és amiben nem vagyok biztos hogy jó lesz azt nem éri meg nekem megvenni. Ennyivel jobb az ebook a könyvnél.
2014. ápr. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy hosszabb könyv elég nehéz míg az e-book könnyebb.Viszont egy strandon inkább az e-book-odat lopják el mint a könyved.
2014. jún. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!