Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek elf vagy tünde?

Szerintetek elf vagy tünde?

Figyelt kérdés

Regényíráson gondolkodok,és nemtudom eldönten,hogy melyik szót alkalmazzam, elfet vagy tündét.

Esetleg felváltva mindkettőt?

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. febr. 5. 23:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Elf, mivel úgy (ha használod ezeket a fajokat is) lesz értelmük a Dark elf/ Sötét elf, Blood elf/ Vér elf kifejezéseknek is - Sötét/ Vér Tünde szarul hangzik!
2014. febr. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megmondom őszintén én is inkább az elf felé hajlok.A tünde elcsépeltnek és gyerekesnek hangzik.
2014. febr. 6. 00:04
 3/11 anonim ***** válasza:
A tünde a GyU-ban van, ha ezen kívüli világról írsz, az angol eredetit használják, vagyis elf. Ne váltogasd, az semmiképpen nem lesz jó.
2014. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is inkább az elfet javaslom, én is elkezdtem könyvet írni és én is az elfet használom, jobban hangzik mint a tünde. A váltogatást én sem javaslom.
2014. febr. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is elf.
2014. febr. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%

Elfet használd. A tünde használatához te még kicsi vagy, hiszen meg sem érted, mennyire szép ez a szó, és milyen bravúr volt kitalálni, hogyan ültessék át ékes magyar nyelvre a tolkieni fajokat, hogy ne az "elcsépelt és gyerekes" tündérmeséket használják alapul. Egyébként Göncz Árpád találta ki ezt az "elcsépelt és gyerekes" szót.

Nézz utána és nőj fel, mielőtt valamit kritizálsz.

2014. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: bár igazad van, de a "tünde" szót Vörösmarty "találta ki" még annak idején (bár nála még tulajdonnév). Ezt vette át Réz Ádám, aki megalkotta a tolkieni terminológiát. Göncz igaz, hogy lefordította a többit, de a tündéhez nem sok köze volt ebből a szempontból.

(Egyébként a magyar Wiki is az "elf" kifejezést javasolja a nem tolkieni művekben használt ilyen lények megnevezésére.)

2014. febr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A tündéről nekem is a Csongor és Tünde ugrik be.

Az elf meg a videójátékokat és a karácsonyi manókat hozza be a képbe.

Egyik se túl jó.

2014. febr. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
ugyanaz
2014. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

De nincs más megnevezés.

Szerintem is elf.

Én azt pontos megnevezésnek szánom, a tündét, ezt a szép szót hagyjuk meg Tolkien műveinek.

Igaz, ez az elején egy kitalált név volt.

2014. szept. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!