Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 13 éves múltam, olvasatam:Rejt...

13 éves múltam, olvasatam:Rejtőt, Böszörményit, Merlet, Leiner Laurát. Olvastam Twilightot, és a Harry Potteret is. Most ott tartok nem tudom mit olvassak. Milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 22:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Mats Strandberg, Sara B. Elfgren: Engelsfors trilógia
2014. febr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én Mikszáthot ajánlanám, én is 13 vagyok, imádom a könyveit :3

Kedvenceim tőle: Fekete város, Különös házasság, Sipsirica, Pernye, Tót atyafiak... Nagyon sokat szeretek :) A Szent Péter esernyőjét is elkezdtem olvasni, de abba túl sok volt az idegen kifejezés, még a többi könyvéhez képest is. Bár, ha jól emlékszem, nálunk hetedikbe ez volt a második kötelező.

Gyűrűk Ura, például nagyon jó kis fantasy könyv, az is az egyik kedvencem, de ha rászánnád magad, hogy elolvasd az 1500 oldalas sorozatot (+ a 300 oldalas függelék), akkor előtte olvasd el a Hobbitot, mert jobban érthető, ha ismered az előzményeket. Valamint, ha nagyon beleszeretsz Tolkien világába, akkor olvashatsz még ilyen Középföldén játszódó történetet, mint a Szilmarilok, vagy a Histories of Middle earth. (Nem jut eszembe a magyar cím, nem szó szerint fordították.)

Az előző válaszolók egyike írta az Enigmát. Aranyos könyv, nekem nagyon tetszett, bár nem erre számítottam. (Ez olyan romantikus-fantasy.)

Leiner Laurától az SZJG-t olvastam, a Bábelt nem, de állítólag az is jó, (ha mé

2014. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

véletlenül elküldtem :)

Leiner Laurától az SZJG-t olvastam, a Bábelt nem, de állítólag az is jó, (ha még nem tetted meg) olvasd el.

Aztán ott vannak Örkény egyperce novellái, én szeretem azokat is olvasgatni.

Cornelia Funke-Tintaszív c. könyvét imádom, érdemes elolvasni. Az egyetlen dolog, amiért meg tudnám folytani a kiadókat, hogy nem adják ki a folytatását (Inkspell, Inkdeath)

2014. febr. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.Amúgy a szjg és a bábelt is olvastam. És a az említett Tolkienokon is túl vagyok. De a szándék a lényeg! köszi <3
2014. febr. 18. 17:10
 15/16 anonim válasza:
Nekem P. G. Wodehouse volt az akkori kedvencem és én is hasonlókat olvastam.
2014. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
P.G.Wodehouse tényleg jó :) Legjobb a Forduljon Psmith-hez! Nagyon érdekes és szórakoztató olvasmány.
2014. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!