Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van, hogy a kamaszok...

Miért van, hogy a kamaszok nagy része meghallja: olvasás, és rögtön pofákat vágnak?

Figyelt kérdés
14L vagyok, és szeretek olvasni. Az osztálytársaim nem értik... Miért??
2014. febr. 14. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Itt is így van, én is 14 vagyok. Az osztályban kb 3-an szeretünk olvasni, és az évfolyamon is nagyon kevesen.... nem értem miért, de minket annyira nem érdekel, mi megbeszéljük egymás közt a a híreket, könyvtrailereket, stb., és a többiek sem szekálnak emiatt vagy ilyesmi :))
2014. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt azért, mert egy filmet befogadni könnyebb, kisebb energiabefektetéssel jár. Nem kell olvasni, nem kell gondolkodni, nem kell elképzelni a leírtakat.

Másrészt azért, mert megutáltatták velük az olvasást. Olyan könyveket KELL elolvasniuk, amik nem érdeklik őket, amik több évtizeddel - évszázaddal ezelőtt íródtak egy teljesen más világban, mint a jelenlegi.

2014. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem csak mondogatják: nem értik, hogy szerethetek olvasni, meg hogy nem vagyok normális :))
2014. febr. 14. 17:58
 4/10 A kérdező kommentje:
jja... PLa kötelezők... Egri csillagok meg ilyesmi...
2014. febr. 14. 17:59
 5/10 anonim ***** válasza:
Az azért túlzás, hogy a filmeken nem kell gondolkodni.
2014. febr. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
emlékszem, hogy 10 éve, amikor 7-8 éves voltam, rengeteg rajzfilmet néztem válogatás nélkül és egy rakás mesében sulykolták, hogy mennyire "béna" dolog az olvasás, én meg lazán elhittem. amikor a kezembe adták a kötelezőket kötelességtudatból nekigyűrkőztem, de halálra untam magam rajtuk. ez nem azt jelenti, hogy a könyvek rosszak lettek volna, mindössze nekem nem feküdt az adott téma vagy szimplán a tudat, hogy muszáj, elkedvetlenített. aztán a bátyám felolvasott nekem egy könyvből, kedvem szottyant befejezni, hát nekifeküdtem és aznap este elolvastam. azóta le sem teszem a könyveket, a kötelezőket mégsem minden esetben olvasom el. mindig teszek egy próbát, volt ami tetszett (Hamlet, teszemazt) de ha nem megy, nem megy, elolvasom rövidítve és visszatérek ahhoz, amit élvezettel olvasok. szóval a probléma gyökere valószínűleg itt nyugszik: rossz eszközökkel próbálják meg megszerettetni az olvasást
2014. febr. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

17 éves vagyok, szeretek én is olvasni, talán legjobb elfoglaltság is:)

Úgy vettem észre manapság az a keménylegény akinek az értelmi szintje a padlót verdesi, s aki marad a régebbi értékeknél( pl olvasás) azzal megvetően bánnak. Érdekes a mai világ de én örülök, hogy nem mosta át az agyam annyira a média mint szegény, szerencsétlen sorstársaimét. Olvass, olvass sokat! A tudás nem szégyen, de ha lehet ilyet mondani az igényes műveket keresd :)

2014. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19 éves lány vagyok és én is szeretek olvasni bár mostanában sajnos nincs rá sok időm :( tv-t nem szeretek nézni és azt se szeretem ha egy könyvet megfilmesítenek ez számomra csalódás mert párszor nagyon átírják a történetet. Sokan azért nem olvasnak mert kényelmesebb kevesebb időbe telik a tv-t számítógépet bekapcsolni és ott megnézni mint pár napig a könyvet forgatni.
2014. febr. 15. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A kötelezők tökéletesek az olvasás megutáltatására, az egyszer biztos!


Nálunk, amikor felmerült az olvasás, mint téma, akkor mindig jött a miért azt, az szar, értékesebb műveket olvass stb. duma. Szóval sokan már megszokásból védekezőállást vettek fel ilyenkor, mert jött a letolás, hogy nem olvasnak, nem jót olvasnak.

2014. febr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat :))
2014. febr. 15. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!