Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvkiadó alapításáról...

Könyvkiadó alapításáról információ?

Figyelt kérdés

- kb. mennyi tőke kell a kiadó bejegyzéséhez és az egyéb működéshez szükséges teendőkhöz (tehát még a munka megkezdése előtt)?

- Hol, ill. kitől kaphat az ember részletes tanácsot erre vonatkozólag. Tehát hogy mi a helyes ügymenet? Van erre valami hivatal, vagy arra szakosodott ügyvéd?

- Van-e garancia, hogy terjesztőket is találunk?

- Ha csak évente 2-3 könyvet szeretnénk kiadni, elég lehet a bevétel arra, hogy fenntartsuk a kiadót?


Tudom, ezek elég általános kérdések, de ha valaki hasznos tanáccsal, tapasztalattal tud szolgálni, örömmel veszem.



2014. febr. 10. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. febr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az oldalt ismerem, de nem találtam meg rajta minden kérdésemre a választ.
2014. febr. 10. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:

egyszerűen alapítotok egy kft-t. erről itt találsz bővebb infót: [link]

egyéb dolgokhoz nem tudok mit mondani de szerintem attól függ mennyire nagyban gondolkodtok. Mindenképpen érdemes nagyobb tartalékot meghagyni amíg beindul az üzlet mivel egy kiadó nem azonnal termeli a pénzt és nem biztos hogy nyereséges lesz az első pár könyvnél.

Mindenképpen döntsétek el, hogy milyen stílusú, témájú könyveket szeretnétek kiadni és az elején csak olyanokat kiadni és ha már ismertebb lesz a kiadó akkor lehet más témákat is kipróbálni.

Terjesztőket szerintem nektek kell megkeresni de nem biztos hogy egy kezdő kiadót annyira komolyan vennének éppen ezért érdemes elgondolkodni a saját terjesztésen. Ha csináltok egy webes felületet ahol meg lehet rendelni vagy letölteni e-book formában a könyveket akkor azzal megkönnyíthetitek a dolgotokat.

Az hogy fenntartsátok a kiadót 2-3 nagyon jó könyv kell szerintem és hát sosem lehetsz biztos benne hogy mi lesz sikeres. Vegyük példának azt, hogy 5 fő dolgozik állandóan, ha azt feltételezzük, hogy 100k Ft kell havonta 1 fő megélhetéséhez akkor az 6m Ft egy évre, 3 kiadott könyvnél 2m Ft-ot kell hoznia egynek 1 év alatt, ha azt vesszük hogy 1 db könyvön kerestek 100 Ft-ot akkor 20k darabot kell eladni könyvenként, ez a szám szerintem azt jelenti, hogy jó a könyv de sose biztos nem ismerem a hazai eladási mutatókat na meg a számok is csak reprezentatív értékűek nem kell komolyan venni.

2014. febr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok

[link] ez még fontos lehet de nem tudom, hogy hogyan működik ez a rendszer

2014. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ISBN-igénylés a legkisebb része a dolognak, köteles példány az OSZK-nak meg várakozás. A kezdőtőke lesz a nagyobb húzás, szerintem alsó hangon is milliós, úgy kell számolnod, hogy kb. a 3. évre legyen nullszaldós a kiadó, addig veszteséges. De erről esetleg kérdezd meg a hazai kiadókat, mondjuk a kisebb, rissen alakítottakat (teszem azt, Ad Astra; vagy a Csodaidők sorozathoz alapítottak saját kiadót a szerzőék, tőlük régen olvastam is cikket, biztosan válaszolnak a kérdéseidre).

Ez ügyben szerintem senki nem fogja a kezded. Cégalapításhoz esetleg van szakügyvéd, aki a legnagyobb buktatókra felhívja a figyelmed, de könyvkiadó alapításra szakosodott ügyvédet nem találsz.

Garancia nincs, ez a kiadó dolga, azt meg mi nem tudjuk eldönteni, keresnek-e egyáltalán. A nagyterjesztőket nehéz nem megtalálni, hogy kifizetni képes lenne-e a kiadó, az más tészta. De ahogy az első mondta, saját terjesztés és webshop vagy az ingyenes/minimális összegű terjesztői lehetőségek (oldalak) segíthetnek a legrosszabb anyagi helyzet mellett is. Viszont így közel sem akkora mértékben fogynak a könyvek, mint nagyterjesztői bolthálózaton keresztül.

Szintén ahogy az utolsó kiszámolta, ehhez évi 2-3 nagyon jól menő könyv kell. Azt hiszem, 5000 eladott példánnyal már fel lehetett kerülni a Libri bestseller listájára pár éve, szóval az a 20k az csak erősen reklámozott sikerkönyv valami szaftos botránnyal megspékelve.

(Egyébként nincs így is telítve a magyar piac? Én legalábbis azt látom, hogy a kis kiadók vergődnek, a közepesek nettó nem udnak megélni, ezért kihalnak, a nagyok meg felvásárolják a maradékot.)

2014. febr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!