Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi az a tíz könyv, amit...

Mi az a tíz könyv, amit szerintetek mindenkinek olvasnia kellene?

Figyelt kérdés
Bármilyen műfaj lehet, de csak szépirodalom!

#könyv #tíz legjobb könyv
2014. febr. 17. 22:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

én csak egyet tudok de az sem szépirodalom, viszont kötelezővé tenném mert nagy alapmű:

[link]

2014. febr. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

Stendhal: Vörös és fekete.

Azt hiszem némelyik középiskolában kötelező olvasmány is.

Ezt tudnám felhozni szépirodalmi példának, szórakoztató irodalomból tudnék nagyon sokat mondani.

2014. febr. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%
Howard L. Braden: Ammara
2014. febr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ez.

Magyar könyvek közül (nem sorrendben írom)

1. Gárdonyi Géza: Egri Csillagok

2. Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője

3. Mikszáth Kálmán : Fekete város

4. Fekete István : Koppány Aga testamentuma

5. Rejtő Jenő: Piszkos Fred, a kapitány

6. Madách Imre: Az ember tragédiája

7. Szilvási Lajos: Egymás szemében

8. Szabó Magda : Abigél

9. Molnár Ferenc: Pál utcai fiúk

10. Vörösmarty Mihály : Csongor és Tünde


Külföldi könyvek ( itt nem szépirodalom lesz)

1. George Orwell: 1984

2. Mary Shelley: Frankenstein

3. Charles Dickens: Karácsonyi ének

4. Jules Verne: 80 nap alatt a föld körül

5. Arthur Conan Doyle: Sherlock Holmes kalandjai

6. Antoine de Saint-Exupéry : A kis herceg

7. Isaac Asimov: Én a robot

8. Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektromos bárányokkal?

9. Douglas Adams: Galaxis útikalauz stopposoknak

10. Henri Charrière: Pillangó


Én külön kedvenceim amit muszáj elolvasni:

- Maurice Druon: Elátkozott királyok

- Vavyan Fable: Mesemaraton

- Stephen King: Végítélet

- Agatha Christie: 10 kicsi néger

- Robert Graves: Én Claudius.

2014. febr. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Robert A. Heinlein: Csillagközi invázió
2014. febr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%

Bőven elég a bajom, még azzal terheljem magam, hogy könyveket olvassak? Ráadásul olyanokat, amiket fent a listán említettek, amiket meg is utáltattak velünk az iskolában?

Ebben a félresikerült világban normális életet élni lehetetlen, más fontosabb dolgokra sincs kapacitása az embernek, nemhogy szépirodalmat olvasni. Még jó, hogy nem az irodalom megszállottjai irányítják a világot, akik a Holdon élnek, azt hiszik, senkinek sincs más dolga, csak olvasgatni.

2014. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Bőven elég a bajom, még azzal terheljem magam, hogy könyveket olvassak?....blablabla"


Köszönöm hogy így bearanyoztad a lefekvésem. Az ilyen gyöngyszemeken mindig jót lehet derülni.

2014. febr. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

6#


A legtöbb esetben nem a világ teszi tönkre az életünket, és pakolja tele problémákkal, hanem mi magunk.

Okos ember úgy rendezi az életét, és annyit vállal magára, amennyit kényelmesen el is bír. Így lesz ideje olvasgatni, álmélkodni, virágokat szagolgatni. :)

2014. febr. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A hatos tipikus példája az idiótának, aki nem elég, hogy marhaságokat beszél, de még olyan helyen is, ahol nem kérdezték. Nyilván aki ebben a témakörben válaszol, annak nem szenvedés az olvasás, hanem szórakozás. De ugye mindenki hülye, aki könyveket olvas, meg amúgy is, baromság tanítani a büdös kölköket, dolgozzanak inkább. Gratulálok.


Olyan könyvet inkább nem mondanék, amit mindenkinek el kellene olvasnia, mert szerintem nincsenek univerzális könyvek, amik minden emberhez illenének. Másrészt sokszor nem értek egyet a szépirodalmi művek imádatával.

2014. febr. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Kérdésre válaszolva szerintem nincs olyan könyv, amit mindenkinek olvasnia kellene, mert eltérő az ízlésvilágunk. Én nagy könyvbarát vagyok, olyannyira, hogy magam is írok könyveket, de soha nem olvasnám el ezeket a klasszikus olvasmányokat, mint a Háború és béke, meg a Vörös és feketemert általában hatalmas terjedelmük mellé masszív unalom társul.


Számomra a legnagyobb sztori, mely tartalmilag és művészileg is toppon van, az Robert E. Howardtól A Conan, a kimmériai. A színes ábrázolás, fogalmazás és szókincs ilyen magasiskolájával egyik másik alkotásban sem találkoztam.

2014. febr. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!