Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni! 14...

Könyvet szeretnék írni! 14 évesen! Hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Valami kiindulás?

2014. márc. 5. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ez szerintem nem úgy működik, hogy na jó, akkor most írok egy könyvet, aztán már rögtön minden úgy megy, ahogy szeretnéd.

Először is döntsd el, hogy milyen műfajban szeretnél írni, és mindenképp kell valami ütős ötlet kiindulásnak.

Aztán írj meg egynéhány fejezetet, de mindenképp mutasd meg másoknak is, hogy véleményezzék, mert gyakran saját magunknak nem tudjuk megítélni az írás minőségét.


Ezt a könyvet kiadásra szánnád, vagy csak saját szórakoztatásra?

2014. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A műfaj már meg van! Meg már pár sor is,de nem tudom,hogy lehet-e úgy,hogy a fele igaz a fele meg nem?
2014. márc. 5. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy erős karakterfejlődés vagy egy jó cselekmény mindenképp legyen. Úgy ne ülj le, hogy nem tudod mi lesz a vége, mit akarsz belőle kihozni.
2014. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálj írni magadnak ,egy cselekmény vázlatot.Tehát mintha egy napirend lenne. Vegyünk példának a tipikus romantikus regényeket.

-Meglátta

-Hozzászólt

-Beleszeretett

-Megismerte

-Összeveszett vele

-Kibékültek

-Együtt vannak és minden happy.


Jó azért komolyabb szinten, csak azért írtam példát,hogy értsd hogyan értem:)

2014. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy érted, igaz történeten alapulna a mű? Lehet, miért ne lehetne? Ha neked így a könnyebb, nyugodtan, csak később akkor csínján a publikálással meg mindenkinek elküldözgetéssel, mert ha jogi problémád nem is származik belőle, de hatalmas veszekedés alapja lehet. A gondokat, bajok kiírni nem rossz gondolat, terápiás célra is tökéletes, de akkor maradjon a fiókban, mielőtt mindenki megsértődik rád, akit megemlítettél a könyvben. (Gondolj bele, te sem szeretnéd, ha valaki más kiteregetné a titkaidat.)
2014. márc. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát egy szerelmes történet lenne!
2014. márc. 6. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Először is, találj egy megbízható, jó árban dolgozó embert, aki kinyomtatja és összekötteti. Aztán szüleid kérjenek engedélyt az államtól, és már meg is van.
2014. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!