Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék egy kicsit komolyabb...

Szeretnék egy kicsit komolyabb, de szórakozató könyvet olvasni, mit ajánlotok? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

Bármilyen műfaj szóba jöhet, a romantikusat azért szeretném kizárni, mert hajlamos a felszínességre. A lényeg tulajdonképpen annyi, hogy elgondolkodtasson, és túl tudjon lépni az emberi belső világ ábrázolásán, tehát fektessen némi hangsúlyt a felsőbb hatalmak működésére is (akár vallás, politika, bármi). De ha ilyet nem tudtok, akkor elég annyi, hogy ne tizenhárom éves kislányoknak szóljon, teli romantikus humorral:)

18/L



2014. márc. 8. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Irvin D. Yalom: A Schopenhauer-terápia című könyvet tudom ajánlani. Pszichológiai-filozófiai témájú, nem tudom, ez mennyire érdekel téged, de abszolút olvasmányos, szépirodalom. Én nagyon szerettem :)

19L

2014. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én Gregory Hughes-től a Holdat az égről-t ajánlom.Amellett, hogy nagyon izgalmas,elgondolkodtató és komolyabb, mint a romantikus könyvek. Egy testvérpárról szól.

Remélem, tudtam segíteni! :)

2014. márc. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőt, utánuk fogok nézni! :)
2014. márc. 12. 22:06
 4/5 Beauvoir ***** válasza:
Ajánlanám a Virginia Woolf könyveket. Jelenleg ô a kedvencem. Fôleg az Orlandót. Vagy esetleg ( mivel írtad, hogy felsôbb hatalmak mûködése) Borisz Paszternaktól a Zsivago doktort. Na az biztos nem 13 éveseknek való, viszont van benne romantika. De felszínesnek semmiképp sem mondható. Nehéz olvasmány, de nagyon szeretem. 17/L
2014. márc. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Márciuska ***** válasza:

- Daniel Keyes: Virágot Algernonnak

- Paul Sussman: A jeruzsálemi templom titka

- Steve Berry: A harmadik titok

- Selma Lagerlöf: A halál kocsisa

- Paulo Coelhotól gyakorlatilag bármi (Veronika meg akar halni, A Piedra folyó partján ültem, Tizenegy perc, stb.)

- Kathryn Stockett: A segítség

- George Orwell: Állatfarm

- Robert Merle: Állati elmék

- N. H. Kleinbaum: Holt költők társasága

- Jostein Gaarder: Tükör által homályosan

- Rafael Ábalos: Grimpow

2014. ápr. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!