Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti megnézitek utcán/suliban...

Ti megnézitek utcán/suliban stb hogy mit olvas a másik? Elítélitek könyv alapján?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 21:37
1 2
 1/11 AceLoveYou válasza:
50%
ha vki emiatt itéli el az embereket akko az hülye ! mert mi van ha épp egy horrort olvas de csak kipróbálja de valójában egy fantasy rajongó és te utálod azokat akik horror cuccokért rajonganak akko te már ode se mész?
2014. márc. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Megnézem, mert érdekel, csak manapság már nem mindig papír alapon olvasnak az emberek. Nem ítélkezem, de kategorizálok. Vagyis, de, ítélkezem, a new adult könyveket olvasókat leírom.
2014. márc. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Elítélni nem szoktam, de az említett ifjúsági könyvek láttán általában felnevetek. Meg ha van egy "divatkönyv", és minden szembejövő azt olvassa. Viszont sok olyan embert látok, aki szintén megnézi a könyvet és elfintorodik. Ők valószínűleg ítélkeznek. Ez ellen szoktak védekezni az újságpapírba csomagolással, bár ez kezd kimenni a divatból. (De ez ellen sem véd, ha valaki belelát a regénybe és két sor alapján besorolja, hogy melyik lehet, vagy legalábbis ki a szerző. Érdekes, inkább a "kötelezőket" szokták így védeni, a vörös pöttyösöket mutogatják. Utoljára kb. három éve láttam nem becsomagolt Jókait.)
2014. márc. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
Én megmondom őszintén, bizonyos műfajokról (és azok olvasóiról) nem túl jó a véleményem, pl. az Oravecz-Coelho vonalról, vagy a csodás Szent Johanna Gimiről. Nem azt mondom, hogy automatikusan utálom, aki ilyeneket olvas, de nem az lesz az első gondolatom, hogy micsoda zseni az illető.
2014. márc. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, mindig megpróbálom megnézni, hogy mit olvas az illető. Nem nagyon szoktam ítélkezni, ahogy #2 is írta, inkább magamban mosolygok egy-kettőn, de sajnos nekem is, ahogy #4-nek is, a Szent Johanna Gimi nagyon nem a kedvencem.. De más esetben már magának a olvasásnak örülök. :) Ma például a buszon egy Harry Potter könyvbe, a metrón pedig az Egy különc srác feljegyzéseibe botlottam, úgyhogy jó napom volt. :D
2014. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szeretem megnézni én is, de nem ítélem el semmiképpen, még ha épp nem is szeretem az adott írót/könyvet. Teljesen nyitott vagyok, mindig van könyv a kezem ügyében utazás közben, és sokszor teljesen eltérő témájúak.

Hová sorolnátok, ha megláttok a buszon/metrón/vonaton nálam:

- egy történelmi regényt (jelenleg azt olvasok 13 részes regényfolyam)

- egy klasszikus szépirodalmi művet (nem is olyan rég a Háború és békével, illetve a Vörös és feketével mászkáltam, két kedvencemmel)

- egy vallással foglalkozó könyvet (bigott vallásosnak gondoltok? Ellenkezőleg, ateista vagyok, csupán érdeklődő...)

- egy természettudományos ismeretterjesztő könyvet (biológia, földrajz, fizika, kozmológia, kémia - ezek mind érdekelnek)

- egy ma népszerű young adult könyvet (vannak köztük, amiket szeretek)

- egy vérfagyasztó krimit

- egy politikai/kémthrillert

- egy családregényt


A fentieket mindet szeretem, vannak írók és vannak könyvek, akiket és amiket nem, de kategóriát nem is nagyon tudnék mondani. Egyedül a romantikus ponyvák nem az én világom, illetve a szatírákat sem kedvelem, bár kifejezetten tetszettek A hétfő szombaton kezdődik és a Nézd, ki van itt című könyvek.


A fentiek alapján hogyan ítélsz meg? Mindig úgy, ami épp a kezemben van? Na ezért nem ítélek senkit az alapján, mit olvas. Ha már látom a teljes otthoni könyvtárát, az már más, de egyetlen könyv alapján nem lehet ítélni. De még 10 alapján sem.

2014. márc. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hatos vagyok, még kifelejtettem:

Sokszor van nálam folyóirat, újság is, az alapján is ítéltek? Szeretem az IPM-et, a GEO magazint, a BBC History-t, az Intelligent life-ot ezeket minden hónapban megveszem, ahogy a Rubicont is, ha épp számomra érdekes témával foglalkozik (hónapok óta nem tette). A tudományos lapokat is kedvelem, bár nálunk elég gyér ebből a felhozatal sajnos. Mint mondtam, ateista vagyok, ennek ellenére szoktam olvasni a Jehova Tanúi standjairól elhozható Őrtornyokat is, ahogy néha megveszem a Hihetetlen magazint is, noha egyikben leírt dolgokban sem hiszek, hogy ítélhetnék úgy, hogy nem ismerem mindkét oldalt? Hogy ítélhetnék meg egy könyvet, írót, hogy nem olvastam el, vagy nem olvastam tőle semmit? Elolvasom, majd levonom a következtetést, ami vagy megerősít addigi véleményemben, vagy megingatja, esetleg meg is változtatja azt.

2014. márc. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2014. márc. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, meg szoktam nézni, érdeklődöm, hogy mit olvas a másik, mi tetszik neki, mit ajánl esetleg nekem. Ha nekem nem jön be a könyv, és szerintem rossz, nem ítélem el, hiszen mindenkinek más a stílusa. Akkor szépen el kezdünk róla beszélni, "kibeszéljük" a könyvet. Hogy neki miért tetszik, nekem miért nem.
2014. márc. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyszer megkérdezték, hogy épp mit olvasok?

Elmondtam, hogy Stephen King-et. Meg kértek rá, hogy meséljem el az épp aktuális oldal tartalmát...

Épp egy fiú húzta ki a saját anyja belét. :)

Nem szabad elítélni senkit a könyve alapján. A könyvet se ma borító alapján választod, miért tennéd ezt egy emberrel :)

2014. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!