Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni....

Könyvet szeretnék írni. Hogyan csináljam? (Részletek lenn. )

Figyelt kérdés
Első ízben gondoltam, készítek egy vázlatot, amibe leírom a szereplők nevét tulajdonságait, általános jellemzőit, lerajzolom őket, hogy könnyebb legyen elképzelnem, mialatt írok. A névvel vagyok bajban: a keresztnév angol eredetű lesz, viszont a vezetéknév fogalmam sincs, mi legyen. Esetleg tudna valaki valamilyen javaslatot tenni? Ez után lejegyzem a fejezetek számát, rövid tartalmát. Ennyire gondoltam előkészületnek, ezt követően ugranék fejest az írásba. Esetleges javaslattal, jó tanáccsal tud valaki szolgálni?

2014. márc. 18. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez igan alapos előkészület, de a névvel kapcsolatos problémád elővetít egy komolyabbat. (Aki ilyen részleteken elveszik, ott az alapsztorival is gondok lesznek.) Ezért javaslom, hogy az első vázlatot másképp kezdd.

Először készíts egy premisszát, vagyis maximum három mondatban fogalmazd meg, miről is szólna a mű. Mit akarsz mondani vele. Vagy legalább egy fő témát vázolj.

Utána fejtsd ki a cselekményt egy hosszabb vázlatban. Ez még nem a részletes, fejezetenként vázlat, csak a fő cselekményvázlat. Elnagyolt pár helyen, de a történet főbb részeit tartalmazza. (Expozíció, bonyodalom stb.) Akár oda is írhatod, hogy mi micsoda, van, akinek segít.

Utána jöhet az a vázlat, amit te írtál: szereplők jellemrajza. Én javaslom, hogy a fő vázlatban írd priossal a részletesen kifejtett karaktereket, így ne keveredsz el. A szereplők mellett a helyszínekről is szoktak hasonló összefoglaló vázlatot készíteni, rajzzal, ha van hozzá affinitásod. Szintén csak a fontosabbakról. Ezeket írhatod a fő vázlatban kékkel. Ha van fontos tárgy, azokról is van, aki jegyzetet csinál (jelölheted zölddel).

A név mindegy. Ezt a történet határozza meg. Első blikkre használj angol vezetékneveket is, aztán ha a történet olyan, lecseréled. Ezt nem tudhatom.

A végén a fejezetenként vázlat is jó ötlet, ezt támogatom. Szokták javasloni, hogy itt is vázold röviden a témát: két mondatban (maximum!) foglald össze a vázlat elején, miről szól a fejezet. Így nem lesznek helykitöltő részek, és elkerülöd, hogy pár fejezet tartalmazza gyakorlatilag az összes cselekményt.

Ezek után van egy olyan biztos alapod, hogy az csak na. :) Jó sorvezető ez a későbbiekben, csak sok a meló az elején. De legalább nem a sztori közepén fogsz rájönni, hogy elfelejtetted, mi a következő lépés.

2014. márc. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Igen, ha könyvet írnák én is azt csinálnám, amit az első írt. Van egy ötletem: minden fejezetnél írj a fejezet címe alá egy idézetet, ami összefoglalja azt a részt, ha tetszik az ötlet.
2014. márc. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én ilyenkor az összes angliában/amerikában játszódó könyvet kikeresem,és kiírom belőle a vezetékneveket.
2014. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha vezeték nevek kellenek, azt tudok mondani:

Becker

Westford

McAllister

Adams

Allis

Connors

Pieterson

Miller

Akkor keverhetsz is, hogy ne legyen olyan uncsi, egy másik nemzetiségű, mondjuk, francia, orosz, spanyol stb.

De, ha beírod a neten, hogy amerikai vezeték nevek, kiad egy csomót:)))))

Amúgy, meg, én épp azt csináltam amit az egyes mondott. Végiggondoltam, hogy miről szól, és, én még a szemlyekhez, külön beszólásokat is gyűjtöttem. Például a rosszfiúnak, aki mindig cinikus dolgokat mond kapna egy ilyen beszólást egy csajtól hogy: ... szerintem bújj el ma viszik a szemetet, meg ilyenek. És, ha tanácsot kértél, akkor nyilván hiszel a sztoridban. Sok sikert:)))

2014. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!