Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nektek hogy tetszik ez a kis...

Nektek hogy tetszik ez a kis szösszenet? Csak egy gondolatot, egy hangulatot írtam le, tudom, kicsit zavaros lett. Egy depressziós lányról van szó, akinek meghaltak a szülei.

Figyelt kérdés

Teljes súlyával nekidőlt az iskola hatalmas vaskapujának, hogy kinyissa. Mikor kijutott az utcára, megkönnyebbülten föllélegzett: itt nem bámulta mindenki nyíltan, és nem kapott csípős megjegyzéseket az öltözködésére és a viselkedésére, mint az iskolában.

Hazafelé indult. Otthon csak ledobta a táskáját, majd a tó felé vette az irányt. Lassan ballagott, kifelé a városból, s amikor elmaradtak mögötte az utolsó házak is, rátért egy kis erdei ösvényre. Nem kellett sokat mennie, hogy a tóparton legyen. Mikor odaért, senki mást nem fedezett fel a parton. Örült neki. Így egyedül lehetett a gondolataival.

Végigegyensúlyozott a recsegő, korhadó mólón, és a végében leült, lábait a vízbe lógatva. Eszébe jutottak életének egyszerre szörnyű, és gyönyörű pillanatai: amikor a szülei még éltek, és az édesanyja megsimogatta... Amikor utoljára látta, és boldogan mosolygott, csak a lánynak szorult össze a torka. Érezte, hogy nem láthatja többet. Aztán valaki jött, és elmonda, hogy a szülei nincsenek többé... Nem is tudta, ki volt az. Elájult. Aztán csak sötétségre emlékezett, hideg kórház-szagra, majd éles, fehér fényt látott, és egy föléhajló alakot. Azt mondta: elmúlt a veszély. De a lány tudta, nincs igaza. Az infarktus után soha nem épült föl teljesen. Sovány maradt, arca sápadt lett, és beteges. Nem is igazán a szívbaj miatt, hanem az átélt trauma következtében.

A csuklójára pillantott: egy csillogó ametisztkarkötő volt rajta. Ezt kapta utoljára az édesanyjától, mielőtt meghalt. Lehúzta a kezéről, és szórakozottan csörgött vele a víz fölött. Halkan dúdolt valami elfelejtett, szomorú dalt. Majd hangja fölerősödött, egyre hangosabban énekelt. ,, Mindenki meghalt, aki fontos volt nekem. Én is meg akartam halni, de nem tudtam. Fogadj be, víz! Jó, puha ágyam leszel. Meghaltak, mind, de én még élek. Élni is fogok! Mert élnem kell, de alig bírok. Nyomorúságosabb a lét az elmúlásnál..."

Nem rímeltek a sorok, a szöveget és a dallamot ő találta ki.

Egyszercsak fölvetette a fejét. Talpra ugrott, és furcsa, zavaros tekintettel meredt a víztükörre. Az ametisztkarkötőt messze behajította a vízbe, s amikor hirtelen megfordult, hogy kirohanjon a partra, hangos reccsenés hallatszott - és a lány eltűnt a víz alatt. Tátongó rés maradt utána. Senki nem látta többé.



2014. márc. 21. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Zseniális! Nekem nagyon tetszik. Egy szépséghibát találtam ugyan, de tényleg fantasztikus.


"csak a lánynak szorult össze a torka"

Én ezt úgy javítanám, hogy "de a lánynak összeszorult a szíve"

2014. márc. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem is nagyon tetszik!

bár, egy kissé több érzelemre számítottam, pár leírásra, de nem igazán értek ehhez, lehet, hogy az ilyen szösszenetek tényleg olyanok, amit te leírtál :)

2014. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt a részletet kijavítom. :)
2014. márc. 22. 15:54
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, remélem folytatod!!!
2014. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
:)
2014. márc. 24. 20:15
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de nem érzem azt, hogy "vinne a szöveg".

:)

2014. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Tényleg tök jó, nekem nagyon tetszik :)
2014. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
gyűlölök olvasni ilyen nyálas sz*r történeteket -.- :(
2015. febr. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Létszi folytasd! Nagyon jó lett. Ez nem nyálas szar, ha nem tettszik akkor kinyomod az ablakot és nem kell negatívat kommentelni. Szívesen olvasnám a folytatását is..
2015. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!