Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket tudtok...

Milyen könyveket tudtok ajánlani egy 15 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Társadalomkritikával ellátott,gondolkodtatóbb, könyvek érdekelnek,amiken sokat lehet agyalni. Érdekes pl amikor egy máshogy gondolkodó ember szemszögét mutatja be az író.írhattok klasszikusokat is,csak ne legyen végig nagyon szomorú,mert akkor én is bedepizek.


Légyszíves ne írják/írjátok a szjg-t,vörös pöttyös vámpíros könyveket,és a hozzájuk hasonlókat (ezeknek a könyvelnek is megvan a maga szépségük,de most kímélném magam az efféle művektőll)

Előre is hàlás óriás köszönöm jár az ötletekért!;)



2014. márc. 24. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Orwell konyvei:Allatfarm,1984,A fikusz es Antikrisztus stb
2014. márc. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Goldingtól A legyek urát,vagy klasszikusabból Kafkától a pert vagy az átváltozást,de ezek már mélyebb hangvételűek. Nem tudom,hogy mai,"menőnek"tartott történet mennyire tetszene,de az éhezők viadalát biztos ismered. Lehet hogy van annyira populáris,mint a vámpíros storyk,de a színvonala messzi meghaladja az összes vörös pöttyest. Rengeteget lehet rajta agyalni,főleg mert egy 16 éves lány szemszögéből van megírva. Társadalomkritika is van benne bőven,csak ajánlani tudom. :)
2014. márc. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Na ami azt illeti, az SZJG-ben rengeteg ilyen könyv van amit Reni olvas. Szjg-hu-n fent vannak. :)
2014. márc. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ferge Zsuzsa, Popper Péter, ha nem csak szépirodalom lehet. Esetleg Moldova.
2014. márc. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!