Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok ehhez a részlethez...

Mit szóltok ehhez a részlethez? Egy sötét középkori fantasy világban játszódik! Kíváncsi lennék a véleményetekre!

Figyelt kérdés

A fogadó:


Ködös időre,szakadó esőre hangolódva kellett eltölteniük még egy napot Dern város lakóinak.A kihalt utcákon azonban az


esőcseppek monoton kopogása és fülsiketítő mennydörgések zaján kívül mást is lehetett hallani.A kicsiny,azonban jól


bebiztosított városka egyetlen fogadójából szűrődött jónéhány ocsmány tréfa foszlánya,gúnyos kacagás,korsók koppanása


kemény asztalokon,kiáltások,mély hangú harcosok,barbárok,ordítozása és még rengeteg könnyen összetéveszthető hang


amely egy kis életet vitt az apró de lelkekkel teli épület környezetébe.A keskeny,ködös útszakaszon mely elvezetett a düledező


tákolmány előtt,erős testalkatú, vastag zöldessárga köpenybe burkolózott alak tűnt fel.Bokáig érő vízben,és sárban gázolva


elérte az ajtót majd egy nagy sóhajtás keretében benyitott.

mikor belépett,sokkal kellemesebb légkör fogadta mint amire számított.Páran felé pillantottak,majd ismét az asztalon lévő


hatalmas korsó sörnek vagy óriási borjúsültnek szentelték figyelmüket.

Az ismeretlen lehűzta fejéről a csuklyát,és jól láthatóvá vált kiugró álla,borostás arca,mélyen fekvő szemei.Egészen jóképűnek


lehetett volna beállítani ha nem csúfította volna el egy hatalmas,szeme fölött éktelenkedő ujjnyi seb az arcát.Jobban


körülnézett,fürkésző tekintetével a pultot kereste a hatalmas összezsúfolódott testek fölött.Jó tízlépésnyire meg is látta maga


előtt,majd elindult felé hajával súrolva a magas mennyezetet.



Egyenlőre ennyi van.

A vélemények alapján folytatom majd.



2014. ápr. 17. 15:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

ezt elfelejtettem:


majd elindult felé hajával súrolva a magas,füstben úszó mennyezetet.


csak egy kis javítás

2014. ápr. 17. 15:26
 2/13 anonim válasza:

Szia!

Én is most kezdtem egy fantasybe szóval benne vagyok a témában :D szerintem egész jó,kivetnivalót csak annyit találtam, hogy lassan történnek az események és túlságosan belemész a részletekbe.Engem érdekel a folytatása,szívesen továbbolvasnám :-) sok szerencsét és kitartást kívánok!

2014. ápr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Szerintem is jo...e filmeket keszitek, de nem fantasy temaban, de ertek valamenniyt ahho is es en is kivncsi vagyok a folytatasra...
2014. ápr. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT! :)

igyekszem! :)

írjatok privit is!

2014. ápr. 18. 08:46
 5/13 A kérdező kommentje:

itt egy kis +:(az eleje is benne van de legalább másfélszer annyit írtam még hozzá)


A fogadó:


Ködös időre,szakadó esőre hangolódva kellett eltölteniük még egy napot Dern város lakóinak.A kihalt utcákon azonban az esőcseppek monoton kopogása és fülsiketítő mennydörgések zaján kívül mást is lehetett


hallani.A kicsiny,azonban jól bebiztosított városka egyetlen fogadójából szűrődött jónéhány ocsmány tréfa foszlánya,gúnyos kacagás,korsók koppanása kemény asztalokon,kiáltások,mély hangú


harcosok,barbárok,ordítozása és még rengeteg könnyen összetéveszthető hang amely egy kis életet vitt az apró de lelkekkel teli épület környezetébe.A keskeny,ködös útszakaszon mely elvezetett a düledező


tákolmány előtt,erős testalkatú, vastag zöldessárga köpenybe burkolózott alak tűnt fel.Bokáig érő vízben,és sárban gázolva elérte az ajtót majd egy nagy sóhajtás keretében benyitott.

mikor belépett,sokkal kellemesebb légkör fogadta mint amire számított.Páran felé pillantottak,majd ismét az asztalon lévő hatalmas korsó sörnek vagy óriási borjúsültnek szentelték figyelmüket.

Az ismeretlen lehúzta fejéről a csuklyát,és jól láthatóvá vált kiugró álla,borostás arca,mélyen fekvő szemei.Egészen jóképűnek lehetett volna beállítani ha nem csúfította volna el egy hatalmas,szeme fölött éktelenkedő


ujjnyi seb az arcát.Jobban körülnézett,fürkésző tekintetével a pultot kereste a hatalmas összezsúfolódott testek fölött.Jó tízlépésnyire meg is látta maga előtt,majd elindult felé kócos hajával súrolva a magas,füstben


úszó mennyezetet.Néhany aranypénzt dobott az asztalra és máris kézbekapott egy jókora korsót teli a híres Zamer sörrel.Ma este az időjárástól eltekintve mindenki vígan töltötte idejét a névtelen kis fogadóban amíg


valaki meg nem fogta az ismeretlen vállát.Ő abban a pillanatban felpattant a székéről,hátrált egy lépést és előrátott az öve alól egy tűzkést.Mindezt elképesztő sebességgel tette.Pár pillanatig méregette az


alkalmatlankodót majd eltette fegyverét és némán álltak egymással szemben.Az ő vékony,de erős testalkatának teljesen az ellentéte volt.Legalább ugyanolyan magas,de jóval nagyobb izmokkal és súllyal


büszkélkedhetett mint ő.Pár másodpercig teljes csend uralkodott a kis helyiségen,majd a kövérebb alak felemelte jobb öklét és egy nagy lépéssel a másik előtt termett.Egy hatalmas ütést mért a vállára majd mind a


ketten dobhártyaszaggató nevetésben törtek ki.

-Drenor!Eddig még sosem láttam itt ennyire mogorva fickót mint amilyen te vagy! - Bömbölte miközben termetes testét rázta a nevetés.

-Flick!Drága barátom!Hisz legalább... - Mondta elfúló hangon Drenor

-Legalább négy éve nem találkoztunk! - Fejezte be a mondatot

A jelenet hatására sokan csak értetlenül nézték a párost,valószínű hogy csodálkozásukra rátett a mértéktelen sörfogyasztásuk is mivel néhány fickó még akkor is feltűnően bámulta őket amikor elindultak a lépcső felé


ami fölvezetett a szobákhoz.

-Gyere,van egy szobám ezen a helyen!Gondolom fáradt vagy. - Mondta Flick még mindig fülig érő szájjal

-Valóban...-Mondta még mindig csodálkozva a hihetetlen fordulaton.

Innentől fogva nem is szóltak egymáshoz amíg fel nem értek azon a néhány lépcsőfokon ami eljuttatta bérlőjét az első szobához.De Flick elkomorodta torpant meg Drenor előtt mire ő nagy lendülettel belement a


hátába de ezt valószínűleg észre sem vehette mivel vastag Guarbőrmellényt viselt ami arról híres hogy még csatabárddal is alig lehet átütni.

Flick megfrdult,társa szemébe nézett,félresmította hosszú,zsíros haját,és pár másodperc hallgatás után megszólalt:

-Merre jártál? - Szólt már egyáltalán nem barátságos hangon.

-A szomszédos város környékén volt egy megbízásom. - Volt egy pár...

-Egy pár micsoda? - Érdeklődött gyanakvóan Flick.

- Kobold.Koboldok ütöttek tanyát arrafelé.

-Koboldok? - Húzta fel a szemöldökét.Nem hinném hogy a dombok között koboldok telepdnének le annyira távol a nyiga erdőtől..

pár másodperc halgatás után Drenor engedett.

-Egy wix...-Sóhajtott beletörődve.

-Tudhattam volna! - Mennydörögte Flick és egy hatalmasat vágott a falba félelmetes öklével.

Odalent megint elhalt a zajongás egy pár pillanatra,valószínű hogy újra rájuk figyeltek fel,de hamarosan verekedés zaja hallatszott és ez kellőképpen elterelte mulatozók figyelmét a furcsa párosról így senki sem ment


utánuk.

2014. ápr. 18. 09:31
 6/13 A kérdező kommentje:

azért hagyom abba mindig egy izgalmas résznél hogy várjátok a következőt is :) (remélem nem baj)

egyébként szívesen várok minden folytatáshoz kommenteket,mert pontozom is őket!

2014. ápr. 18. 09:41
 7/13 A kérdező kommentje:

kész az első fejezet részlet: a fogadóban!


ha kapok egy két kommentet beküldöm azt is.

2014. ápr. 18. 11:29
 8/13 anonim válasza:
Nekem eddig tetszik!!! :D
2014. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Na,itt van az egész első fejezet!


A fogadóban:


Ködös időre,szakadó esőre hangolódva kellett eltölteniük még egy napot Dern város lakóinak.A kihalt utcákon azonban az esőcseppek monoton kopogása és fülsiketítő mennydörgések zaján kívül mást is lehetett hallani.A kicsiny,azonban jól bebiztosított városka egyetlen fogadójából szűrődött jónéhány ocsmány tréfa foszlánya,gúnyos kacagás,korsók koppanása kemény asztalokon,kiáltások,mély hangú harcosok,barbárok,ordítozása és még rengeteg könnyen összetéveszthető hang amely egy kis életet vitt az apró de lelkekkel teli épület környezetébe.A keskeny,ködös útszakaszon mely elvezetett a düledező tákolmány előtt,erős testalkatú, vastag zöldessárga köpenybe burkolózott alak tűnt fel.Bokáig érő vízben,és sárban gázolva elérte az ajtót majd egy nagy sóhajtás keretében benyitott.

mikor belépett,sokkal kellemesebb légkör fogadta mint amire számított.Páran felé pillantottak,majd ismét az asztalon lévő hatalmas korsó sörnek vagy óriási borjúsültnek szentelték figyelmüket.

Az ismeretlen lehúzta fejéről a csuklyát,és jól láthatóvá vált kiugró álla,borostás arca,mélyen fekvő szemei.Egészen jóképűnek lehetett volna beállítani ha nem csúfította volna el egy hatalmas,szeme fölött éktelenkedő ujjnyi seb az arcát.Jobban körülnézett,fürkésző tekintetével a pultot kereste a hatalmas összezsúfolódott testek fölött.Jó tízlépésnyire meg is látta maga előtt,majd elindult felé kócos hajával súrolva a magas,füstben úszó mennyezetet.Néhany aranypénzt dobott az asztalra és máris kézbekapott egy jókora korsót teli a híres Zamer sörrel.Ma este az időjárástól eltekintve mindenki vígan töltötte idejét a névtelen kis fogadóban amíg valaki meg nem fogta az ismeretlen vállát.Ő abban a pillanatban felpattant a székéről,hátrált egy lépést és előrátott az öve alól egy tűzkést.Mindezt elképesztő sebességgel tette.Pár pillanatig méregette az alkalmatlankodót majd eltette fegyverét és némán álltak egymással szemben.Az ő vékony,de erős testalkatának teljesen az ellentéte volt.Legalább ugyanolyan magas,de jóval nagyobb izmokkal és súllyal büszkélkedhetett mint ő.Pár másodpercig teljes csend uralkodott a kis helyiségen,majd a kövérebb alak felemelte jobb öklét és egy nagy lépéssel a másik előtt termett.Egy hatalmas ütést mért a vállára majd mind a ketten dobhártyaszaggató nevetésben törtek ki.

-Drenor!Eddig még sosem láttam itt ennyire mogorva fickót mint amilyen te vagy! - Bömbölte miközben termetes testét rázta a nevetés.

-Flick!Drága barátom!Hisz legalább... - Mondta elfúló hangon Drenor

-Legalább négy éve nem találkoztunk! - Fejezte be a mondatot

A jelenet hatására sokan csak értetlenül nézték a párost,valószínű hogy csodálkozásukra rátett a mértéktelen sörfogyasztásuk is mivel néhány fickó még akkor is feltűnően bámulta őket amikor elindultak a lépcső felé ami fölvezetett a szobákhoz.

-Gyere,van egy szobám ezen a helyen!Gondolom fáradt vagy. - Mondta Flick még mindig fülig érő szájjal

-Valóban...-Mondta még mindig csodálkozva a hihetetlen fordulaton.

Innentől fogva nem is szóltak egymáshoz amíg fel nem értek azon a néhány lépcsőfokon ami eljuttatta bérlőjét az első szobához.De Flick elkomorodta torpant meg Drenor előtt mire ő nagy lendülettel belement a hátába de ezt valószínűleg észre sem vehette mivel vastag Guarbőrmellényt viselt ami arról híres hogy még csatabárddal is alig lehet átütni.

Flick megfrdult,társa szemébe nézett,félresmította hosszú,zsíros haját,és pár másodperc hallgatás után megszólalt:

-Merre jártál? - Szólt már egyáltalán nem barátságos hangon.

-A szomszédos város környékén volt egy megbízásom. - Volt egy pár...

-Egy pár micsoda? - Érdeklődött gyanakvóan Flick.

- Kobold.Koboldok ütöttek tanyát arrafelé.

-Koboldok? - Húzta fel a szemöldökét.Nem hinném hogy a dombok között koboldok telepdnének le annyira távol a nyiga erdőtől..

pár másodperc halgatás után Drenor engedett.

-Egy wix...-Sóhajtott beletörődve.

-Tudhattam volna! - Mennydörögte Flick és egy hatalmasat vágott a falba félelmetes öklével.

Odalent megint elhalt a zajongás egy pár pillanatra,valószínű hogy újra rájuk figyeltek fel,de hamarosan verekedés zaja hallatszott és ez kellőképpen elterelte mulatozók figyelmét a furcsa párosról így senki sem ment utánuk.

-Bent megbeszéljük.Nem akarom hogy más is halljon valamit amit nem kéne.

Mikor beértek a szobába Flick gyetyát gyújtott,lecsatolta övéről pallosát,és leült egy alacsony faszékre.Drenor is helyet foglalt az ágy szélén ami igen kényelmetlennek bizonyult.

-Mekkora? -Kérdezte habozás nélkül

-Én még nem láttam de állítólag három méteres..Megölt hét embert a városból és egy helyen át is akarta törni a falat! - Fakadt ki kétségbeesetten Drenor.Szinte teljesen elmúlt a fáradtságérzete és izgalommal ötvözött rettegés váltotta fel.Fepattant és nyugtalanul nézett ki az ablakon bele a végtelennek tűnő esőfüggönybe ami most valami félelmetes,relytélyes dolgot is hordozott magával.

-És te azt gondoltad hogy egyedül elbánsz vele?! - Fakadt ki újra Flick,de most rémület is keveredett a hangjába.

Hosszú perceknek tűnő csend következett.Mindeketten csak bámultak maguk elé.

-Akiket megölt csak vadászok voltak.-Törte meg a csendet Drenor.

-Csak vadászok...Azt hiszed hogy téged nem szaggatna szét egy mozdulattal azért mert bérgyilkos vagy?

-Láttam a holttesteket.Valóban nagyon csúnyán szét voltak tépve de...

-Ne gondold hogy egy egyszerű tűzkéssel elbánhatsz egy ekkora wixel! - Fojtotta bele a szót Flick.

-Feküdj le.Majd én intézkedem,holnap reggel találkozzunk a téren. -Azzal otthagyta Drenort egyedül a borús,hideg szobában aki lassana gondolataiba mélyedt.

Látta a testeket.Némelyiknek ketté volt szelve a koponyája,vagy éppen négyrét volt tépve a teste.Az erdőben találták meg őket szétszórva,darabokban...Megvizsgálta azt a részt is ahol be akart törni a városba.

Az esemény után egy nappal kereste föl a helyszínt,de még mindig érezte a wix mérgének csípős hányingerkeltő szagát a levegőben.Lesavazta a falat és elkezdte törni.mintha faltörő kossal mentek volna neki.Nagy szerencse hogy elég katona volt a fal nyugati részén hogy elüldözzék onnan jónéhány sortűzzel.Drenor is a városban volt a támadás idején,de nem hallott semmit sem mivel a város keleti részén ült egy másik fogadóban.Igen...A gyémánt unikornis fogadó.Tiszta hely,nem olyan koszfészek mint ez.Valahol a távolban hangos,egyre halkuló nevetés harsant,majd kitöltötte a szobát a tökéletes üresség,sötétség.Drenor csak lebegett,érezte az évszázadok süvítő,kegyetlen jéghideg szeleit,a világok felégését,a véres háborúkat,lassan elhomályosodott,majd eltűnt a kép és egy szürkészöld árnyalat kezdett kirajzolódni előtte.Hatalmas,vékony ,tüskés farkával csapkodott maga körül,Drenor el akart futni a rém elől de a lába nem engedett.A wix elindult felé,sárgán izzó húzott szemeiben démoni inteligencia csillogott.Meglendítette hosszú,vékony megsárgult karmokban végződ karjait,és Drenor hamuszürke arccal verejtékben úszva riadt fel rémálmából az ablakpárkányra dőlve.


Erre már szívesen fogadok kifejtett véleményeket is!

meg ha gondoljátok pontozás 10-ből

2014. ápr. 18. 19:08
 10/13 A kérdező kommentje:
belekezdtem a másodikba!
2014. ápr. 18. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!