Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Felnőttnek csak komoly könyvet...

Felnőttnek csak komoly könyvet illik olvasnia?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon volt egy kérdés, aminek kapcsán bizonyos válaszolók azt írták, hogy felnőtt ember klasszikusokat olvasson, vagy történelmi életrajzokat, igaz történeteket. Külön kiemelték, hogy pl. a mai népszerő fantasy könyvek csak kamaszoknál mennek el, felnőttek között ez már ciki.


Ez csak nekem furcsa? 22 évesen engem őszintén nem nagon érdekelnek mondjuk a világháborús csataleírások. Egyszerűen nem ez az érdeklődési köröm. A klasszikusok között akad olyan, amit szeretek, de nem imádok automatikusan minden olyan könyvet, amit egyszer valaki klasszikusnak minősített. Ezek szerint nekem gyerekes az ízlésem? Az emberek nagy része tényleg így gondolja?



2014. ápr. 13. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mindenki azt olvas amit akar. Nem vagyunk egyformák,attól,hogy betöltünk egy életkort nem azt jelenti,hogy csak a valós dolog érdekelhetnek,az ember akár 50 évesen is olvashat fantasyt ha neki az tetszik.
2014. ápr. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Félreértlemzés lehet emögött, miért ne olvashatna bárki azt, amit akar? Lehet, hogy a mai népszerű fantasy könyvek alatt a fantasy keretbe foglalt szerelmes tiniregényeket értette az adott illető. Ha valaki érett fejjel ilyeneket olvas, legalábbis megnézik a buszon, de ettől még nem lesz automatikusan ciki.

Bármi más... a spekulatív irodalom nagyjai közel sem csitrik gyermeki lelkivilággal. Nézz csak rá Martinra. Ha olvasni ciki lenne, írni "vérciki", pedig úgy néz ki, nem így áll a helyzet.

(Egyébként 14 év alatt minden fekete és fehér. Ó, ifjúság!)

2014. ápr. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan a Harry Pottert, a Gyűrűk urát és a Tűz és jég dalát említették, mint gyerekes, mert olyan 12-16 éves korig elfogadhatóak, onnan már "gázak". Aki annál idősebb, annak komoly irodalmat kellene olvasnia.
2014. ápr. 14. 01:42
 4/13 anonim ***** válasza:
Van néhány ilyen sznob, de nem éri meg foglalkozni velük, olvasd, ami tetszik!
2014. ápr. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát igen,a Tűz és a Jég dala a sok ármánykodással,gyilkolással és dugással egész biztos,hogy kamaszoknak szól. Pont az ifjúsági regénybe tesznek bele olyan romantikus dolgokat minthogy az esküvő attól lesz érdekes,hogy hány ember hal meg+még másuk előtt meg is erőszakolják a nőket...
2014. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Dehogy. Nem baj, ha sok fantasy olvasol, mellesleg abban is van ami kötelező darab, pl a gyűrűk ura az....

A sci-fi-t is olvashatsz.

1-2 évente olvass el egy szép irodalmi könyvet (amikről irodalom órán beszéltették) , van olyan ami szenvedős,volt olyan ami nagyon nagyon utáltam a könyv feléig, aztán megértettem, hogy miért is kell az embernek el olvasnia.

A legtöbb ember nem szereti őket, de tényleg hasznos elolvasni néha elolvasni egyet-egyet.

2014. ápr. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én 14 éves korom dacára főleg szépirodalmat olvasok,ennek ellenére lazán be tudok fogadni egy-két könnyedebbet.

Van amikor ez esik jól,van amikor az.

2014. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Akartam írni választ csak kikapcsoltam véletlen a böngészőt amikor elkezdtem keresni a teleszkópomat a közeli mars miatt.


Fakk.

2014. ápr. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Nefernefer válasza:

Van három dolog, ami nélkül nem lehet rendesen élni: saját véleményt alkotni, a világ felé nyitottnak lenni és új dolgokat megismerni. Ha valaki nem alkot saját gondolatokat, hanem automatikusan ismeretlen emberek véleményét fogadja el arról mi a klasszikus, az gyerekes, mert ezt a kisiskolás csinálja a padban. Ha valaki nem nyitott a világ felé, az unalmas, mert semmi nem érdekli. Aki nem ismer meg új dolgokat, az műveletlen és tájékozatlan, így nem lehet sok sok dologban hiteles a szava.


+ A művészet kommunikáció. Minden korban vannak könyvek, amik már nem beszélnek hozzánk, más életkörülményekről, problémákról szólnak és a kommunikáció emiatt nem jön létre. Ezért nem érezheti úgy az ember, hogy minden klasszikus megérinti és izgalomba hozza, és ez teljesen normális.

2014. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igazából sok klasszikussal sincs bajom, Oscar Wilde szerintem kifejezetten jó, a Frankenstein is tetszett, Shakespeare komédiái szintén. Viszont Neferneferrel nagyon egyetértek abban, hogy sokan a klasszikusságuk miatt rögtön imádnak bizonyos könyveket, mert az biztos intelligensnek, műveltnek mutatja őket.


"1-2 évente olvass el egy szép irodalmi könyvet (amikről irodalom órán beszéltették)"

Kizárólag azért, mert irodalomból annó megemlítettük, nem fogok elolvasni egy könyvet sem. Ha valami okból megtetszik, akkor viszont mindenképp. A Három ember egy csónakban már meg is van, a Kardok vihara után szeretnék nekiállni. :)


Egyszerűen csak nevetségesnek tartom, hogy éretlennek, kevésbé intelligensnek vagyok nézve, mert nem kizárólag Jókait, Dosztojevszkijt meg Bulgakovot olvasok. Itt a Gyakori kérdéseken a sznobizmus néha elképesztő mértékű.

2014. ápr. 15. 01:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!