Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak szerintem hasonlít a...

Csak szerintem hasonlít a Szent Johanna Gimi Meg Cabot - Tinibálvány című könyvére?

Figyelt kérdés
Ma olvastam ki a Tinibálványt, de miközben olvastam rájöttem, hogy Cortez tiszta Luke, az, hogy Trina meg sokkal jártabb a fiúk ügyében mint Jenny az pedig Napsi és Zsófi esetére hasonlít a Bábelből. Tudom, hogy Leiner Laura oda van Meg Cabot-ért hiszen a 8. kötet végén az álma vált valóra azzal, hogy Meg Cabot véleménye rákerült a borítóra, szóval nagy valószínűséggel olvasta a Tinibálványt. Ti mit szóltok ehhez?

2014. ápr. 17. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy valóban egy kicsit onnan is merített, de ha nagyon figyelsz, észreveszed hogy a ma divatos könyvek nagy részének ilyen a felépítése.
2014. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy tényleg igazad van, de szerintem Leiner Laura egy az egyben koppintott.
2014. ápr. 21. 18:35
 3/9 veronika 1996 ***** válasza:
100%

Érdekes, amit mondasz, bár elég rég olvastam a Tinibálványt ezért nem annyira emlékszem, de lehet, hogy van abban valami amit írsz. Szerintem manapság az összes tiniregényben szereplő srác valamilyen szinten hasonló pont ezért Luke-ra visszagondolva biztosan nem teljes mértékben másolta le, de persze van hasonlóság. Viszont a Trinás dologban én nem értek egyet, de lehet neked van igazad.

UI: Lehet, hogy most nagy butaságot mondok, de Meg Cabot ajánlása nekem mindig is furcsa volt, hisz a könyvet nem olvashatta szóval mi alapján véleményezett? Persze tudom, hogy ezeket a véleményeket kiadón belül intézik, de azért ez nekem még így is picit fura.

2014. ápr. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló!

Én is gondolkoztam ezen, hogy tényleg elolvasta volna? Csak azért a véleményért. Szerintem csak kérték, hogy hagy írhassanak a nevében véleményt. Persze nem biztos hogy így van...de lehet :D

2014. ápr. 22. 10:48
 5/9 veronika 1996 ***** válasza:

Én vagyok a második.

Igen szerintem is így van... nem fordították le angolra a sorozatot amennyire tudom, meg egyébként is láttam már amerikai könyveknél is, hogy ez így működik. Mindenki azokra ír véleményt ami a saját kiadójónál van, nem lényeg, hogy olvasta-e. Csak azt nem értem, hogy akkor Laura meg mi a francnak örült ennyire? Mert még, ha Cabotot annyira érdekelete is, hogy elmesélje neki valaki (bár ez egy álomkép, ilyen nincsen) akkor sem tudta volna meghatározni, hogy Laura, hogyan ír.

2014. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, ebben teljes mértékben igazad van. Ebbe én még - erről az oldalról - bele se gondoltam, de jól gondolod :)
2014. ápr. 22. 19:32
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert a történet hasonlít, vagy egy karakter hasonló attól az még nem koppintás. Minden könyvben úgy van, hogy a fiúk jól néznek ki, általában kék a szemük, a lányok meg nem látják a fától az erdőt.


Lehet hogy úgy gondoljátok, hogy egy karakter tök ugyanolyan, de más karakterekkel összeépítve, teljesen másképp jön ki az egész.


Ui.: a véleményezésről, egyébként igazatok van. Meg Cabotnak valaki nagyvonalakban elmesélte hogy miről, szól, és írt egy közhelyes dícsértet, ami annyira a sötétben tapogatózik, hogy csak az nem látja aki vak.


De, Leiner Laura jól, ír, bírom a humorát. :)

2014. máj. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! Egy kicsit későn írok... :D

Valahol olvastam hogy a vélemények úgy lettek meg hogy lefordítottak egy kis részletet az szjgből és azt küldték el. Nem hiszem hogy Laura másolt volna mert ma volt találkozó és megkérdezték hogy olvasta-e a neveletlen hercegnőt, és azt mondta hogy nem (HA jól emlékszem)

2016. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"megkérdezték hogy olvasta-e a neveletlen hercegnőt, és azt mondta hogy nem"


Aztán tessék a Szűcs Vandának is így elhinni, hogy neeem, ő nem olvasta a SZJG-t, eszébe se jutott :D

2017. okt. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!