Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti elolvasnátok egy ilyen...

Ti elolvasnátok egy ilyen regényt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A történet egy fiatal párról szól, 1996-ban. Csernobilba utaznak katasztrófa turizmusra, tíz évvel a robbanás után. A fiú nővére az idegenvezető, ő kalauzolja őket. Aztán beindulnak az események. Egy emberszerű lén megöli a fiú nővérét. A lány és a fiú menekülni kezdenek. Eddig egy szokásos sztori, na de itt jön a csavar! Találkoznak néhány kamasszal, akiket gyerekkorukban hagytak itt véletlenül. Először nincsenek jóban, aztán a lények sorra gyilkolják meg őket, ezért együtt menekülnek. Végül csak egy lány és egy fiú marad életben a csernobili csapatból, és ők segítenek kijutni a párnak. A lány elmeséli a turista lánynak, hogy azok a lények egykoron közéjük tartoztak, csak idővel a sugárzás úrrá lett rajtuk.


A végét azért nem mondom el. :) Amúgy a turista lány szemszögéből írom, és jelen időben mesél.



2014. ápr. 20. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemrég láttam egy filmet hasonló sztorival és nem nyerte el a tetszésemet. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem írhatnád meg jól, de szerintem jobban kéne ismerned a helyet/előzményt, hogy jelen pillanatban mi van(azaz mi nincs ott) ahhoz, hogy hitelesen tudjál írni. Fontos, hogy jól ismerd azt amiről írsz.
2014. ápr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ideglelés Csernobilban, csak más a dátum és nem turista mindenki.
2014. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én jól ismerem Csernobilt, de azt a filmet nem láttam... nem akartam lekoppintani:(
2014. ápr. 20. 21:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Írjad,sztem jó sztori lehet
2014. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 niggamaci ***** válasza:
100%

Szerintem ha jól csavarod a szálakat, akkor egy igazán jó sztori sülhet ki belôle. Viszont ennél azért több fordulat is lehetne benne, esetleg valami titok, ami késôbb derül ki vagy bármi, ami téged is meghökkentene. Az elsôvel egyet értek: fontos, hogy sokat tudj, de ne csak Csernobilról, hanem a sugárzásokról és efféle "mutációkról".

Szóval jó írogatást! :)

2014. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért ezt tudományosan megalapozottnak nevezni erős lenne, mivel ilyen nem fordulhat elő. (Az ionizáló sugárzás hatásainak nézz utána. Nem úgy megy az.) Ha fantasy, akkor Csernobil és a konkrét évszám meg zavaró.

Ami még gond: hogy lehet egy csapat gyereket véletlenül otthagyni? Véletlenül?! Miért csak gyereket? Senkinek nem tűnt fel? Miért nem mindenki változik át, ha már létezik ez a jelenség? (Igazából nem.) Kétfős csapatot valóban vezetnek oda? (Úgy tudom, van minimális korlát.) Addig a "lények" sosem konfrontálódtak senkivel, csak akkor? Az idegenvezető(k) hogyhogy nem tudnak róluk?


Ha a hangulat, akkor Sztrugackij: Stalker. Akár a film, játékok, vagy az eredeti regény (Piknik az árokparton).

2014. ápr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!