Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Külföldi könyvkiadásból van e...

Csakegykérdező01 kérdése:

Külföldi könyvkiadásból van e az írónak haszna?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy ha írnék egy könyvet és azt más nyelvekre lefordítanák és külföldön kiadnák, nekem mint írónak lenne e hasznom belőle?


Azt már tudom hogy eredetti nyelven 5-10% a szerződéstől függöen, de a másnyelvü példányoknál is lenne hasznom?



2014. máj. 5. 11:52
 1/3 Warren Scott ***** válasza:

Tedd fel a fordított változatot az amazon.com kindle store részére e-book formában.


Nincs nyomtatási, szállítási, illetve kezelési költség, nincs kiadó, nincs szennyezés vele.


Az eladási felület minimális költséggel üzemel, minden eladott példány után a bevétel majdnem tisztán a te zsebedben landol (adózásnál azért fel kell majd tüntetni)


A tartalom késlekedés nélkül azonnal az olvasókhoz kerül, azonnali visszajelzést kapsz, pontozás és vélemények formájában.


Én is ezt csinálnám, ha végre be tudnám fejezni a könyvem és lenne megbízható fordítóm.

2014. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen még mindig te vagy a szerző. De ilyenkor azért zavaros, hogy mennek a pénzek, hiszen a külföldi kiadó, a hazai kiadód és a fordító is részesül az összegből (bár azt hiszem, egy összegű kifizetés van pl. a fordítónál). Ezért kell egy irodalmi ügynök, aki ezt megmondja pontosan, hogyan alakul a haszon. De a jogok miatt fizetni kell neked is.

(Ez persze nem vonatkozik a magánkiadásra, amit az első vázolt. Ott a kiadói és a fordítói költségek sem biztos, hogy jelentkeznek.)

2014. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2014. máj. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!