Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik Harry...

Szerintetek melyik Harry Potter könyv a legjobb?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok le választásotok okát! Csak értelmes válaszokat kérek!

2014. máj. 9. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nekem az 5. kötet a kedvencem, mert az a leghosszabb :D Na jó nem csak ezért. Szerintem ez a legizgalmasabb és legmozgalmasabb kötet, Umbridge-et olyan jól lehet utálni, hogy néha legszívesebben megcsapkodnánk könyvön keresztül is :)

Viszont ami miatt tényleg nagyon szeretem ezt a kötetet, hogy ebben lép színre kedvenc mellékszereplőm, Luna :)

2014. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Az 5. tetszik nekem is a legjobban. De nem tudom miért, egyszerűen ez maradt meg bennem, hogy az a legjobb rész és kész.
2014. máj. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz dönteni, az első két könyvet leszámítva mindegyik a kedvencem. De ha mégis választani kell akkor a 4, okok:

-Kviddics világkupa (csak ebben a könyvben van)

-Trimágus Tusa (teljesen eltérő a többi megszokott tanévektől, még a 7. is eltérő)

-minden próba

-Cedric Diggory

-Karácsonyi bál (ilyen sem volt máskor)

-"Alastor Mordon" (sosem volt olyan, hogy egy szereplő más bőrébe bújjon egy éven át)

-Voldemort/és halálfalók/ visszatérése(nagy forduló pont hisz itt erősödött meg 14 év után)

-Sirius első teljes éve egy könyvben

-Más iskolák, új szereplők (érdekes volt megismerni a többi varázslóiskolát, na ilyen sem volt máskor)

-Ja és a konyha, nagyon jó volt végre a konyhába járni kár, hogy a filmbe nem került be, de amúgy általában a kastélybeli nagyobb bolyongások nem kerülnek be

Összességében egy teljesen más könyv mint a többi, izgalmas új dolgok, emberek. :)

2014. máj. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

1,3,4,5

1:

-Mert megismerjük a helyszínt, a szereplőket.

3:

-Valamiért imádom.

4:

-Megismerjük a többi varázslóiskolát

-Trimágus Tusa

-Minden

5:

-Harry szemtelensége

-Izgalmak kezdete

-Umbridge szívatása

-Szintén minden


A világ legjobb könyv sorozata, nem tudok mondani egyetlen egy negatívumot se. :)

2014. máj. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A 7. könyv a kedvencem, van is egy halál ereklyéi tetkóm a csuklómon, alatta Always felirattal. Amúgy mindet szeretem, talán a 2. és a 4. a kakukktojás. 18L
2014. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1,2,4
2014. máj. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A 2., mert abban van egy kis horror, és a 7., mert abban vannak a legtöbb izgalmasabb fejetek.
2014. máj. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az utolsó, a hetedik nem annyira tetszett. Igazából a hatodik a kedvencem, mert ott derül fény a sötét ereklyékre, hogy léteznek. Jó csavarok vannak benne.
2014. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Joola ***** válasza:

4 és 6. a 4-ben imádtam a Trimágus Tusát, teljesen más volt, mint a megszokott, bírtam az új iskolákat, addig bele sem gondoltam, h több is van, nagyon jó volt. és az volt az első sokk-élmény, mikor Cedric meghalt, az első halál amit "közelről" tapasztalsz. a 6-ban bírtam Voldemort életét, az rettentően tetszett, h megérteti veled miért is ilyen, amilyen, és a vége is hihetetlen, ahogy elmennek a horcruxért, az, h Dumbledore meghal, és h Piton, akit végig jónak gondoltam, gonosznak tűnik mégiscsak.

az 5öst nem szerettem, mert nagyon sötét és tele van negatívummal, a 7esbe túl sok mindent zsúfolt, szerintem jobb lett volna kicsit szétdobni a horcruxok keresését több könyvre, mert nagyon tömör lett így a vége. ja és meghalt Fred. ezt nehezen bocsájtom meg:)

amúgy egyetértek, a világon nincs jobb könyv.

2014. máj. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, a 6.-ban nem derül ki, hogy Piton a jó oldalt képviseli, az a 7.-ben van.
2014. máj. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!