Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek melyik Harry...

Szerintetek melyik Harry Potter könyv a legjobb?

Figyelt kérdés
Légyszi írjátok le választásotok okát! Csak értelmes válaszokat kérek!

2014. máj. 9. 15:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

5. mert mozgalmas, izgalmas és jó hosszú :) Az ikrek tréfáit is nagyon bírtam és a könyvnek az értékéből az se von le, hogy Siriusnak nem kellet volna meghalnia. Szerintem ez az a könyv amiben bár ott lebeg a fenyegetés a fejük fölött mégis élvezni tudják az életet. Az is tettszett, hogy bepillantást nyerhettünk Piton életébe, én például eddig sem utáltam őt, itt viszont megértettem miért utálja Siriust és Harry(apjá)t.

Tudom, hogy a filmeket nem kérdezted, de én abból a 3.-at és a 7/2 szeretem nagyon. A 3.ban nagyon tetszik a vérfarkas-átváltozás és hogy nem annyira tér el a könyvtől. A 7/2 meg pont azért tetszik, mert különbözik a könyvtől, de mégis megteremtették a Harry Potter-hangulatot, a cselekmény is érthető volt és a színészi játékba se nagyon lehet belekötni :)

2014. máj. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz választani, de azt hiszem az ötödik a legjobb.

Okok:

- Harry kezd felnőni

- DS

- szemtelenségek, csínyek, viccek, lázadások

- ez a legvalóságosabb (bemutatja, hogy milyen kegyetlen tud lenni a világ, hogy milyen érzés, mikor senki sem hisz neked stb.)

- készülődés a harcra

+ ez a leghosszabb

2014. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Minden része kedvencem valamiért.

1: Elkezdõdik a törtènet, betekintést nyerünk a varázsvilágba egy gyerek szemszögébõl. Hiába E/3- ba van írva, akkor is olyan, mintha Harry mondaná el.

2: Kapunk egy kis ízelítõt abból, hogy bizony a varázslóknál sem tökéletes az élet: támadások történnek, elmegy Dumbledore és Hagrid.

3: Több nagy titokra is fény derül, fantasztikus a hangulat, Harry kap kèt apafigurát is az életébe(Sirius, Lupin) és sok mindent megtudunk a szüleirõl. A könyv vègén pehet sejteni, hogy a következõ kötetben mi fog törtènni.

4: Megismerkedünk más varázslóiskolákkal, feltámad Voldemort, tombolnak a hormonok. Eseménydús, nem lehet unatkozni közben.

5: Elkezdõdik a háború, mindenki veszélybe van, mégis fantasztikus a hangulat. DS, Luna, Cho, Umbridge(inkább a szekállása :P). Minden fantasztikus dolog ellenére ott van a feszültség, ami Sirius halálakor robban.

6: Megismerkedünk Voldemort gyerekkorával(és horcruxokkal) Harry szerelmes lesz Ginnybe, bájitalmesternek hiszik, Draco Malfoy cselt szõ, Dumbledore meghal.

7: Minden jóra fordul, legyõzik Voldemortot.

2014. máj. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Számomra egyértelműen a harmadik. Először is azért, mert abban nem szerepel Voldemort, és a kis Harry-nek végre nem a teljes világot kell megmentenie a szörnyű gonosztól, csak a nagybátyját a halálbüntetéstől, ami így is épp elég nagy falat. Másodszor is, imádom a dementorokat.

Egyébként azt a részt is szeretem (vagy a hatodik, vagy a hetedik, nem tudom biztosan), amikor árnyalódik Piton személyisége, és megtudjuk, hogy miért gyűlölte ennyire Jamest.

2014. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
*bocs, hülyeségeket beszélek, nem a nagybátyja, hanem a keresztapja (előző)
2014. máj. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 -Agile válasza:
A 7. a legjobb! Valahogy filmben is nagyon szeretem, de a könyvben a harcok nagyon jól le vannak írva. Az már csak hab a tortán, hogy mennyire király a videójáték is.^^
2014. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

3, 5, 6, 7

Mert mindbe benne van Remus Lupin!!!

2014. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!