Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van itt olyan ember, akinek...

Van itt olyan ember, akinek már kiadták valamijét, (könyv, vers, stb. ) és tud adni néhány tippet az íráshoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kíváncsi lennék a ti "történetetekre", hogy hogyan sikerült kiadni a műveteket, nagy sikert aratott-e, hogy mennyire érte meg nektek, stb. Gondolom ebből kitaláltátok, hogy engem is érdekel a dolog, ergo én is szeretnék ilyesmivel foglalkozni, ha komolyabban nem is, de hobbiként mindenképpen :) Tudni kell rólam, hogy full kezdő vagyok, tehát nincs semmilyen tapasztalatom e téren. Az egyetlen dolog, amit minden élő és mozgó személy a fejemhez vág, hogyha megemlítem a témát, az az, hogy: "olvass sokat". Ezt az egy javaslatot már az egy számjegyű IQ-m ellenére is sikerült felfognom, úgyhogy légyszi ezzel a tanáccsal ne bombázzatok. :) Egyébként jöhet bármilyen tipp, ami csak az eszetekbe jut. Természetesen a fáradozásaitokat zöld kezecskékkel kompenzálom! :)

2014. máj. 17. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddig egy könyvem jelent meg, most jön a következő. Nem azért adattam ki, mert azt gondoltam, hogy meghódítom vele a világot, egyszerűen vágytam rá, hogy legyen a polcomon egy könyv, ami az enyém. Na jó, hazudok, irodalmi Nobel-díjat akarok, lehetőleg még ezen a héten, de hát... :)


Ne hidd, hogy az első (második, harmadik) könyvvel sikeres leszel, hacsak nem csinálsz valami tényleg kiemelkedőt. Én fél év után anyagilag minuszban vagyok. Ha nem görcsölsz ezen és nem akarsz írásból megélni, boldogabb leszel. Élvezd, hogy odaadhatod a könyved a barátoknak, piszkálhatod őket, hogy vegyék meg ők is :) és örülj, ha meglátod valaki kezében.


A tippek meg, csak így összevissza:


- olvass sokat ;)

- aztán írj sokat. Ne foglalkozz azzal, mi lesz a sorsa, csak írj. Egyrészt jó lesz majd visszaolvasni, másrészt sosem tudhatod, melyik régi vázlatból, regénykezdeményből tudsz majd átemelni néhány dolgot a következő írásodba.

- sose dobj ki semmit, elfér a gépen. Nálam volt olyan helyzet, amikor egy sokkal régebbi verziót folytattam és az lett a végleges.

- amit leírsz, legyen meg legalább két példányban, hogy ha elszáll a gép vagy megdöglik a merevlemez, ne veszíts el mindent.

- nálam bevált, hogy ha eszembe jut egy jelenet, egy párbeszéd (az sem baj, ha nincs köze ahhoz, amit éppen írok, csak éppen jól hangzik, érdekesnek tűnik), leírom, lesz belőle egy 2-3 oldalas izé, előbb-utóbb fel tudom használni valamire.

- ha a párbeszédeket hangosan olvasod vissza, nagyobb eséllyel felfigyelsz rá, ha életszerűtlen.

- [link] - olvasgasd ezt.

2014. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Bocsánat, hogy belekotnyeleskedek a témába, mert nem vagyok író, tehetségem sincs hozzá, de azért hátha érdekel a véleményem :)

Szerintem az olvasás kevés. /Minden hasznossága, és elengedhetetlensége mellett természetesen./ Szerintem egy jó történet megírásához leginkább élni kell. Ha otthon ül valaki, és falja a könyveket (ami nagy élmény, nem tagadom), abból szerintem ritkán lesz egyedi irodalmi alkotás. A történetek az életből jönnek. /Közhelygyűjtemény 1. oldal :)/

Ha jössz-mész a világban, új helyzeteket próbálsz ki, elmész, megcsinálsz valamit, amit addig sosem, ismerkedsz, beszélgetsz, akkor mindig kapsz egy történetdarabot, amit színezgethetsz, kombinálhatsz, vagy félre tehetsz végszükség esetére. De az tényleg a tiéd lesz. Aztán jöhet a stilisztika, amihez kell az olvasás.

2014. máj. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: igazad van, az olvasás inkább ahhoz kell, hogy lásd, mások hogyan írják meg, amit kigondoltak, milyen megoldásokat alkalmaznak és az hasonlít-e ahhoz, amivel te próbálkozol.
2014. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Az viszont biztos igaz hogy én nem mertem volna úgy írni ahogy most írok ha nem olvasok előtte Joycet,Musilt,Gidet,Proustot mindenesetre.


Kell sokat olvasni ez elengedhetetlen.

Kell hozzá egyfajta tehetség is.

A szorgalom persze itt is esszenciális hiszen hiába meg kell írni a könyvet és jóra kell írni.

2014. máj. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne menj bele magánkiadásba, hanem gyakorolj addig, amíg neked nem fizetnek az írásodért. El lehet érni, egy csomó kiadó keres tehetségeket.


Meg gyakorolj, írj meg egy-egy jelenetet más szereplők szemszögéből.

Ha van pénzed, keress írósulikat.

Ha van időd, csatlakozz amatőr írós oldalakhoz, és elemezd mások írását, nagyon sokat segít.

2014. jún. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!