Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » [SPOILER] Mi lesz a Trónok...

[SPOILER] Mi lesz a Trónok Harca (Tűz és Jég Dala) vége? [SPOILER]

Figyelt kérdés

Tudom lehetetlen megjósolni a történet végét, de én mégis kíváncsi vagyok, hogy szerintetek mi lesz a vége.

Kié lesz a vastrón? (az én tippem Jon vagy Aegon)

Melyik főszereplő éli túl és melyik nem? (Akik szerintem nem: Daenerys, Tyrion, Victarion, Cersei, Margery, Brienne, Bran, Stannis, Theon)

Kik kerülnek ki győztesen a végső csatákból. Hol, ki fog uralkodni? (Az én tippeim: Sansa - Sasfészek, Rickon - Deres, Kisujj - Harrenhall, Jon vagy Aegon - Királyvár, Tommen - Kaszter hegy, Asha - Vas szigetek)

És bármi egyéb találgatásra is kíváncsi vagyok :D



2014. máj. 18. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A könyvben van sok prófécia, amit kihagytak a sorozatból, pl. az hogy Cersei minden gyereke meg fog halni és utána Cersei is, akit egy fiatalabb és szebb fog letaszítani.

Igen, nem lehet megmondani,h mi lesz, de én is sokat agyaltam rajta miután elolvastam a könyveket, meg több külföldi fórum is van, ahol a felhasználók elmondták a saját elképzeléseiket. Én amit eltudnék képzelni és lehetségesnek tartom azt, a következő válaszomban írom le, de abban már van spoiler is :D

2014. máj. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

szal SPOILER veszély

Éjjeli Őrség: az 5. könyv végén az Őrség néhány tagja megszurkálta Jont. Sztem a Mások ellen 2 nagy ütközet lesz: az elsőt Melisandre szemszögéből fogjuk látni (esetleg Szelleméből, mert Jon "belewargol" mint Brann szokott). Majd amíg Jon haldoklik találkozik az igazi szülei szellemével és megtudja az igazat, tehát h Lyanna sés Rhaegar a szülei, majd Melisandre megmenti az életét és Azor Ahai-ként fog felébredni, aki ismét győzelemre vezeti az embereket a Mások ellen, mint régen. A végére pedig vagy Azor Ahaihoz hasonlóan eltűnik és csak a legendája marad fenn, vagy ha még állni fog a Fal akk továbbra is ottmarad főparancsnokként (mert vmelyik könyvben őt választották meg). És ha a Fal állva maradt, akkor a jövőben rendbe hozzák a többi várat is és ott is lesznek őrök.


Észak: Stannis kivégzi a Karstark árulókat és egyelőre meghagyja az elfogott Theon életét. Nagy nehézségek árán, de sorra győzelmet arat a Boltonok felett, de mikor a végső összecsapás jönne, akk Melisandre feláldozza őt,h megmenthesse Jont. Azért, mert Melisandre azt hiszi,h Stannis az új Azor Ahai, de akárhányszor a jövőbe akar nézni/útmutatást kér az istenétől R'hllortól, mindig csak Jont látja, így rájön,h Jon Azor Ahai nem pedig Stannis és így az eddig számára legfontosabb embert, Stannist fogja feláldozni Jon életben maradásáért, mint ahogy Azor Ahai tette mikor megölte a feleségét. Végül Davos visszatér Rickonnal és a skagosiakkal, majd több északi család is az oldalukra áll, Rickonnak követelik Északot és legyőzik a Boltonokat. Akik közül sztem Roose megszökik és vagy Caték elfogják és felakasztják vagy sikerül belépnie az Őrségbe és megmenekül. Ramsay-t pedig túszul ejtik és Theonnak adják kivégzésre és így próbálják maguk mellé állítani a Greyjoyokat.


Skagos: Davos megtalálja Rickont a szigeten, ahol mint köztudott kannibálok élnek. A kannibálok egy isten-szerűségnek tekintik Rickont, mert képes parancsolni a nagy fenevad rémfarkasnak, ezért majd veletartanak Északra Davosszal és segítenek visszaszerezni azt Rickonnak.


A Falon túl: Bloodraven tanítgatja Brannt, aki képes lesz irányítani a Másokat is. És ugye van a Másokkal jön a hideg vagy a hideggel jönnek a Mások kérdés, sztem vmi olyasmi tartalma is lesz,h mikor az emberek nagyon utálkoznak, viaskodnak akkor vmi oknál fogva egyre inkább megjelennek a Mások. És Bloodraven a Moqorro jóslatában lévő öreg,sötét és hazug sárkány, mivel ugye ő is félig Targaryen. És próbálja befolyásolni Brannt,h a Mások irányítva pusztítsa el a Falat és az emberiséget, mert ez a világ már túl romlott, és először Brann így fog tenni, de aztán rájön,h csak átakarta őt verni és ellene fordul. Majd Bloodraven meghal és Brann ottmarad továbbra is egy varsafára kapcsolva.


Sasfészek és Három folyó vidéke: Kisujj továbbra is megakarja ölni Lysa fiát, házasságra bírni Sansát az örökössel és egyesíteni Északot, Sasfészket és a Folyóvidéket, de Sansa jó tanítványnak bizonyul és ha nem is szó szerint, de hátbaszúrja Kisujj, aki így elbukik. Majd tényleg magának követeli Zúgót, így a területen egyre többen állnak az oldalukra és megindulnak a Freyek ellen. Ekkorra már háború lesz és találkoznak az Aranykompániával és Aegonnal, aki segít elfoglalni Zúgót és legyőzni a Freyeket az egyik sárkánnyal, mert ő lesz "a sárkány egyik feje".


Essos: A maegi jóslata valóra fog válni, amit Dannynek mondott. Szószerint már nem tudom, de a "ha nyugaton kel fel a Nap és keleten nyugszik, ha a tengerek kiszáradnak és a hegyeket elfújja a szél, ha újra terhes lesz és élő gyereket szül, akkor fog visszatérni Drogo" vagymi. Ennek az első része már teljesült: Quentyn Martellnek ugye Nap a háza címere, nyugatról jött és keleten halt meg. Az ötödik könyv végén Danny a dothraki fűtengerben van Drogonnal dothrakikkal körülvéve, szal sztem Drogon felégeti a fűtengert és így "kiszárad a tenger". Mivel így a dothrakik elvesztik az otthonuk, ezért Dannyvel tartanak a rabszoglaöbölbe, feldúlják az egészet és segítenek megmenteni Meerent. Majd jön a hegyeket elfújja a szél, mikor majd Danny elhatározza,h Westerosra megy,de előtte lerombolja a városok piramisait a sárkányokkal. Eközben megérkezik Victarion a sárkánykürttel és megkéri Danny kezét, a kürtöt pedig ajándékul szánja. Danny megkéri,h fújja meg a kürtöt és így bizonyítsa a szándékait (mert ugye ha nem a megfelelő ember fújja meg, akk meghal), Vic megfújja és életben marad, így Danny megbízik benne, és mivel Vic is elég barbári, olyan mint Drogo volt, így Danny ha nem is szeret belé, de szétteszi neki a lábait, és terhes lesz. Aztán még Meerenben találkozik az elfogott Tyrionnal, aki felajánlja neki a segítségét, mivel Tyrion ismeri Westerost, Danny pedig elfogadja. Sztem Victarion képes lesz a kürttel megszelídíteni a sárkányokat,de Tyrion lesz az egyik feje a sárkánynak, ergo a Danny mellett a másik sárkánylovas. Mikor Westerosra érnek,akk találkoznak Aegonnal, akiről kiderül,h Blackfyre, de ő lesz a 3. fej. Danny pedig később belehal a szülésbe és így találkozik ismét Drogóval a túlvilágon.


Az Aranykompánia: Jon Connington továbbra is a Martellek válaszára vár,h segítenek-e a kompániának elfoglalni a Vastrónt. De nem kapnak választ. Így Connington elmegy hozzájuk, de míg távol van, Aegon nem bír magával és megkezdi a nyílt támadást a környező falvak és várak ellen. Majd hírt kapnak,h megjött Danny a Makulátlanokkal és Victarionnal, és az Ujjaknál értek partot. Így ugye ők a közömbös Sasfészekhez kerülnek közel, majd Aegon is elindul,h találkozzon Dannyvel és így lesz egy Danny-Sansa-Aegon parti. Ahol kiderül,h Aegon Blackfyre és a sárkány 3. feje, miután Danny gondolkodás nélkül kikosarazza, szimpatikus lesz neki Sansa és segít neki az egyik sárkánnyal, plusz megtudják,h Quentyn Martell meghalt és Aegon megüzeni Conningtonnak. És itt szétválnak. Victarion elmegy elfoglalni Pykeot a testvérétől, és az ütközetbe mindketten belehalnak. Tyrion az egyik sárkánnyal a Falra megy, mert anno segíteni akart nekik, mikor emberhiánnyal küszködtek és kíváncsi h mi történt azóta, de ott a Másokba fog futni/repülni. A Danny-Sansa-Aegon trió legyőzi a Freyeket, majd Danny elindul Királyvár felé, Aegon és Sansa pedig Zúgóba. Eközben Connington és a Martellek között kiéleződik a helyzet, majd jön a hír,h Quentyn meghalt, Aegon pedig nem Targaryen, és Danny Királyvárra pályázik. Connington ezt meghallva visszatér a kompániához és egyből Viharvég ellen indulnak,h megszerezzék bázisnak a legerősebb várat Westeroson, és majd utána Királyvár ellen indulhassanak.


Királyvár: Cersei bajnoka, Robert Strong megnyeri a viadalt és Cerseit ártatlannak nyilvánítják. Ugyanígy megússza Margery is. Aztán megérkezik Arianne,h elfoglalja Doran helyét a Kistanácsban. Cersei és Margery is lehetséges szövetségest lát benne, ezért próbálnak a közelébe férkőzni, annak ellenére,h a Martellek a Lannistereket és a Tyrelleket is gyűlölik. Arianne pedig szépen lassacskán egyre inkább egymásra uszítja őket és idővel káoszba forgatja Királyvárat, amiben Tommen is meghal, és eközben vhogy Myrcella is életét veszti Dorneban, ezért lesz a káosz. És sztem Cersei is veszni fog, vagy kiderülnek a titkai és halálra ítélik vagy a zavargásokban Margery vagy Arianne megöli, esetleg Danny ha megérkezik, és így az ő próféciája is beteljesedik.


Dorne: Doran Martell még midnig Quentynre vár,h térjen haza Dannyvel, de ugye ő már meghalt, így nem hajlandó egyezkedni Conningtonnal. Majd ahogy írtam, hírt kapnak,h Quent meghalt, Aegon pedig "csak" egy Blackfyre. Ennek ellenére a Martellek a Tyrelleken átgázolva akarnak megindulni Viharvégre,h segítsenek elfoglalni Conningtonnak és Aegonnak,h így próbálják meg rábírni Aegont egy házasságra Ariannével, mert az már kdierült,h a Martellek a trónra pályáznak. És ha Connington betegsége, a szürkehám fertőző, akk a kis dorne-i kurccanásakor elterjeszti ott, ami elkezdi áldozatait szedni, többek között Dorant és Myrcellát.


Lobogó nélküli testvériség: elfogják Jaimet, de Brienne megpróbál hatni Catre, és Jaime életben marad. Neki azonban semmi folytatást se tudok elképzelni. Csak azt,h túléli a történetet és a végén visszatér a józan esze és csatlakozik az Őrséghez, ahol megkapja az egyik vár feletti parancsnokságot. Cat pedig továbbra is elfogott Frey és Bolton katonákat lógat fel a fákra.


Braavos: Arya ténylegesen arcnélküli ember lesz, tehát ő is fog kapni normális küldetéseket. Az ugye már kiderült,h megfogja ölni Nyájas Raffot a következő könyvben, és sztem lesz egy olyan küldetés, amit majd ő vállal el és így ismét visszatérhet egy időre Westerosra, mert ott lesz a célpontja. Egy nagyobb jelentőségű személy, mint pl. a Kistanácsból valaki vagy Melisandre.


Óváros: ott biztos sok mocskos dolgot rejtegetnek, amikre majd Sam folyamatosan rájön, plusz az alkimista aki Pate-tel üzletelt, sztem a Jaqen néven megismert arcnélküli ember. Szal sztem ott vmi nagy dolog készülődik, vagy jobban mondva már megtörtént,csak nem tudjuk mi az. Sam pedig mester lesz és visszatér a Falra.


Szal sztem a végére megint 7 vagy több királyság lesz. És uralkodni fognak:

Északon Rickon Stark.

A völgyben Robert Arryn.

A Három folyó vidékét visszakapja Edmure Tully vagy a nagybátyja, Brynden (bár őt nemtom mit kezdene utód nélkül :D )

Casterly-hegyen Tyrion Lannister.

Dorneban Arianne Martell.

Viharvégen Shireen Baratheon (Stannis lánya), így ugyan közvetve, de Stannis családja a halála után is megkapja, amire ő vágyott, Viharvéget.

Égikertben továbbra is a nyomorék Tyrell fiú, hacsak nem ölik meg a közelgő háborúban.

A Vas-szigeteken Asha Greyjoy. Theon meg majd kezd vmit a nyomorúságos életével.

Királyvárban ugyanúgy lesz király, de csak névleges uralkodó lesz, a többi előbb említett hely saját belátása szerint dönthet az ügyekben, és a névleges uralkodó Aegon Blackfyre és Sansa Stark lesz.

Danny és Victarion románcáról nem fog tudni senki, és mivel midnketten meghalni, senki sem fogja tudni,h ki a gyereke apja, de mivel Targaryen ezért megkapja a Targaryenek első westerosi otthonát, Sárkánykőt, ahol majd Barristan Selmy és Jorah Mormont nevelgetik.

A makulátlanok meg, ha még állni fog a Fal, akkor odatelepednek rá, mint az új Őrség. Így az Őrség jobban befogja tartani az esküjét, mert ugye a Makulátlanok szexuális együttlétre nem képesek, és az sem fog bekövetkezni, amit egyszer mondott vki,h ha nem harcolnak a Makulátlanok akk nagyon elhíznak, ott a fagyban nem lesz ilyen gondjuk :D

2014. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez szép összefoglalás volt! Jó volt végigolvasni :D

Annyi kiegészítést tennék még hozzzá, hogy szerintem a történet végén Jamie nem csak egy vár parancsnoka lesz, hanem az éjjeli őrség Lord Commandere. Legalábbis remélem :D

2014. máj. 18. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerűen:

MINDENKI MEG FOG HALNI!

2014. máj. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem közel sem fog mindenki meghalni. Főbb szereplők közül, akik több fejezetet is kaptak a könyvben csak 4-en haltak meg, de közülük az egyik nem maradt sokáig halott. Olyan POV karakterek, akik csak 1 fejezetet kaptak, mind meghaltak, ez 6 karakter volt. Igaz,h a POv karaktereken kívül is nagyon sokan elhullanak, de sztem nem teljes pusztulás lesz a vége, kb. azok szokták ezt mondani a végére, akik hírből ismerik a sztorit :D


Azt kifelejtettem,h Cersei jóslatában a fiatalabb és szebb királynő csak letaszítja őt a "trónjáról", de a fiatalabb testvére lesz az, aki ténylegesen megöli őt, és mivel Tyrion meg Jaime is fiatalabb nála, ezért én Jaimere tippelnék.

2014. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem Cerseit Jaime fogja megölni, még ha kicsit átvitt értelemben is. Mert mondjuk Robert Strong vhogy meghal (megmérgezik pl) és Cersei Jaimet választja bajnokának, aki felsül és mindketten kinyúvadnak.

És szerintem is mindenki meghal, egyrészt GRR Martintól ez nem lene nagy meglepetés, másrészt, ha jól emlékszem vmi mítosz alapján dolgozik (nem tudom hol olvastam) és annak is világpusztulás a vége. Szerintem az utsó kötetben szépen lassan mindenki meghal, koncentrikusan haladva a kevésbé fontos karakterektől a lényegesekig. Mondjuk örülnék, ha nem így lenne. De Dany egyébként sztem tuti összeáll Ponóval, vagy megpróbálják visszavinni az özvegy khaleesikhez.

2014. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy a skandináv mitológiából táplálkozva az egész regénysorozatot a politikai káosz közepén elintézi egy stílusos Ragnarökkel.(Sztem ebben a mások is nagy szerepet fognak játszani.)
2014. máj. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös, ha láttad a sorozat utolsó részét, elég valószínű az a Jaime-s dolog :D
2016. júl. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!