Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani nekem...

Tudnátok ajánlani nekem kisregényeket?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok sokáig olvasni egy könyvet, egyszerűen nincs hozzá türelmem, a kisregényeket viszont szeretem. Olyanokra gondolok, mint Dickens Karácsonyi éneke, Hemingwaytől Az öreg halász és a tenger, vagy mint Exupérytől A kis herceg. Szóval ilyen rövidebb regényekre gondolok, amiket akár egy nap alatt is ki lehet olvasni. Az öreg halász és a tengert tegnap 3 óra alatt olvastam ki, aminek örültem is, mert egyszerűen nem vagyok képes egy könyvet napokig olvasni. Örülnék, ha ajánlanátok néhányat, főleg világirodalmat, de a magyar műveket sem vetem meg :)

2014. máj. 22. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!.


Eszembe jutott pár, hátha találsz szimpatikusat:


Friedrich Dürrenmatt: Az ígéret (Európa Könyvkiadó) 3 bűnügyi kisregény, de nem ponyva. Egyik sem túl hosszú, és érdekes témákat dolgoz fel.


Horace McCoy: A lovakat lelövik, ugye? (Ez nem kimondottan kisregény, de talán még elfogadható hosszúságú, és eléggé olvastatja magát szerintem.)


Robert Cormier: Én vagyok a hunyó! (Nagyjából ugyanaz a helyzet, mint a fentivel, de még annál is vékonyabb...) - Elég komor történet, szép sorban derül ki hogy, valójában miről is szól. Izgalmas és nyomasztó egyben, néha E/3-ban, máshol E/1-ben mesél a főszereplő - egy kamasz fiú, aki a történet kezdete szerint az apját indul megkeresni.


Roald Dahl: Szuperpempő - Furcsa hangulatú, néha groteszk, néha humoros elbeszélések. Nem kell kiolvasni a könyvet, lehet, hogy csak néhány történetet szemezgetsz belőle.

2014. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
rejtő jenőnek is van sok kis regénye
2014. máj. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első válaszoló: köszönöm szépen, ezeket majd vagy lerendelem netről, vagy kikönyvtározom, addig is még keresgélek, mert muszáj olvasnom valamit ma este (laptopról).

második válaszoló: köszönöm, de én inkább valami konkrét címre gondoltam :) Rejtőtől csak a Néma revolverek városával rendelkezem, de még mindig nem tudtam rászánni magam arra, hogy elolvassam.

mindkettőtöknek ment a zöld mancs, válaszokat persze továbbra is várok! :)

2014. máj. 22. 19:58
 4/5 anonim ***** válasza:
irjak rejtőtöl regénycímeket ? (második vagyok)
2014. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hát, amennyiben tudsz ajánlani tőle néhány jó kisregényt, azt megköszönöm :)
2014. máj. 23. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!