Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen komolyabb könyveket...

Milyen komolyabb könyveket ajánlanátok egy 16 éves lánynak?

Figyelt kérdés
Nem Szent Johanna Gimire és társaira gondoltam, hanem ismertebb világirodalomra, klasszikusokra. És nem is csöpögősen romantikus regényt keresek, hanem inkább valamilyen üzenetet hordozó könyvet. A kis herceg nagyon tetszett, Az öreg halász és a tenger is, szeretek értékeket is kapni könyvektől. Örülnék, ha ajánlanátok nekem néhány ismertebb (?) regényt, főként világirodalmat. :)

2014. máj. 23. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:

- Robert Merle : Két nap az élet

- Robert Merle: Malevil

- Ernest Hemingway : Akiért a harang szól

- Claire Kenneth: Egon naplója

2014. máj. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2014. máj. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

első válaszoló: köszönöm szépen, utánanézek a címeknek :)

második válaszoló: nem tudom, célzás akart-e lenni a két link, de egyáltalán nem vonzanak az erotikus könyvek...

2014. máj. 23. 13:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is valami ilyesmit keresek :) 17 éves vagyok, a múlthónapban olvastam el az éhezők viadala mindhárom kötetét. Először nagyon nem szerettem volna... túl népszerű, felkapott. De nagyon tetszett. Minden megvan benne ami kell :D Ha a filmet még nem láttad, szerintem próbáld meg.
2014. máj. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Van egy kedvenc könyvem ami 3 kötetes.

Maurice Druon: Az elátkozott királyok.

Imádom. Azért tetszik, mert történelmi regény, és sok olyan személy szerepel benne akik léteztek. Egyszerűen nem lehet letenni a könyvet.

Claire Kenneth írónő könyveit is ajánlom, nem csak az Egon naplóját. Magyar írónő, és vannak könyvek amikor elmeséli a kitelepítés, majd az országból menekülés történetét. Lebilincselő ahogy leírja.

Vagy amit még nagyon tudok ajánlani, szintén egy valós ember történetét mutatja.

Robert Graves : Én Claudius

Robert Graves : Claudius az isten


Érdekes olvasni a könyvet úgy mintha Claudius mesélne nekünk..

nem fogod megbánni ha elolvasod őket.

2014. máj. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

oké, köszönöm mindenkinek a válaszokat! az Éhezők viadala c. filmet sajnos már láttam, mielőtt elolvashattam volna a könyvet, s így már nem tudnám rávenni magam. :/

utolsó/első válaszoló: köszönöm a sok tippet, most már válogathatok :) mindkettőtöknek mentek a zöld mancsok! ;)

2014. máj. 24. 19:49
 7/8 anonim válasza:
Lev Tolsztoj: Anna Karenina
2014. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Thomas Mannt ajánlanám, aztán A Mester és Margarita nekem a szívem csücske :) Aztán én ilyen korban olvastam a Dorian Gray arcképét meg A gólyakalifát, azok is nagyon jók, és nem tartalmatlanok ;)
2014. jún. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!