Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Nem tudná valaki megmondani,...

Nem tudná valaki megmondani, hogy hol találhatok magamnak egy béta olvasót?

Figyelt kérdés
Valakit, aki átolvassa az irományaimat és véleményt mond róluk, kijavítja a logikai és egyéb bakikat, ilyesmi?

2014. máj. 28. 06:31
 1/4 Warren Scott ***** válasza:

Itt.


Valamint a www.karcolat.hu oldalon ahol ifjú titánok napi szinten töltenek fel saját írásokat, aztán véleményezést, kritikát és elemzést kapnak rá :P

2014. máj. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit aztán nem tesznek zsebre. :P

Az írástól is függ azért, a fent említett oldal nem fogad pl. regényeket, így ilyen irányú kéréssel inkább itt keresgélj. Az is segít, ha az írások azonos zsánerben készültek, mert akkor a zsáner olvasóin (amatőr íróin) belül érdemesebb keresi - ilyenkor jönnek képbe a blogok vagy specifikus amatőr írói körök például. Persze azért mértékkel, gyerekkönyvet ne hatévessel akarj lektoráltatni. :)

Szokás javasolni a Merengőt még, széles olvasói bázis, van fórumok is, ahol kifejezetten "bétát" lehet keresni. Viszont mivel fanfiction alapú, előfordulhat, hogy nem azonnal találsz megfelelőt (azért elég sokan szoktak jelentkezni, biztosan van olyan, aki "saját történetet" is vállal).

Én figyelmedbe ajánlom még a Facebookot, rengeteg önszerveződő írókör/amatőr irodalmi csoport van, némelyik hatalmas taglétszámmal. Szerintem mindenhol szívesen vállalkoznak lektorknak.


(Tipp: "bétából" túlkínálat van, bár szerzőből is, de ezek javarésze nem olvastatja el mással a művet. Ezért érdemes kicsit több időt szánni a keresésre és nem az első vállalkozó kedvűnél leragadni. Nem csak azért, mert kifogásolható a hozzáértése, elsőre is találhatsz kiváló nyelvtani érzékkel bíró, éles szemű olvasót, hanem mert elég szoros együttműködésre van szükség. Inkább barát, mint szerkesztő. Ha azonos az érdeklődési körötök, akkor célnál vagy. Illetve kérj "referenciamunkát", ha van hozzá merszed.)

2014. máj. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Warren Scott ***** válasza:
100%

#2 - Azt hogy nem teszi zsebre a véleményezést több módon lehet értelmezni.


A kritika - kultúrált formában - építő jellegű. Aki meg a kulrúrált kritkát a tanuló fázisban nem bírja, az ne akarjon író lenni.


Sárdobáló kritikát még soha nem kaptam a karcolaton. Persze van szőrszál hasogatás időnként, de gyorsan rá lehet jönni, ki írt kritikát segítő szándékkal és nem összetéveszteni a kötekedőkkel.


Ezt csak a Karcolat védelmében mondom, a többiben kb.

azonos véleményen vagyunk, bár azt még hozzátenném, hogy

béta olvasóként még nem a lektorálásnál tartunk, csak általános véleményezésnél.


Ezen felül az *oldal* valóban nem foglalkozik regényekkel. Ezt nem is állítottam, de *az oldal olvasói* igen.

2014. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Regisztráltam a Merengő fórumon, és írtam is a béta-kereső fórumba, szóval most már nem rajtam múlik. :)

Köszönöm a segítséget. :)

2014. máj. 28. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!