Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a kedvenc könyvetek és...

Melyik a kedvenc könyvetek és miért?

Figyelt kérdés

2014. máj. 31. 19:53
 1/4 sándorjános ***** válasza:
100%

Ha a szívemre hallgatok:

Móricz Zsigmond - A boldog ember

(Joó György egyszerű földműves életének szebbik felét meséli el, ami akármennyi szenvedéssel, csalódással teli is, mégis gyönyörű. Olyan dilemmái voltak hősének, mint nekem, amikor olvastam, nagyon, nagyon hasznos könyv volt. A kisember és hatalom viszonya nagyon szépen ki jön belőle, akkor a nők és udvarlóik is számos klisébeillő karaktert felvonultatnak, a munkába folytott haragról, nyugalomra vágyásról is szól, meg a bosszúról, egy egész életről. Olyannyira megszerettem, hogy vizsgamunkámként 30 db. illusztrációt készítettem könyvéhez.)

Ha az eszemre (vagy seggjukamra) hallgatok:

Milan Kundera - Lassúság

(Az ember veséjébe látó mű. Minden szereplő olyan kisszerű, olyan hétköznapian undorító, az író meg mint egy kiszolgáltatott játékbabát vezeti őket a sztoriban. A helyzet hétköznapi: Az entomológusok tudományos találkozóján egy unalmas este vár a kastélyszállóba érkezőkre, de senki se akar nyugton lenni, mindenki híres akar lenni, megmutatni, hogy ő mekkora arc, mindenki nagy egyéniség akar lenni percek alatt. A sietség fenekestűl felforgat mindent és mindenki kikel magából. Százhúsz oldal nevetséges groteszk pokol vár olvasóira)

2014. máj. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sándorjános ***** válasza:
DE Hamvas Béla - Silentium szerintem kibékíti előző két kategóriámat önmaga egységében. A legjobb része a JÁZMIN ÉS OLAJ fejezet szerintem. Zseniális. Istenről, boldogságról, egyensúlyról, művészetről, derűs életről szól. Hihetetlenűl bölcs, nyugodt. Ha nem vagy befásulva szerintem kb. mindent kimazsolázhatsz belőle, ami a boldog élethez fentartások nélkül is tied lehet.
2014. máj. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Stephen King: Cujo


Mert életszagú! Olyan ami bárkivel megtörténhet, és rávilágít arra, hogy az életben nincs mindig happy end, úgy ahogy a nyálas filmekben, és a csöpögős könyvekben.


Egyébként King minden munkája zseniális. Az összes magyarul megjelent könyve megvan. Imádom:) 11 éve olvasom, de képtelenség megunni. 28N

2014. jún. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

hát ami most elsőre beugrott...


King: Setét torony sorozat (I-VII)

Mert egyszerűen le sem tudtam tenni!


Robert Merle: Madrapur

Mert annyira idegesített hogy áthajítottam a szobán! Aztán érte mentem és folytattam...Amíg megint át nem hajítottam a szobán... aztán érte mentem... és újra... de sose bírtam ki hogy nem menjek érte... :)


Dean R Koontz bármelyik könyve

MErt feltornázott ingerküszöbömet is meg tudta ingatni: rosszat álmodtam a könyveitől :) MErt fantasztikusan fogalmaz meg hasonlatokat: nála a szakadó eső hangja jelenthet a legnagyobb megkönnyebbüléstől kezdve, az gyerekek kacagásán át, a sátán sikolyáig BÁRMIT!


Dan Brown könyvei

Mert úgy tudja leírni az általam utált történelmet is, hogy megértsem, és még kedvet is kapjak ennek-annak utánanézni pluszba. Mert olyan városokban játszódnak a könyvei, amit utána szintén meg akarok nézni :)


Vavyan Fable:

Mert könnyesre röhögöm magam bármelyik könyvén, ami véletlenül nem varázsol el annyira, hogy röhögni is elfelejtsek:)

2014. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!