Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok a történetről?...

Mit gondoltok a történetről? Ti elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Kb. egy hete fogalmazódott meg bennem egy alapötlet egy fantasy történethez (ezért még nincs is nagyon kidolgozva):

Az 1820-as években egy angol grófi család lánya 16-17 évesen meghal. Azonban ez a lány nem sokkal a halála előtt egy varázsló kezelése alatt állt, és ezért 190 évvel a halála után feltámad - mármint a csaj. A történet nem fog hasonlítani a Jöttünk, láttunk, visszamennénk című filmhez (pl. abban időutazás van, nem pedig feltámadás, a film szereplői felnőttek, és nehezebben tudnak a modern világhoz alkalmazkodni, ráadásul nekik volt reményük a visszatérésre). Nem annyira a régi és az új világ ellentétét akarom hangsúlyozni a történetben (bár persze azt is), hanem azt, hogy a feltámadt lány hogy birkózik meg azzal, hogy családtagjai halottak, egyedül van a nagyvilágban, és néha még láthatatlanná is válik - tehát félig-meddig szellem. Mit szól a világ megváltozásához, hogyan jut eszébe, hogy ki volt ő és hogyan halt meg, mihez kezd, kiben bízik meg?


Remélem tetszik!A véleményeket előre is köszönöm



2014. jún. 8. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Erdekelne
2014. jún. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem minden műfajban feldolgozták már ezt a témát (regény, novella, dráma, sokféle verses műfaj, film, opera), de ettől még megírhatod a te elképzelésedet. Bár vigyázz, mert nagy a csábítás, hogy ellaposodjon (túl gyorsan "beleszokik" a modern világba a lány, vagy eleve túl vagány).

Ha jól sikerül, talán elolvasnám. Ezt úgy, hogy még bele sem kezdtél, nehéz megállapítani, de érdekes alaphelyzet, amit bármely irányba el lehet vinni.

2014. jún. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Engemet érdekelne. :)
2014. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
kicsit hasonlít a Visszajárok (Les Revenants) című filmre. de csak egy kicsit :)
2014. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem olvasnám el, nekem nagyon tinilány könyv.


Viszont amire nagyon figyelj, az az 1820-as évek életstílusa. Itt nagyon komoly kutatómunkára lesz szükséged, hogy eltaláld a beszédstílust, életszemléletet, annak a kornak a társadalmi szintjét, a technikai dolgokat, amikhez a lány hozzá volt szokva...

He nem vagy alapos, iszonyatosan gagyi lesz.

2014. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Az lehetséges, hogy tinilány könyv lesz, mivel én egy 17 éves lány vagyok. A kutatómunkát már elkezdtem, és jól haladok vele. A főszereplőt pedig igyekszem nem idegesítőre megcsinálni (pl. nem egy lázadó karakter lesz, hanem imádni fogja a bálokat, és teljesen elfogadja még a kényszerházasságot is). Az alkalmazkodása viszont egyáltalán nem lesz gyors, hiszen ez lesz a történet egyik alapja.
2014. jún. 9. 14:23
 7/10 anonim válasza:
Engem kifejezetten érdekelne (:
2014. jún. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekelne. Viszont tényleg nagyon vigyázz az 1820-as évekre
2014. jún. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekelne, ha képes vagy igényesen megírni.
2014. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő kénne még bele bonyodalom, csavar kibontakozása, sok-sok jóvágású szereplő, nyomozás a boszorkány után. Ha ez ilyen horror sztori belevihetnéd a halál feldolgozását pl. ( nem befolyásollak) azok akik visszatértek lehetnek mások. Nagy trauma lehet feldolgozni hogy mindenki akit ismertél már 200 éve halott de mekkora trauma lenne emlékezni halálra. Az a jeges üresség - teljesen megváltoztathatná. Lehetne, hogy csak tudatalatt emlékszik rá és rémálmok gyötrik és azok vezetik el a boszorkányhoz. Vagy az agyának egyik része még mindig azt hiszi hogy 1820-ban van. Meg miután már nem láthatja viszont a barátait akkor már dühös esetleg a boszorkányra is és megkeresi hogy válaszokat keressen ( mert aki ha már életre tud kelteni egy lányt miért nem élhetne örökké)hogy miért támasztotta fel, miért kell a halott családjainak az arcát látnia, miért nem hagyta egyszerűen csak elmenni?


De én fiú vagyok szóval engem az ilyen sztorik érdekelnek ... :S

2014. júl. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!