Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy ötletem egy regényre,...

Van egy ötletem egy regényre, de borzalmasan szarul írok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kitaláltam egy cselekményt meg szereplőket egy olyan regényhez, amit én szivesen olvasnék és szeretném megírni de semmi tehetségem se fogalmazás se helyesírás terén. Írtam belőle egy kicsit de teljes kudarc. Van valakinek valami ötlete mit kezdhetek vele?

2014. jún. 9. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Segítek megírni. Csak szólj
2014. jún. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fogjatok össze egy olyan barátnőddel aki jól tud írni :)
2014. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Írd le vázlatosan és tedd el egy fiókba. Fiatal vagy? Hány éves? A fogalmazás és helyesírás tud fejlődni idővel. Később előveheted vagy kitalálsz jobbat. :)
2014. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat4 Az megtanít írni is
2014. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Van még jópár hasznos tippgyűjtemény a neten, de nem volt türelmem utánanézni! Úgyhogy just do it! :D


Meg van Egri Lajos zseniális könyve, a Drámaírás művészete, ami nem kifejezetten drámát írni tanít meg, hanem jellemfejlődést ábrázolni, konfliktusokat előidéztetni a karakterekkel, stb...


Sok sikert! ;)

2014. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Kösz az ötleteket, még megfontolom mit csinálok. :)

(amúgy 15 vagyok)

2014. jún. 10. 20:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, csak az ír rosszul, akinek nincsen ötlete!!!
2014. jún. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Figyeld meg hogyan írnak a "nagyok" Jókai, Babits, Tolkien, Dosztojevszkij...

Van egyfajta mondatgazdálkodási séma ami a jó és rossz regények közti első különbséget jelenti. Mármint, hogy mennyi papírt használnak el egy bizonyos momentum kifejtésére, néha oldalakon át elidőznek egyetlen kávéfolton, és öt sorban ölik meg a főszereplőt, de akkor annak megvan a maga oka.

Az is fontos, hogy szedd ki a fölösleges részeket, mindent ami nem illeszkedik a Rousseau-i "Tessen és Hasson" alapelvbe.

2014. jún. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nyugodtan írd le, hiszen csak úgy tudsz fejlődni ha folyamatosan írsz. ha nem írsz le semmit, akkor nem fog fejlődni a szókincsed és stílusod se lesz. talán nem ez lesz a legjobb történeted, amit valaha írtál, de senki se ír elsőre valami jól :D próbálkozni kell, és majd fejlődsz.

a helyesírásól meg csak annyit, hogy ha csak magadnak írsz, akkor teljesen mindegy, hogy vannak benne hibák, hiszen úgyis csak te látod, ha meg felakarod tenni valahova, akkor keress egy lektort

2014. jún. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt leirnam sok valaszolonak, pl akik ezt irtak, Ne aggódj, csak az ír rosszul, akinek nincsen ötlete!!! Ez nem teljesen igy van. Nem tud mindenki irni, azert hivjak tehetsegnek, mert ahhoz szuletni kell. Az hulyeseg, hogy meg lehet tanulni, akkor most ennyi erovel mindenkibol lehetne hires jo iro, aki nem tud irni. Ez adottsag kerdese, most vagy tudsz irni vagy sem. Az iras egy nehez munka, nemcsak annyibol all, hogy osszeulok a baratnommel es megirom.
2015. jún. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!