Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket ajánlotok...

Milyen könyveket ajánlotok egy 12 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

2014. jún. 10. 20:43
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Ajánlanám:

Rick Riordan: Percy Jackson-sorozat: (1.Villámtolvaj, 2.A szörnyek tengere, 3. A titán átka, 4. Csata a labirintusban, 5. Az utolsó olimposzi.)Görög mitológiás, ha egy picit is érdekel a téma tetszeni fog. Személyes vélemény, hogy az első és az utolsók a legjobbak, a második nekem nem annyira tetszett.

Suzanne Collins: Az éhezők viadala-sorozat:

Ez egy trilógia (1. éhezők viadala, 2. Futótűz, 3. A kiválasztott), én is tizenkettő vagyok, és most olvastam, nagyon tetszett. A jövőben játszódik, és arról szól, hogy az uralkodó hatalom (a Kapitólium) minden évben megrendezi az Éhezők Viadalát, emlékeztetőül, hogy senki sem győzheti le a Kapitóliumot. Annyiból áll ez a Viadal, hogy minden körzetből (12) kisorsolnak egy fiút meg egy lányt, akiket beraknak egy arénába, ahol meg kell küzdeniük az életükért, és a végén csak egy kerülhet ki élve. Főszereplője Katniss Everdeen, aki a húga helyett jelentkezik a Viadalra.

Christopher Paolini: Eragon-sorozat: (1. Eragon, 2. Elsőszülött, 3. Brisingr, 4. Örökség)

Ez egy fantáziavilágban játszódik, és egy 15 éves kamasz fiúról szól. Talál egy tojást, amiből kikel a sárkánya, Saphira. Nyárra szerintem pont jó.

Ezek voltak, amiket olvastam, és amik tetszettek, most írok olyanokat, amikbe most fogok belekezdeni, de ajánlották nekem.

Veronica Roth: A beavatott

Ez is trilógia (1. A Beavatott, 2.A Lázadó, 3. A Hűséges). Itt egy oldalról bemásolt szöveg:

Beatrice Prior az antiutópisztikus Chicagóban él: az itteni társadalom öt csoportra tagolódik, melyek mindegyike egy-egy erény kiművelését írja elő tagjai számára. Ők az Őszinték, az Önfeláldozók, a Bátrak, a Barátságosak és a Műveltek. Az év egy bizonyos napján a mindenkori tizenhat éveseknek el kell dönteniük, melyik csoporthoz kívánnak tartozni. Ennek kell szentelniük életük hátralevő részét. Beatrice ingadozik aközött, hogy a családjával maradjon-e, vagy végre önmagává váljon. Ez a két lehetőség kizárja egymást. Végül olyan döntést hoz, amely mindenki számára meglepetést jelent – még önmagának is.

Cassandra Clare: A végzet ereklyéi

Csontváros (City of Bones)

Hamuváros (City of Ashes)

Üvegváros (City of Glass)

Bukott angyalok városa (City of Fallen Angels)

Elveszett lelkek városa (City of Lost Souls)

Mennyei tűz városa (City of Heavenly Fire)

Ez egy urban fantasy, még nem tudok róla sokat...

Ezeket tudtam ajánlani, remélem, valamelyik megtetszett, és nem olvastad őket. Jó olvasást:)

2014. jún. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

J.K.Rowling: Harry Potter

Christopher Paolini: Örökség (tetralógia)

David Miller: Cápa-sziget, Tengeri farkas, A leopárd karma

2014. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
éhezők viadala. én 12/l vagyok és az osztályban szinte minden lány olvasta, fiúk közül csak páran, de aki olvasta annak nagyon tetszett.
2014. jún. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az összes nagyon jól hangzik!:)
2014. jún. 16. 17:58
 5/7 Vacakcica válasza:

Szia elfogadsz tanácsot egy kicsit idősebbtől is akkor próbál meg a Delfin könyveket. Habár ezek a könyvek akkor is régiek voltak amikor én olvastam, mivel a 1960 kezdték kiadni őket ( anyukámé voltak) , de direkt a tini korosztálynak szánták. Sok írótól adtak ki főleg kaland és sci-fi regényeket. Egy részük élteti az akkor rendszert de ez minimális. Tényleg ne riasszon el hogy nem mostani darabok,mert szerintem egy jó mű nem veszti el az értékét az idővel sem. Ezek nem hosszú regények és antikváriumban pontom pénz lehet megszerezni őket.


Rick Riordan: Percy Jackson könyveit én is olvastam és tetszett nekem.

Michael Ende: Végtelen történet

Thomas Brezina osztrák író jópofa viccesek művei.

Magyarok közül Böszörményi Gyula: Gergő könyvei

2014. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom Darren Shan Vámpírkönyveit, már ha szereted a horrort.
2014. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. aug. 16. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!